Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

door
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club Brugge serveerden een heerlijk spektakelstuk deze namiddag, dat dankzij een dodelijke efficiëntie door Club naar zijn hand werd gezet. Geen droomdebuut voor Hayen (die nog baalde na een cruciale VAR-fase), wel nieuwe glorie voor Ivan Leko.

LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Leko vs Hayen: intense strijd wacht

De eerste wedstrijd van het kerstvoetbal in de Jupiler Pro League had meteen een geladen affiche opgeleverd. Racing Genk ontving Club Brugge in een duel dat vooral in het teken stond van het debuut van Nicky Hayen als hoofdcoach. In zijn eerste opstelling leek Hayen bewust te hebben vastgehouden aan de fundamenten die eerder waren gelegd, met slechts één ingreep: Sor verscheen aan de aftrap. In vergelijking met de vorige wedstrijd was hij de enige wijziging. 

Aan de overkant had Ivan Leko eveneens enkele accenten verlegd, al bleef de ingreep beperkt. Blauw-Zwart trok met vertrouwen naar de Cegeka Arena na de eerdere zege en koos voor continuïteit, met opnieuw ruimte voor frisheid en intensiteit. De affiche beloofde meer dan alleen puntengewin: het was een eerste test voor Hayen tegen zijn voormalige werkgever en meteen een graadmeter voor de ambities van beide ploegen in de drukke eindejaarsperiode. Alles lag klaar voor een kerstclash met extra lading.

Hayen huivert halfweg na dodelijke Brugse efficiëntie

De Limburgers begonnen vol vuur en de bal ging aardig rond in de openingsfase. Na dik vijf minuten spelen ging een eerste schot van Oh ruim naast. Club nam nadien gezwind over: eerst dwong Vermant doelman Van Crombrugge tot een prima redding, in de nastoot trof Vetlesen wel raak met een heerlijke plaatsbal. De vroege 0-1 voor Blauw-Zwart was een feit.

Plots viel het kaartenhuisje van Genk helemaal in mekaar. Amper tien minuten later was er een vlijmscherpe counter van Leko's manschappen, Vermant werd vrijgespeeld in de zestien meter en schoot de 0-2 hoog in doel. De wedstrijd brak nu helemaal open en goed één minuut later schoof Sor de 1-2 al voorbij Van den Heuvel. Na tussenkomst van de VAR bleek er van buitenspel geen sprake.

Racing Genk drong nadien aan maar liep in het slot van de eerste helft op een nieuwe counter: Vanaken was het eindstation van een heerlijke aanval en duwde van dichtbij de 1-3 tegen de touwen. Zo leek het duel tussen Hayen en Leko halfweg één duidelijke winnaar te kennen: kon Blauw-Wit nog reageren?

Genkse machine slaat aan en doet Club snakken naar adem

Bij de thuisploeg werd Mirisola na de pauze in de ploeg gedropt. De invaller was meteen gevaarlijk en dwong doelman Van den Heuvel tot een goede redding. Even later was de spanning helemaal terug in de Cegeka Arena: op vrije trap kopte Heymans de 2-3 in doel. Spektakel op tweede kerstdag!

De thuisploeg stond nu stevig aan het commando en had veruit het meeste balbezit. Op het uur knalde kapitein Heynen te centraal om de bezoekende doelman te verrassen. De 3-3 hing in de lucht en zou ook vallen op een kwartier van het einde. Ito pakte uit met een prachtige actie en vloerde Van den Heuvel vervolgens in de korte hoek. De terugval van Club in de tweede helft was enorm, terwijl Racing Genk herademde.

Meesterwerk en cruciale VAR-fase

Erop en erover? Dat was buiten Stankovic gerekend. Die haalde luttele minuten later zijn heerlijke rechter boven en plaatste de bal in de winkelhaak: 3-4.  De wedstrijd bleef tot dan toe verstoken van controversiële fases, dat veranderde echter in het absolute slot. Siquet ging een kopduel aan in de zestien meter en kreeg daarbij de bal (heel ongelukkig) op de arm. Visser werd naar het scherm geroepen en gaf geen strafschop.

In blessuretijd zorgde Sandra voor de verlossing door met een bekeken schot de 3-5 voorbij Van Crombrugge te plaatsen. Het einde van een emotionele rollercoaster, met Club Brugge als winnaar. Blauw-Zwart sloot af met zes schoten op doel, waarvan er maar liefst vijf tegen de touwen vlogen. 

Scoreverloop:

0-1 (13') Vetlesen, 0-2 (22') Vermant, 1-2 (23') Sor, 1-3 (43') Vanaken, 2-3 (51') Heymans, 3-3 (76') Ito, 3-4 (80') Stankovic, 3-5 (90+3') Sandra

Wie verdiende de drie punten vandaag?

Meest recent

Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

22
22
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

699
699
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

65
65
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

279
279
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

140
140
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

171
171
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

144
144
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

187
187
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

156
156
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

70
70
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

64
64
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

57
57
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

150
150
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

205
205
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

409
409
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

283
283
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

548
548
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

41
41
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

484
484
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

109
109
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

89
89
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

346
346
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

184
184
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

263
263

Meer sportnieuws