'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

door
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting Charleroi. Voor de sportieve leiding kan het echte werk dan evenwel pas beginnen. Zo wordt opnieuw een drukke wintermercato verwacht, zeker aan de uitgaande zijde.

Het seizoen van Paars-Wit is er voorlopig één met hoogtes en laagtes. De uitschakeling in de Europese voorrondes kwam bijzonder hard aan en blijft een schaduw werpen op deze campagne. Ook in eigen land liet RSCA al behoorlijk wat steken vallen. Anderzijds telt het 'slechts' zes punten minder dan leider Union SG en staat het ondertussen in de kwartfinales van de beker.

LEES OOK: 'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

Uitgaande deals prioritair

Zeker gezien de puntenhalvering die aan de Play-Offs vooraf gaat, is Anderlecht dus nog niet uitgeteld voor de prijzen. Maar zowat alle kenners en waarnemers zijn het erover eens: als de recordkampioen straks écht wilt meedoen, zal het in januari extra versterking moeten halen. En dat blijkt wel degelijk de bedoeling. Een nieuwe centrale verdediger en een spits staan bovenaan de lijst.

Maar zowel sportief directeur Olivier Renard als coach Besnik Hasi benadrukten al dat de inkomende transfers voor een groot deel afhangen van de uitgaande deals. De selectie (lees: loonmassa) afbouwen, blijft het belangrijkste target in januari. En er komen wel degelijk verschillende spelers in aanmerking voor een vertrek. Een overzichtje per elke linie.

Verdediging

Wat de doelmannen betreft zit RSCA redelijk goed, tenzij Mads Kikkenborg elders een meer minuten wil gaan vergaren. Die kans lijkt in januari echter klein. Ook wat de back-posities betreft verandert allicht niets. Al moet de verbannen Thomas Foket beschikken. Wel is de kans dus groot dat een extra centrale verdediger wordt aangetrokken. In dat geval zou de huurbeurt van Mihajlo Ilic wel eens vroegtijdig stopgezet kunnen worden. De Serviër kwam tot dusver al nauwelijks voor de dag.

Middenveld

Anderlecht zoekt actief naar een uitweg voor Mats Rits en Majeed Ashimeru, al maandenlang compleet overbodig. De kans is groot dat ook Cedric Hatenboer (tijdelijk) vertrekt, zijn transfer is voorlopig een grote tegenvaller. Uitkijken ook wat er gebeurt wanneer een goed bod binnenkomt op Yari Verschaeren, die uit zijn contract loopt. Al oogt de kans op een winters vertrek vrij klein. Nathan De Cat staat op heel wat verlanglijstjes. Anderlecht zal hem echter alleen laten gaan bij een niet te weigeren recordbod.

Aanval

Voorin is het Alexis Flips die al maanden genegeerd wordt en zo snel mogelijk moet beschikken. Tot slot mikt Anderlecht op een nieuwe spits, waardoor de poort voor een vertrek van Luis Vazquez wagenwijd openstaat. Kan Anderlecht nog iets recupereren van de drie miljoen euro die het destijds zelf spendeerde aan de Argentijnse spits?

Indien één speler een nieuwe kans zou krijgen, wie zou u verkiezen?

Meest recent

Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

8
8
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

16
16
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

41
41
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

34
34
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

83
83
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

209
209
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

83
83
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

131
131
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

546
546
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

62
62
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

277
277
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

202
202
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1105
1105
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

223
223
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

856
856
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

543
543
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

638
638
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

578
578
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

129
129
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

37
37
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

156
156
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

679
679
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

139
139
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

300
300
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

292
292

Meer sportnieuws