'Arteta slaat op tafel voor 'koppige' Leandro Trossard'

225
'Arteta slaat op tafel voor 'koppige' Leandro Trossard'

Leandro Trossard staat al sinds 2023 onder contract bij Arsenal. De aanvaller was niet altijd zeker van een basisplaats, maar dit seizoen is hij één van de smaakmakers van de formatie van Mikel Arteta. Woensdagavond kijkt de Rode Duivel PSG recht in de ogen in de halve finale van de Champions League. 

Trossard heeft nog een lopende verbintenis in Londen tot juni 2026 met een marktwaarde van 30 miljoen euro. In het verleden werd al over een mogelijke transfer gesproken, maar Het Laatste Nieuws laat weten dat alle signalen richting een verlengd verblijf in het Emirates Stadium wijzen.

LEES OOK: Twee grote afwezigen bij België: Van Bommel legt uit waarom

Gesprekken lopen

Arsenal legde zo’n 25 miljoen euro op tafel voor de voormalige KRC Genk-speler. Zijn huidig contract loopt nog tot 2026, maar de Engelse topclub heeft ook een optie om die verbintenis met een jaar te verlengen. Zijn toekomst lijkt alvast bekend. Arsenal wil langer door met Trossard die dit seizoen aan 10 doelpunten en 8 assists zit in 52 competitieve wedstrijden.

Arsenal moet tegen PSG een 0-1 nederlaag zien weg te werken, mogelijk mét Trossard in de basis? ‘Een plek in de eindstrijd van het kampioenenbal zou Trossard straks ook een extra troef aan de onderhandelingstafel kunnen geven. Want achter de schermen lopen al geruime tijd gesprekken over de toekomst van de Rode Duivel bij het Emirates’, klinkt het.

Koppig en zeurpiet

In Londen staat Trossard bekend als een ‘koppige’ persoonlijkheid, in de goede zin van het woord. ‘Manager Mikel Arteta heeft intern al laten verstaan dat hij absoluut niet wil dat Trossard deze zomer vertrekt. De Spanjaard kan wel overweg met het koppige kantje dat Trossard zeker heeft en ziet in hem een voorbeeld voor de rest van zijn kleedkamer.’ Volgens Areta heeft de Rode Duivel een 'onverzettelijke winnaarsmentaliteit'.

Trossard is onder de Spanjaard niet altijd zeker van speelminuten en dat liet hij in het verleden ook al een paar keer merken. “Als hij niet speelt, gedraagt Leandro zich soms een beetje als een zeurpiet. Zeker als hij het niet eens is met de beslissing. Maar dat mag – Leandro is iemand die heel erg in zichzelf gelooft, en dat is het kenmerk van een echte winnaar. Daarmee is hij een voorbeeld voor de rest van de groep”, aldus Arteta.

Leandro Trossard moet bij Arsenal blijven...

Meest recent

Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

49
49
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

17
17
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

22
22
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

93
93
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

54
54
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

72
72
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

105
105
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

119
119
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

86
86
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

79
79
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

141
141
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

316
316
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

325
325
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

37
37
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

37
37
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

54
54
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

166
166
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

335
335
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

61
61
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

411
411
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

68
68
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

189
189
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

112
112
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

386
386
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

66
66

Meer sportnieuws