Wouter Vrancken houdt STVV in eerste: "Beerschot dankbaar"

414
Wouter Vrancken houdt STVV in eerste:

STVV zal volgend seizoen dan toch weer in de Jupiler Pro League aantreden. De Kanaries verzekerden zich zaterdag immers van de eindwinst in de Play-Downs en ontlopen zo barrages om het behoud. Knap werk dus van coach Wouter Vrancken.

Een jaar geleden was Sint-Truiden nog één van de grote revelaties in de competitie, in de huidige jaargang liep lange tijd zowat alles fout. Christian Lattanzio bleek een miscast en werd al na enkele weken aan de kant geschoven. Onder diens opvolger Felice Mazzu ging het even beter. Maar al snel zakte STVV weer weg in het degradatiemoeras.

In januari werd nog een wanhoopspoging ondernomen op de mercato. Het aantrekken van Didier Lamkel Zé en co bleek meer kwaad dan goed te doen. Zo werd STVV uiteindelijk veroordeeld tot de Play-Downs om het behoud te verzekeren. Die gingen evenwel dramatisch van start, waarop Mazzu na de eerste speeldag ontslagen werd.

LEES OOK: Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Redding is een feit

Om hem te vervangen pakte de club uit met ex-speler Wouter Vrancken. Die was zelf enkele weken eerder aan de kant geschoven bij AA Gent. En zijn aanwerving bleek een succes. Vrancken kreeg de ploeg weer op de rails en leidde STVV uiteindelijk naar de eindzege in de Play-Downs en dus automatisch het behoud.

Na de laatste match op KV Kortrijk (2-2) was hij dan ook een tevreden man. "Voor de spelers heeft de degradatiestress veel langer geduurd dan voor mij, in zo’n situatie wil je er zo snel mogelijk van af zijn en gered zijn. Dat is vandaag het belangrijkste", reageerde hij tegenover Sporza.

Helpende hand van Beerschot

De Truienaars speelden wel met vuur. Een gelijkspel op Kortrijk was immers niet voldoende om zelf voor mathematische zekerheid te zorgen. Indien Cercle Brugge won, gingen zij nog met de eindwinst aan de haal. Maar de Bruggelingen kenden een totale inzinking op het veld van Beerschot VA en verloren uiteindelijk met 4-2. "Ik heb hen heel de Play-Downs zien spelen en het is helemaal niet simpel om te gaan winnen. Hier ook niet. Zeker en vast dankbaar voor hun resultaat", aldus Vrancken.

Het behoud van STVV is een goede zaak voor de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

25
25
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

23
23
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

35
35
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

26
26
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

63
63
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

145
145
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

39
39
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

132
132
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

42
42
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

270
270
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

53
53
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

231
231
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

167
167
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

432
432
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

311
311
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

390
390
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

333
333
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

422
422
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

212
212
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

383
383
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

393
393
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

383
383
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

228
228
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

702
702

Meer sportnieuws