Het einde van het seizoen nadert en dus zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de komende jaargang. Dat is ook bij Arsenal FC het geval. De Gunners zouden alvast de gesprekken hebben geopend met Leandro Trossard.
Arsenal sneuvelde afgelopen woensdag in de halve finales van de Champions League. In de Premier League lijken de Gunners voor het derde jaar op rij als tweede te gaan eindigen. Op zich geen slechte prestaties, maar het blijft de bedoeling om stilaan ook echte hoofdprijzen binnen te halen. En daarvoor rekent de club wel degelijk op Trossard.
De Rode Duivel speelt inmiddels al sinds 2019 in de Premier League. Toen vertrok hij als kersvers landskampioen bij zijn opleidingsclub KRC Genk en ging hij bij Brighton and Hove Albion aan de slag. Een goede zet, want ook bij de Seagulls groeide de Trossard uit tot een vaste smaakmaker.
Sleutelspeler bij Arsenal
Begin 2023 kwam er echter spanning op zijn relatie met coach Roberto De Zerbi te staan. Enkele weken later verhuisde Trossard dan ook naar Arsenal. En dat werd opnieuw een geslaagde verhuisd. Bij de Gunners geldt hij doorgaans als een luxe-joker voor verschillende aanvallende posities en start hij ook geregeld in de basiself.
Coach Mikel Arteta en co zijn dan ook tevreden over het functioneren van de Rode Duivel. Hoewel hij niet altijd zeker is van een vaste basisstek, wordt Trossard intern als één van de sleutelspelers bestempeld. Eerder raakte dan ook al bekend dat Arsenal zijn contract wil openbreken. Iets wat nu ook bevestigd wordt bij The Daily Mail.
Contract tot medio 2029
Het Engelse medium gaat zelfs een stap verder. Zo beweert men dat de club van plan is het contract te verlengen met liefst vier jaren tot medio 2029. Vrij uitzonderlijk voor een speler die eind dit jaar alweer 31 wordt. Trossard zou dan ook openstaan voor zo'n deal, de onderhandelingen lopen alvast. Er zouden Saudische clubs op de loer liggen, maar zo'n transfer lijkt momenteel dus niet aan de orde.