Scheidsrechtersbaas reageert: één vraagteken na afgekeurde goal Anderlecht

door
Scheidsrechtersbaas reageert: één vraagteken na afgekeurde goal Anderlecht

Union SG heeft zaterdagavond andermaal een grote stap richting de landstitel gezet. De koploper won namelijk met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht en staat zo virtueel op vier punten voorsprong. Al eiste de wedstrijdleiding wel opnieuw een hoofdrol op.

De wedstrijd in Lotto Park was nog maar amper begonnen, of de eerste VAR-interventie was al een feit. Moussa N'Diaye kwam te laat met zijn interventie en haalde Anan Khalaili neer. Nadat de fase minutenlang werd bekeken door de VAR, oordeelde die dat de fout binnen de zestien werd gemaakt. Franjo Ivanovic trapte de elfmeter echter naast.

Later in de tweede helft claimde Anderlecht dan weer zelf een strafschop na een handoplegging bij Leander Dendoncker, maar de wedstrijdleiding besloot om die vermeende overtreding te laten passeren. In de tweede helft had RSCA meer geluk. Nilson Angulo leek de overtreding nochtans zelf uit te lokken, maar na controle van de VAR werd de bal toch op de stip gelegd.

Lees ook: Union heeft Zorgane helemaal beet: transferdetails bekend

Doelpunt terecht afgekeurd

Kasper Dolberg trapte de penalty uiteindelijk op Anthony Moris. In de rebound werd de bal echter toch over de lijn gewerkt door Mario Stroeykens. Maar in de herhaling was te zien hoe die al in de grote baklijn stond op het moment dat Dolberg zijn strafschop nog moest nemen. In principe moest de goal dus afgekeurd worden. Dat gebeurde ook, weliswaar na een nieuwe VAR-interventie van bijna 8 minuten.

Die bewuste fase deed heel wat staf opwaaien. Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot had zelfs telefonisch contact met DAZN-reporter Nicolas De Brabander om één en ander uit te klaren. Volgens hem werd de goal terecht afgekeurd. "Er is een speler die te vroeg in de box loopt, Stroeykens. De penalty wordt gered en als een speler van de aanvallende ploeg in dat geval te vroeg in de zestien loopt, moet een indirecte vrije trap worden toegekend aan de verdedigende ploeg", citeert De Brabander.

Veel te lange VAR-check

Op zich nam de wedstrijdleiding dus wel degelijk de correcte beslissing. Toch stelde Lardot zich ook één grote vraag bij die bewuste fase: waarom moest het in godsnaam zo lang duren alvorens een beslissing genomen werd? "Lardot zei dat de arbitrage geen invloed had op het resultaat. Het was de juiste beslissing, de regels zijn gevolgd. Maar waarom moest dat zo lang duren? Dat is hem op dit moment ook niet erg duidelijk Hetzelfde bij de eerste penalty, dat duurde ook erg lang. Waarom die checks zo lang duurden, kon hij geen uitsluitsel geven", aldus De Brabander.

Trending:

Lamkel Zé zorgt wéér voor verbazing in transferzomer
Lamkel Zé zorgt wéér voor verbazing in transferzomer

Het doelpunt werd terecht afgekeurd ...

Meest recent

Nieuwe smaakmaker bij Genk: "Zie hem graag spelen"

KRC Genk was tot op heden nog zeer rustig op de transfermarkt. De Limburgers zullen zich nog gericht ...

20
20
Kerkhofs & Verheye compleet van slag na gala-avond

Sporting Hasselt zette de laatste twee seizoenen enorme stappen en lijkt (bijna) klaar voor de stap ...

15
15
Club Brugge vreest herhaling De Ketelaere-drama

AC Milan trekt nadrukkelijk aan de mouw van Ardon Jashari. Blauw-Zwart wil echter de jackpot en een ...

204
204
Grote doorbraak Duranville? Duivel hoort cruciaal nieuws

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

32
32
KAA Gent verbaast met nieuw logo: “Terug naar 1901”

KAA Gent kwam op de officiële kanalen met een nieuw logo op een retroshirt op de proppen. Het ...

