Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

door
Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

Daags na de verloren bekerfinale, heeft RSC Anderlecht drastisch ingegrepen. De Brusselaars besloten andermaal om de bestuurskamer te herinrichten. Zo wordt Tim Borguet de nieuwe CEO Sports. Voorzitter Wouter Vandenhaute neemt dan weer wat gas terug en gaat meer in de schaduw werken.

De Belgische recordkampioen zal ook dit seizoen met lege handen afsluiten en wacht nu al sinds 2017 op een nieuwe prijs. Nochtans werd intern zowat alles geprobeerd om de club weer te doen aanknopen met de successen van weleer. Zo ontstond de voorbije jaren een ongeziene stoelendans met trainers, CEO's, sportief directeuren, ... .

Ook in het huidige seizoen werden weer naar hartelust positiewissels doorgevoerd. Zo wisselde Paars-Wit al twee keer van hoofdtrainer. CEO Sports Jesper Fredberg werd in het najaar na nog twee jaren aan de kant geschoven, met Olivier Renard werd een nieuwe sportief directeur aangetrokken. Maar al deze veranderingen leverden dus weinig tot niets op.

Borguet nieuwe sterk man

Enkele dagen na de verloren bekerfinale besluit Anderlecht dan ook op wééral in te grijpen. Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat Tim Borguet de sportieve touwtjes in handen krijgt. De 36-jarige is al enkel jaren actief bij RSCA. Hij leverde goed werk als commercieel verantwoordelijke, vervolgens werd hij gepromoveerd tot hoofd van de jeugdopleiding.

Nu krijgt Borguet de kans als CEO Sports. Hij zal daarbij aan het hoofd staan van een triumviraat met Renard, die zijn huidige titel behoudt, en Technical Director Thibault Dochy. Daarnaast zal Borguet samen met CEO Non-Sports Kenneth Bornauw en CFO Tim Vanheuverzwijn het directiecomité vormen. Ook de jeugdopleiding blijft onder zijn bewind staan.

Vandenhaute in de luwte

Met deze zoveelste hertekening van het organigram hoopt RSCA dat men eindelijk de basis heeft gelegd voor een stabiele toekomst. Over de rol van Vandenhaute, zwaar onder vuur bij een deel van de achterban, wordt in de officiële communicatie niet gerept. Maar volgens Het Laatste Nieuws zal hij binnen deze nieuwe structuur een stap terug zetten en opnieuw meer vanuit de luwte zal acteren. Het wordt dus afwachten of deze zoveelste stoelendans dit keer wél het gewenste resultaat zal opleveren.

POLL: Het gebrek aan stabiliteit is één van de hoofdoorzaken voor de malaise bij RSCA ...

Meest recent

Hasi trekt harde conclusie over verliezend Anderlecht

Vorige week zag Anderlecht zijn droom om een trofee te pakken in rook opgaan na de nederlaag in de ...

136
136
Ontsnapt aan rood? Burgess reageert laconiek

Union heeft de landstitel nu stilaan helemaal binnen handbereik. Het zette zaterdag een nieuwe stap ...

131
131
'Strijd om Jashari barst los: grootmacht meldt zich'

Club Brugge wacht een zeer lastige transferzomer. Na de sterke campagne in de Champions League, ...

130
130
Union geeft Anderlecht nieuwe tik en reikt hand naar titel

Union reikt opnieuw wat meer de hand naar een eerste titel. Het trok aan het langste eind na een ...

159
159
Om deze reden werd penalty Union niet opnieuw getrapt

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde heel wat spanning op, maar ook heel wat voer ...

123
123
Vanderbiest meteen wild van nieuw goudhaantje KV Mechelen

KV Mechelen mag zijn laatste sprankeltje hoop op Europa opbergen. Het kon zaterdag zijn laatste ...

104
104
Zulte Waregem verbijsterd: stadion gevandaliseerd

Zulte Waregem maakt volgend seizoen zijn wederoptreden op het hoogste niveau na twee jaar ...

87
87
Geweldige zaak KV Mechelen: Europese kleppers afgetroefd

KV Mechelen zal volgend seizoen geen Europees voetbal spelen, want het liet zaterdag zijn laatste ...

61
61
VAR-klucht in Anderlecht-Union: "Wat een drama weer!"

De achtste speeldag in de Champions' Play-Off van de Jupiler Pro League wordt zaterdagavond op gang ...

279
279
‘Laatste droomtransfer Cristiano Ronaldo’

Op zijn 40ste is Cristiano Ronaldo nog lang niet verzadigd. De Portugese vedette lijkt niet van plan ...

158
158
Cercle-aanvoerder haalt keihard uit: "Te belachelijk"

Cercle Brugge zal zich moeten redden via een barrage tegen de winnaar van de play-offs in de ...

220
220
KV Mechelen kraakt tienkoppig Standard niet: Charleroi wint PO2

De winnaar van de Europe Play-Off is twee speeldagen voor het einde bekend. Charleroi is immers ...

47
47
Anderlecht ziet smaakmaker wegvallen, twee wissels bij Union

Leider Union SG staat zaterdagavond opnieuw voor een cruciaal duel in de titelstrijd. Om zijn lot in ...

107
107
Real flikt het weer: scheidsrechter Clasico hard aangepakt

Zondagnamiddag staat in La Liga de clash tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. In ...

118
118
Wouter Vrancken houdt STVV in eerste: "Beerschot dankbaar"

STVV zal volgend seizoen dan toch weer in de Jupiler Pro League aantreden. De Kanaries verzekerden ...

246
246
Selectie Club: Hayen moet dubbele knoop doorhakken

Amper een week na de bekerwinst moet Club Brugge alweer vol aan de bak in de Champions' ...

182
182
Peperdure slipper De Bruyne en co, geen CL voor Leipzig-Belgen

In de strijd om de Champions League-tickets heeft Manchester City zondag dure punten verspeeld in de ...

60
60
STVV blijft in 1A! Cercle rouwt na knotsgekke ontknoping

STVV heeft zich zaterdagnamiddag verzekerd van een verlengd verblijf in de Jupiler Pro League. De ...

362
362
Ruud Vormer legt keuze voor opmerkelijke uitdaging uit

Ruud Vormer gaat aan de slag als jeugdcoach bij FC Knokke. De Nederlander begint zo verrassend aan ...

129
129
‘Sensationele Europese terugkeer Cristiano Ronaldo’

Cristiano Ronaldo maakte enkele jaren geleden de verrassende overstap naar Saudi-Arabië. De ...

161
161

Meer sportnieuws