KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste Europese ticket. Het klopte Westerlo ruim met 3-0 en komt zo weer naast Standard aan de leiding in de Europe Play-Off. Toch zijn er de nodige kopzorgen, want Karetsas en Heymans vielen uit.
LEES OOK: Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken
Genk verliest Karetsas en HeymansNa de pijnlijke nederlaag in Charleroi van vorige week had Genk wat goed te maken en ze schoten dan ook verschroeiend uit de startblokken. Dat leverde in de eerste vijf minuten al twee kansen op, maar Jungdal hield telkens Westerlo recht.
De bezoekers kwamen gaandeweg wel beter en beter in de wedstrijd. Bovendien kreeg Genk in het laatste kwartier van de eerste helft nog enkele dompers te verwerken. Eerst verdraaide Karetsas zijn knie en vervolgens greep Heymans naar de hamstring. Beide sterkhouders konden niet meer verder.
Na rust haalt Genk zege binnen
Ondanks die dubbele opdoffer trok Genk in de tweede helft wel de wedstrijd naar zich toe. Iets voorbij het uur kopte Bibout de openingstreffer tegen de netten. Enkele minuten later volgde al een tweede goal. Mirisola liet eerst nog een grote kans liggen, maar trof even later wel raak.
Daarmee was de wedstrijd gespeeld. In de slotfase zette Junya Ito met een knappe plaatsbal nog de kers op de taart. Daardoor heeft Genk nu weer evenveel punten als Standard. Omdat het in de reguliere competitie hoger eindigde, gaat het nu aan de leiding in de play-offs.
Jannick Lanckriet