Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

191 stemmen
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische reeks, en op de Bosuil duikt daardoor opnieuw één opvallende vraag op: welke coach kan het tij eindelijk keren?

LEES OOK: 'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Toekomst Oosting hangt aan een zijden draadje

Volgens Het Nieuwsblad staan er de komende dagen gesprekken gepland met en vooral over Joseph Oosting. De krant schrijft dat het zelfs helemaal geen uitgemaakte zaak is dat de Nederlander dinsdag tegen KRC Genk nog op de bank zit. Antwerp verloor drie keer op rij tegen Standard, Charleroi en OH Leuven, scoorde in die drie matchen geen enkele keer en slikte tien tegengoals. Oosting zelf voelde de bui al hangen na de 3-0 in Leuven. Bij Gazet van Antwerpen reageerde hij op de spreekkoren tegen zijn persoon.

“Ikzelf heb ze niet gehoord, maar ik kan er niet zoveel mee”, klonk het. Daarna volgde een veelzeggende zin: “De resultaten kan ik niet ontkennen. Je mag niet meer verliezen.” Antwerp heeft dit seizoen al één keer van trainer gewisseld. Toen Stef Wils in november moest vertrekken, kwam enkel de naam van Oosting bovendrijven. Marc Overmars haalde de ontslagen Twente-trainer naar de Bosuil als opvolger van de ontslagen Wils, met een contract van 2,5 seizoenen - dat hij behoudens een grote verrassing niet zal uitdoen.

Antwerp ziet oude pistes één voor één wegvallen

De vraag is wie Antwerp zal aanstellen indien het tot het ontslag van Oosting komt. Na het ontslag van Wils was de Nederlander de enige naam die circuleerde als nieuwe coach van Antwerp. Maar er was wel een shortlist toen Andries Ulderink de club verliet eind vorig seizoen. Alleen: die lijst is vandaag amper nog bruikbaar. Ivan Leko, toen coach van Standard, was vorige zomer de meest logische naam. Antwerp dacht aan hem na het vertrek van Ulderink, maar Leko koos voor AA Gent. Intussen is de Kroaat aan de slag bij Club Brugge. Voor Antwerp is die piste dus volledig dicht. Leko was in juni al moeilijk, in november onhaalbaar en vandaag eigenlijk niet eens bespreekbaar.

Rik De Mil was misschien nog belangrijker dan Leko in de vorige zoektocht. Antwerp wilde hem, maar botste op Charleroi en op De Mil zelf. Toen hij in Charleroi wilde blijven, schakelde Antwerp intern door naar Wils. Over De Mil zei Marc Overmars hij ook dat het “geen geheim” was dat die aan het profiel voldeed. Vandaag is ook De Mil geen optie meer. Hij tekende in november een contract tot 2028 bij AA Gent. Daarmee is ook deze piste praktisch afgesloten.

Eén oude bekende blijft opvallend beschikbaar

Vincent Euvrard was de derde naam die bij Antwerp op de shortlist stond. Jonger, Belgisch en hij leverde goed werk bij Dender. Maar Antwerp duwde niet door. Euvrard trok later naar Standard en staat daar nog onder contract tot juni 2027. Standard zou zelfs al aan een verlenging denken, omdat de clubleiding tevreden is en helemaal achter zijn trainer staat. Waar Euvrard vorig jaar nog een slimme keuze had geweest voor Antwerp, lijkt hij nu een te duur en moeilijk dossier.

Ook Alfred Schreuder was een piste vorig seizoen. Hij werd gelinkt aan Antwerp, onder meer na zijn bezoek aan de Bosuil, maar Schreuder noemde zichzelf toen geen kandidaat. Toch bleef zijn naam hangen, omdat hij de Belgische competitie kent en met Club Brugge in 2022 kampioen werd. Maar ook de piste Schreuder is vandaag minder simpel dan in november. Hij zit zonder club, maar voegde zich bij de technische staf van Julian Nagelsmann bij Duitsland voor het WK 2026.

De laatste naam op de vorige shortlist is wel nog vrij: Bernd Storck. De Duitser was in juni al een piste. Niet omdat hij de meest moderne coach is, wel omdat hij het profiel heeft dat in crisis altijd terugkomt: beschikbaar, ervaren, hard, duidelijk en vertrouwd met de Jupiler Pro League. Storck is bovendien wél vrij. Sinds juli 2025 zit hij zonder werkgever. Alleen is Storck een coach voor op de korte termijn. Iemand die een groep wakker kan schudden, maar niet automatisch de geknipte persoon is voor een rustige heropbouw.

Moet Antwerp teruggrijpen naar Storck?

Meest recent

Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

0
0
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

4
4
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

9
9
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

51
51
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

191
191
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

62
62
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

44
44
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

156
156
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

54
54
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

54
54
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

101
101
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

86
86
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

36
36
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

54
54
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

328
328
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

55
55
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

203
203
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

259
259
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

66
66
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

180
180
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

263
263
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

197
197
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

128
128
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

391
391
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

257
257

Meer sportnieuws