‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

door
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet nóg eens mispakken. En net daarom is de naam Timmy Simons zo’n gevaarlijke gok. Dit kan een goede deal zijn… of de lont die de boel meteen doet ontploffen.

Perfecte timing… maar is dat al genoeg voor Genk?

Genk schakelt snel door na het ontslag van Thorsten Fink en de shortlist is klaar. De bedoeling is dat de nieuwe coach de winterstage in Marbella leidt, want dat is het enige echte moment om opnieuw te kunnen bouwen. In zo’n timing past Timmy Simons perfect: hij is vrij, beschikbaar, Belg, en de club hoeft geen weken te wachten op afkoopsommen of ingewikkelde onderhandelingen.

Maar de échte reden waarom zijn kandidatuur geloofwaardig is, zit dieper. Simons is een coach die een groep kan vormen. Bij Dender pakte de mayonaise wél: hij installeerde discipline en een winnaarsmentaliteit en maakte van een kern zonder grote individuele toppers een geheel dat op samenspel, groepsgeest en duidelijke afspraken boven zichzelf uitstak.

Dat Dender daarna – ook onder zijn opvolger – verder bouwde op die beginselen (hoge druk, durven voetballen) zegt iets: er lag een fundament. En dat idee past bij Genk. Genk leeft van processen. Van jongens beter maken, automatismen, herkenbaarheid. Als De Condé iemand zoekt die de kleedkamer weer recht zet zonder extra show, dan kom je snel uit bij het profiel Simons: nuchter, veeleisend, detailgericht, niet bezig met franjes. Als speler was hij jarenlang het symbool van professionaliteit. Als coach draagt hij dat mee, soms zelfs té hard.

Westerlo blijft knagen: rode vlag die Genk niet mag negeren

Anderzijds is Simons geen zekerheid bij een topclub. Zijn cv is boeiend, maar ook grillig. Westerlo is het beste voorbeeld. Hij loodste de club naar een sterk eindklassement in de Europe Play-offs, maar de Turkse eigenaars wilden méér in de reguliere competitie. En nog belangrijker: intern klonk er kritiek dat zijn communicatie met de spelers beter kon. Dat is een rode vlag, zeker bij een club als Genk waar je met talentvolle jongens werkt die zowel duidelijkheid als vertrouwen nodig hebben.

Maar tegelijk is dát net de vraag voor Genk: is Simons vooral mislukt bij Westerlo, of was Westerlo een context waar bijna iedereen onder druk komt te staan? Genk is in principe het tegenovergestelde: meer structuur, meer sportieve lijn, een duidelijke opleidingstraditie en een sportieve leiding die doorgaans minder panikeert. Als Simons ergens kan floreren met zijn strakke aanpak, dan is het in een club waar de visie niet elke maand verandert.

Daar zit dus de paradox: wat hem bij Dender sterk maakte – discipline, eisen stellen, een groep kneden – kan bij een topclub net zijn achilleshiel worden als het doorslaat in afstand, te weinig empathie of frictie in de kleedkamer. Genk heeft na Fink net nood aan energie én verbinding. Niet alleen aan “harder trainen” of “duidelijker afspraken”. De ploeg moet weer durven spelen, maar ook weer durven geloven.

Marbella als test: stempel drukken of meteen clashen?

Stel dat Genk hem aanstelt, dan brengt hij niet zozeer tactische, maar vooral mentale sterkte. Simons brengt scherpte. Hij kan van een groep opnieuw een team maken dat werkt voor elkaar, omdat hij daar obsessief op hamert. Dat was een van de succesfactoren bij Dender: niet de sterkste kern, wél een machine die wist wat ze deed. Genk heeft wél kwaliteit. Maar kwaliteit zonder overtuiging is niets.

Tegelijk moeten we ook eerlijk zijn: Simons gaat geen mirakels verrichten in tien dagen. Hij komt in een kalender met weinig ruimte en tijd. In Marbella kan Simons, als hij het wordt, zijn stempel drukken: intensiteit omhoog, pressingmomenten afspreken, automatismen in balverlies en balbezit opnieuw inslijpen, en vooral de hiërarchie in de ploeg weer helder maken. Wie zijn de leiders? Wie is betrouwbaar? Wie is “Genk-waardig” in mentaliteit?

Maar de hamvraag blijft: kan hij dat doen zónder de boel op te schrikken? Genk wil geen elftal dat op eieren loopt. Genk wil een elftal dat weer durft. De beste versie van Simons is die van Dender: georganiseerd, maar fris en aanvallend, met hoge druk en lef. De gevaarlijke versie is die waarbij de eisen zo dominant worden dat het menselijke verdwijnt en spelers afhaken. En net daar ligt die kritiek van Westerlo als waarschuwing: communicatie. In een topclub is dat geen detail.

Genk bibbert: één verkeerde klik en het verhaal ontploft

Als Genk voor Simons kiest, kiezen ze niet voor de meest populaire naam. Ze kiezen voor een idee: orde op zaken, duidelijkheid, arbeid, en een ploeg die weer energie uitstraalt. Maar dan moet de club ook zélf consequent zijn. Simons is geen trainer die je na drie moeilijke weken half laat vallen. Zijn methode werkt pas als ze breed gedragen wordt. De Condé zal dus niet alleen een coach aanstellen, maar ook een verhaal.

En dat maakt deze piste zo spannend. Simons bij Genk kan een schot in de roos zijn: een Belgische coach met persoonlijkheid die een kwalitatieve kern opnieuw kan kneden. Maar het kan ook snel ontploffen als de verwachtingen niet matchen met de realiteit en als de kleedkamer de connectie niet voelt. Zijn grootste kwaliteit – veeleisend zijn, een winnaarscultuur eisen – is precies wat Genk nu nodig heeft. En tegelijk is het ook precies wat in een topclub het snelst tegen je kan keren.

Moet Genk het risico nemen met Timmy Simons?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

66
66
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

145
145
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

145
145
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

299
299
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

127
127
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

309
309
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

170
170
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

614
614
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

106
106
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

337
337
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws