Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

door
Grove transferblunder Club Brugge?

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf recentste wedstrijden winnen. Er worden dan ook steeds meer twijfels geplaatst bij de kwaliteit van de selectie. Heeft Blauw-Zwart tijdens de voorbije zomermercato verkeerd ingekocht?

Blauw-Zwart begon aan het huidige seizoen met andermaal de ambitie om zo lang mogelijk op drie fronten te strijden en vooral om de 20ste landstitel in de clubgeschiedenis binnen te rijven. Maar tijdens de mercato moest Club wel serieus aan kwaliteit inboeten. Smaakmakers als Ferran Jutgla, Ardon Jashari, Maxim De Cuyper, Chemsdine Talbi, ... trokken andere oorden op.

LEES OOK: 'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Jonge, dure versterkingen

Eind augustus werd uiteindelijk ook Michal Skoras van de hand gedaan, terwijl jongens als Hugo Vetlesen en vooral Gustaf Nilsson amper nog gebruikt werden. Club haalde daar tegenover uiteraard wel versterking in huis. Daarbij mikte men echter vooral op jonge talenten met een groot potentieel. Enkel Ludovit Reis (25), die al snel geblesseerd uitviel, kon ietwat relevante ervaring voorleggen.

Voorts werden miljoenen gespendeerd aan onder meer Aleksandar Stankovic, Carlos Forbs, Nicolo Tresoldi en Mamadou Diakhon. Enkel die eerste toont zich een stabiele basiskracht, al had ook hij het de voorbije weken lastig. Forbs wisselt straffe hoogtepunten dan weer af met absolute non-matchen, ook Tresoldi is wisselvallig. En Diakhon blijkt dan weer nog niet voldoende rijp voor het niveau dat de Bruggelingen beogen.

Veel geld, weinig rendement

Bij La Tribune maakte ook analist Lancelot Meulewaeter de balans op van de voorbije mercato. "Er zijn veel spelers die veel geld hebben gekost, maar weinig impact hebben. Diakhon kostte zelfs 9 miljoen. Forbs is wat uit vorm, hij presteert beter in de Champions League omdat hij daar ruimte krijgt. Tresoldi is er nog niet, Reis heeft niet veel gespeeld en is nu geblesseerd", klinkt het.

Uiteraard kunnen de jonge aanwinsten zich nog verder ontbolsteren, maar voorlopig lijkt de zomermercato niet bepaald een groot succes op sportief vlak. "Ze hebben veel geld uitgegeven voor een rendement dat op het veld niet echt zichtbaar is. En ze zijn ook nog eens veel grote spelers kwijtgeraakt", besluit Meulewaeter.

De voorbije zomermercato van Club Brugge is mislukt ...

Meest recent

Neuer gooit alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

20
20
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

208
208
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

277
277
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

55
55
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

64
64
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

249
249
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

211
211
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

131
131
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

357
357
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

252
252
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

464
464
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

40
40
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

391
391
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

178
178
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

226
226
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

407
407
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

492
492
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

283
283
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

154
154
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

79
79
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

66
66
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

143
143
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

421
421
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

342
342
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

68
68

Meer sportnieuws