Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

1069
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse belofte die geen minuut in de competitie krijgt, en ziet nu hoe Marc Overmars met een ‘schaamteloze’ Hatenboer-zet klaarstaat om ermee weg te wandelen. Voor paars-wit dreigt een prestigeproject zo uit te draaien op een cadeautje voor een rechtstreekse concurrent.

LEES OOK: Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

Van prestigetransfer tot prooi voor Antwerp

Cedric Hatenboer (20) werd in januari nog triomfantelijk aangekondigd als transfertriomf bij Anderlecht. Nederlandse media omschreven hem bij Excelsior als een moderne, controlerende middenvelder met vista, iemand die het spel leest en ritme geeft. Sommigen trokken zelfs de vergelijking met Frenkie de Jong, niet omdat hij al dat niveau haalt, maar omdat hij hetzelfde type is: dieper spelend, veel aan de bal, altijd op zoek naar de vrije man.

Dat profiel trok half Nederland over de streep. PSV, Feyenoord, zelfs nog andere Eredivisie-clubs informeerden, en ook Antwerp mengde zich in de strijd. Bijna één jaar geleden betaalde paars-wit ruim 2 miljoen euro voor de technisch vaardige middenvelder, maar gunde hem nog geen minuut in de eerste ploeg.

Vandaag lijkt hij langs de achterdeur van het Lotto Park te vertrekken. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad staat Antwerp FC alvast te trappelen om Hatenboer wél belangrijk te maken. Dat is het ongemakkelijke spanningsveld waarin Anderlecht beland is.

Miscast in Brussel: waarom Hatenboer vastloopt

Toen Hatenboer deze zomer effectief aansloot in het Lotto Park, was de kern op zijn positie al stevig gevuld. Hatenboer kwam terecht in een concurrentiële omgeving waar er veel “zessen” en “achten” zijn, maar weinig duidelijke hiërarchie.Daarbovenop botsten zijn profiel bij Besnik Hasi. Volgens Het Nieuwsblad ziet de sportieve staf tekortkomingen bij Hatenboer in handelingssnelheid en uithouding voor het intense voetbal dat Hasi voor ogen heeft.

Er wordt wél benadrukt dat hij over uitstekende vista en creativiteit beschikt, maar dat is niet wat Hasi op dit moment vraagt van zijn centrale middenvelders. De coach wil power, loopvermogen, jongens met een grote motor die box-to-box lopen en duels winnen. Hatenboer is eerder de spelverdeler die alles laat draaien rond zich heen. Statistisch gezien toont zijn seizoen bij Excelsior nochtans dat hij op dat niveau uitstekend mee kon met het loop- en pasritme van een promotieploeg, maar in Brussel klinkt het dat hij niet klaar is voor het niveau.

En dan is er nog het hoofdstuk RSCA Futures, waar het verhaal helemaal problematisch wrd. Het seizoen begon voor Hatenboer bij de U23 in de Challenger Pro League, terwijl zijn entourage ervan uitging dat hij rechtstreeks bij de A-kern zou aansluiten. De term “onhoudbare situatie” dook op in Het Nieuwsblad. De optelsom is pijnlijk eenvoudig: een miljoenentransfer die geen minuut in de Jupiler Pro League speelde, niet meer wil uitkomen voor de Futures én geen perspectief ziet bij de A-kern.

Olivier Renard probeerde recent in een interview de plooien wat glad te strijken. Hij gaf aan dat “alle partijen een inspanning moeten doen” om uit de impasse te geraken en hield de deur op een kier voor een oplossing in januari, eventueel via een uitleenbeurt. Maar tegelijk liet hij ook verstaan dat Anderlecht deze winter sowieso spelers moet verkopen om andere dossiers – zoals dat van toptalent De Cat – te kunnen veiligstellen. Dan wordt Hatenboer automatisch een naam die op de exitlijst belandt.

Soldendeal: Overmars ruikt bloed met ‘schaamteloze’ zet

En net daar komt Antwerp weer het beeld binnen. Royal Antwerp FC wilde Hatenboer al toen hij nog bij Excelsior speelde: Marc Overmars is al langer gecharmeerd van zijn profiel en zag in hem een toekomstige controleur op het Bosuil-middenveld. Nu de situatie bij Anderlecht vastzit, ruikt de Great Old bloed. Antwerp zou in januari over 10 miljoen euro transferbudget beschikken en Hatenboer is één van de namen die opnieuw bovenaan het lijstje is verschenen.

Voor Antwerp en Overmars is dit bijna een droomscenario: een speler die je eerder al wilde halen, nu mogelijk goedkoper of minstens haalbaarder dan toen hij nog dé revelatie van de Keuken Kampioen Divisie was, én via een concurrent uit de top van België. Anderlecht wil nog “een deel” van hun geïnvesteerde ruim twee miljoen recupereren. Sportief gezien klopt het plaatje voor Antwerp ook. Met een middenveld dat de voorbije seizoenen stevig werd door elkaar geschud, kan een controlerende middenvelder met passing en uithoudingsvermogen hen opnieuw wat structuur geven in balbezit.

Wat vind jij van de Hatenboer-zet van Overmars?

Meest recent

Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

9
9
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

53
53
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

33
33
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

85
85
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

44
44
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

35
35
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

247
247
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

38
38
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

61
61
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

37
37
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

149
149
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

47
47
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

72
72
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

76
76
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

56
56
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

164
164
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

313
313
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

110
110
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

348
348
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

228
228
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

165
165
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

84
84
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

80
80

Meer sportnieuws