'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

door
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de Belgische vicekampioen liefst drie keer. Er worden dan ook twijfels geplaatst bij de kwaliteiten van de huidige selectie, wat mogelijk leidt tot een extra transferoffensief in januari.

Blauw-Zwart begon aan het huidige seizoen met andermaal de ambitie om zo lang mogelijk op drie fronten te strijden en vooral om de 20ste landstitel in de clubgeschiedenis binnen te rijven. Maar tijdens de mercato moest Club wel serieus aan kwaliteit inboeten. Smaakmakers als Ferran Jutgla, Ardon Jashari, Maxim De Cuyper, Chemsdine Talbi, ... trokken andere oorden op.

Eind augustus werd uiteindelijk ook Michal Skoras van de hand gedaan, terwijl jongens als Hugo Vetlesen en vooral Gustaf Nilsson amper nog gebruikt werden. Club haalde daar tegenover uiteraard wel versterking in huis. Daarbij mikte men echter vooral op jonge talenten met een groot potentieel. Enkel Ludovit Reis (25), die al snel geblesseerd uitviel, kon ietwat relevante ervaring voorleggen.

LEES OOK: Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Ingeboet aan ervaring en kwaliteit

Daarnaast besloot Blauw-Zwart om verschillende jonkies uit de eigen stal meer minuten te geven. Jongens als Lynnt Audoor en Cisse Sandra, vorig seizoen nog verhuurd, kregen plots een nieuwe kans. Ook onafgewerkte producten als Shandre Campbell en Kaye Furo schoven aanzienlijk op binnen de hiërarchie. Die verjongingskuur past perfect binnen de bussinesstrategie van Club.

Maar op sportief vlak heeft men momenteel toch zwaar aan kwaliteit ingeboet. Dat begint zich nu ook te vertalen op het veld. Zeker wanneer vaste steunpilaren als Hans Vanaken en Christos Tzolis hun dagje niet hebben, loopt het al snel bijzonder moeizaam bij de vicekampioen. Zelden was men meer afhankelijk van hun. En als Nicky Hayen wil wisselen of roteren, leidt dat al snel tot kwaliteitsverlies.

Corrigeren op wintermercato

Aanvankelijk werden desondanks degelijke resultaten behaald zonder echt te overtuigen. Nu de resultaten beginnen tegen te vallen, dreigt er toch actie te moeten volgen. "Als de vormcurve van de sterkhouders niet de hoogte ingaat, of als de anderen zich niet snel aanpassen of manifesteren, dan zal er toch snel gecorrigeerd moeten worden", stelt men bijvoorbeeld bij Het Laatste Nieuws. Met andere woorden: houdt deze situatie nog een tijdje aan, zal in januari een nieuw transferoffensief ingezet moeten worden. Een extra flankaanvaller staat alvast hoog op de verlanglijst. Al is ook op andere posities extra kwaliteit (en ervaring) welgekomen.

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

158
158
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

34
34
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

59
59
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

159
159
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

30
30
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

80
80
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

139
139
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

76
76
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

144
144
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

85
85
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

159
159
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

53
53
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

334
334
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

395
395
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

183
183
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

79
79
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

370
370
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

274
274
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

43
43
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

424
424
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

114
114
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

105
105
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

575
575
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

133
133
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

569
569

Meer sportnieuws