Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

1654
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart profiteerde optimaal van puntenverlies bij Union SG na een spectaculaire zege op KRC Genk: 3-5. Al hing er wel een geurtje aan die overwinning.

Door de recente ontwikkelingen, konden de kalendermakers zich in hun handen wrijven met de beslissing om Genk-Club op tweede kerstdag te programmeren. Bij de thuisploeg maakte nieuwe coach Nicky Hayen immers zijn debuut en dat uitgerekend tegen de club die hem twee weken eerder op straat had gezet. Veel mooier kunnen de scenario's niet geschreven worden.

LEES OOK: Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Club ontsnapt via Visser

Maar een kerstwonder bleef uit voor Hayen. Halfweg de eerste helft stonden de Limburgers al twee goals in het krijt. Genk lukte vervolgens wel snel de aansluitingstreffer, maar ging toch op 1-3 de rust in. Na de pauze toonde de thuisploeg echter veerkracht en kwam ze zelfs langszij. Met twee treffers in de slotfase ging Club uiteindelijk toch met de zege aan de haal.

Pech dus voor Genk en Hayen, al had er misschien wel meer ingezeten. Toen de Bruggelingen in het slot op 3-4 waren gekomen, schoot de VAR in werking. Hugo Siquet beroerde de bal immers met de arm in de eigen zestien. Volgens de video-ref voldoende om penalty te geven, volgens scheidsrechter Lawrence Visser echter niet. Toen hij naar het scherm werd geroepen, besloot hij géén penalty te geven.

Geen duidelijke lijn

Een opvallende beslissing, ook oud-ref Serge Gumienny heeft zijn bedenkingen. "Over het handspel zelf is er weinig discussie. De beelden zijn duidelijk: de bal valt op zijn hand. Op zich zou dit dus geen moeilijke fase mogen zijn voor een scheidsrechter", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Drie man in Tubeke vonden dit wel een penalty waard. Anders hadden ze Visser nooit naar het scherm geroepen. Maar dan bekijkt Visser diezelfde beelden en beslist hij dat het er toch geen is. Hebben die mannen dan andere instructies gekregen?"

Gummienny hoopt dan ook dat er uitsluitsel komt vanuit het Referee Department. "In mijn tijd werd dit niet gefloten, maar tegenwoordig wordt hier in 90 procent van de gevallen een strafschop voor gefloten. Waarom hoort deze fase dan bij die tien procent? Hopelijk komt scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot snel met het antwoord. Ik ben benieuwd welke interpretatie hij de juiste vond: die van Visser of die van de VAR."

Genk had een penalty moeten krijgen ...

Meest recent

Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

10
10
Mevrouw De Bruyne verrast met hartverscheurend verhaal

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

13
13
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

40
40
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

50
50
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

49
49
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

176
176
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

84
84
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

288
288
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

139
139
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

324
324
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

278
278
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

415
415
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

283
283
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

93
93
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

86
86
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

45
45
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

199
199
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

142
142
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

236
236
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

222
222
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

354
354
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

76
76
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

67
67
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

594
594
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

99
99

Meer sportnieuws