Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

door
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op de topper tussen KRC Genk en RSC Anderlecht. Scheidsrechter Nicolas Laforge fluit het duel in de Cegeka Arena om 20u30 op gang.

Twee ploegen in goede vorm kijken mekaar donderdagavond in de ogen. Genk liet dit seizoen al behoorlijk wat steken vallen, maar de laatste weken komen de Limburgers zichtbaar beter voor de dag. Bovendien konden ze met achtereenvolgende zeges tegen FC Basel en OH Leuven het dreigende thuiscomplex van zich afschudden. Die lijn wil men in de beker doortrekken tegen de recordkampioen.

Coach Fink behoudt dan ook grotendeels vast aan dezelfde namen die hem de voorbije duels succes hebben bezorgd. Op de linksback krijgt Palacios dit keer wel weer de voorkeur op Medina. En als speerpunt kiest Fink dit keer voor de snelheid van Oh boven het fysieke vermogen van Erabi. Karetsas en Adedeji-Sternberg starten op de flanken, Sor en Steuckers blijven dus op de bank.

LEES OOK: Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

Anderlecht zonder Kana

Ook Anderlecht zit de laatste weken in goede doen. Het zette voor het eerst sinds het voorjaar van 2024 nog eens een reeks van 12 op 12 neer. Al moet gezegd dat drie van die vier zeges voor eigen volk werd behaald. In de enige uitmatch van deze serie, op La Louvière, glipte Paars-Wit door de mazen van het net. Het bezoek aan Genk wordt dan ook een goede waardemeter voor de Brusselaars.

Coach Hasi zal het wel een tijdje zonder de geblesseerde Kana moeten doen. Hierdoor blijft Sardella centraal achterin staan en komt Hey weer in de ploeg. Op het middenveld keert Saliba terug uit schorsing, hij neemt plaats naast De Cat. En voorin heeft Hasi duidelijk zijn type-ploeg gevonden. Zo blijft hij vasthouden aan het viertal met Hazard, Bertaccini, Angulo en Cvetkovic.

Wie haalt de volgende ronde volgens u?

Meest recent

Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

37
37
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

178
178
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

33
33
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

177
177
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

165
165
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

111
111
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

346
346
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

208
208
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

443
443
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

38
38
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

381
381
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

176
176
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

222
222
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

383
383
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

457
457
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

273
273
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

149
149
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

71
71
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

62
62
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

136
136
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

415
415
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

333
333
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

308
308
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

398
398

Meer sportnieuws