111
111
RAFC-fan Viktor Verhulst doet pakkende onthulling vader

Viktor Verhulst is al lang geen onbekende meer in de Vlaamse showbizzwereld. Als zoon van Gert ...

38
38
Boze fans schieten wéér met scherp op Vandenhaute

RSC Anderlecht zit vol in de voorbereiding voor volgend seizoen. Paars-Wit werkte inmiddels al een ...

306
306
Lukaku ziet gigantisch potentieel in deze JPL-spits

Romelu Lukaku is een voetbaldier. De spits van Napoli volgt het reilen en zeilen binnen RSC ...

145
145
Opnieuw een Penders-sprookje bij Genk?

Bij KRC Genk zagen ze Mike Penders en Konstantinos Karetsas helemaal doorbreken. Bij de Limburgers ...

363
363
'Müller verrast met transfer: nieuw droomduo 'MM'?'

Waar speelt Thomas Müller volgend seizoen? Dat is nog steeds de grote vraag. De aanvaller is ...

89
89
'Vinnig baasje' verrast Hasi bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht trekken ze de dit seizoen de kaart van de jeugd. Al is het nog maar afwachten ...

488
488
Chelsea-coach woest na spectaculaire kwalificatie

Chelsea wist afgelopen nacht Benfica uit te schakelen in de achtste finales van het WK voor clubs. ...

178
178
Standard wil terug naar de top: Rednic waarschuwt nu al

Standard wist vandaag zijn eerste oefenmatch tegen amateurclub Aubel met 0-3 te winnen. De nieuwe ...

230
230
Union SG doet Antwerp wankelen: dit komt hard aan

Royal Antwerp FC heeft even kunnen proeven van de Belgische top, maar voorlopig heeft het moeten ...

424
424
Club Brugge durft: deze jonge parels staan klaar

Bij Club Brugge hebben ze een grote stap voorwaarts gezet inzake jeugdopleiding. Blauw-Zwart hoopt ...

466
466
Anderlecht voert testen uit: één speler baart zorgen

RSC Anderlecht won vandaag met 1-3 van Lauwe. Het was een flauwe match van de Brusselaars, waar ...

1428
1428
Klopp maakt gehakt van FIFA-kronkel: "Slechtste idee ooit"

Jürgen Klopp heeft zich zeer scherp uitgelaten over het WK voor clubs. De FIFA krijgt een ...

347
347
‘Jashari-update na chaos bij AC Milan’

AC Milan plant een grote schoonmaak in de spelerskern. De Italiaanse club heeft vandaag afscheid ...

493
493
‘AC Milan verrast met Saelemaekers-beslissing‘

Juventus en AC Milan plannen een stevige zomermercato. De twee ploegen hebben ook twee Belgen onder ...

192
192
'Een veel grotere naam dan Brys: Al-Nassr kiest coach'

Het was groot nieuws in bepaalde Belgische media: Al-Nassr denkt aan Marc Brys. Al was het toch ...

65
65
Lamkel Zé zorgt wéér voor verbazing in transferzomer

Vandaag viel er het nodige nieuws te rapen over een aantal bekende namen van het Belgische voetbal. ...

714
714
STVV wint Limburgse derby, Palmeiras stoot door in VS

Om 18u stonden er een aantal matchen op het programma. In België was er de Limburgse oefenderby ...

246
246
Imke Courtois schrijft geschiedenis met primeur

Imke Courtois is al jarenlang een vertrouwde naam binnen de Belgische sportwereld. Ooit schitterde ...

119
119
Twee grote verliezen: Glen De Boeck blijft verweesd achter

Glen De Boeck maakte eind 2023 nog een spraakmakende doortocht in de Jupiler Pro League. Bij de ...

137
137
20 miljoen op tafel? Union SG houdt adem in

Bij Union SG zagen ze Koki Machida voor amper 5 miljoen euro vertrekken naar Hoffenheim. De ...

247
247

Meer sportnieuws