Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een nieuwe opdoffer. In de Europa League werd immers met 0-1 verloren van Ferencvaros. Als klap op de vuurpijl viel Zakaria El Ouahdi ook nog eens geblesseerd uit.
In eigen land blijft Genk voorlopig onder de verwachtingen met slechts een negende plek in het Jupiler Pro League-klassement. De Europese campagne mocht tot dusver echter wel gezien worden. In de voorrondes van de Europa League werd Lech Poznan gewipt, de League Phase werd op gang getrapt met een zege op het veld van Rangers FC.
Donderdag wou het team van coach Thorsten Fink daar ook de eerste Europese thuiszege van het seizoen bovenop doen. En in de eerste helft was Racing ook veruit de betere ploeg. Maar Genk werkte zijn kansen niet af en slikte vlak voor rust een ijskouder douche toen Barnabas Varga de 0-1 keihard voorbij Hendrik Van Crombrugge kopte.
LEES OOK: Horror-avond Genk: Europese optater, El Ouahdi afgevoerd
Fink is 'niet happy'Er was evenwel voldoende tijd om nog iets recht te zetten. Zeker toen Van Crombrugge een strafschop die hij zelf veroorzaakte wist te stoppen. De thuisploeg slaagde er in de tweede helft echter niet meer in om het niveau van in de eerste periode te evenaren en kende ook nog eens pech. Een bal van Jarne Steuckers belandde bijvoorbeeld op de paal.
En zo slikte Genk dus een nieuwe dreun. De zoveelste al dit seizoen. "Over vandaag ben ik zeker niet happy. Het was onze kans om 6 punten te halen, zeker minimaal vier, maar we maakten één fout en zij wonnen en wij scoorden niet", sakkerde Fink achteraf tegenover Sporza.
Grote zorgen om El Ouahdi
De Limburgers moesten de kelk ook nog eens tot op de bodem ledigen. El Ouahdi, één van de Genkse lichtpunten, kwam na een duel ongelukkig neer. Meteen werd duidelijk dat hij niet meer verder kon. De vleugelback, dit seizoen misschien wel de beste Genkie, werd naar het ziekenhuis overgebracht voor verdere onderzoeken. En dat kwam hard aan. "Hopelijk was z’n schouder gewoon even uit de kom en heeft hij z’n sleutelbeen niet gebroken. Die blessure zorgde wel voor wat verslagenheid in de ploeg", aldus aanvoerder Bryan Heynen bij Het Laatste Nieuws.