Wouter Vrancken houdt STVV in eerste: "Beerschot dankbaar"

414
Wouter Vrancken houdt STVV in eerste:

STVV zal volgend seizoen dan toch weer in de Jupiler Pro League aantreden. De Kanaries verzekerden zich zaterdag immers van de eindwinst in de Play-Downs en ontlopen zo barrages om het behoud. Knap werk dus van coach Wouter Vrancken.

Een jaar geleden was Sint-Truiden nog één van de grote revelaties in de competitie, in de huidige jaargang liep lange tijd zowat alles fout. Christian Lattanzio bleek een miscast en werd al na enkele weken aan de kant geschoven. Onder diens opvolger Felice Mazzu ging het even beter. Maar al snel zakte STVV weer weg in het degradatiemoeras.

In januari werd nog een wanhoopspoging ondernomen op de mercato. Het aantrekken van Didier Lamkel Zé en co bleek meer kwaad dan goed te doen. Zo werd STVV uiteindelijk veroordeeld tot de Play-Downs om het behoud te verzekeren. Die gingen evenwel dramatisch van start, waarop Mazzu na de eerste speeldag ontslagen werd.

LEES OOK: ‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Redding is een feit

Om hem te vervangen pakte de club uit met ex-speler Wouter Vrancken. Die was zelf enkele weken eerder aan de kant geschoven bij AA Gent. En zijn aanwerving bleek een succes. Vrancken kreeg de ploeg weer op de rails en leidde STVV uiteindelijk naar de eindzege in de Play-Downs en dus automatisch het behoud.

Na de laatste match op KV Kortrijk (2-2) was hij dan ook een tevreden man. "Voor de spelers heeft de degradatiestress veel langer geduurd dan voor mij, in zo’n situatie wil je er zo snel mogelijk van af zijn en gered zijn. Dat is vandaag het belangrijkste", reageerde hij tegenover Sporza.

Helpende hand van Beerschot

De Truienaars speelden wel met vuur. Een gelijkspel op Kortrijk was immers niet voldoende om zelf voor mathematische zekerheid te zorgen. Indien Cercle Brugge won, gingen zij nog met de eindwinst aan de haal. Maar de Bruggelingen kenden een totale inzinking op het veld van Beerschot VA en verloren uiteindelijk met 4-2. "Ik heb hen heel de Play-Downs zien spelen en het is helemaal niet simpel om te gaan winnen. Hier ook niet. Zeker en vast dankbaar voor hun resultaat", aldus Vrancken.

🚀

Het behoud van STVV is een goede zaak voor de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

0
0
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

56
56
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

14
14
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

94
94
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

202
202
'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'

Club Brugge likt zijn wonden na de nederlaag tegen Aston Villa. Niet alleen had de landskampioen op ...

180
180
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

264
264
'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

114
114
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

177
177
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

259
259
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

62
62
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

193
193
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

88
88
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

191
191
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

150
150
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

585
585
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

528
528
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

179
179
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

257
257
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

285
285
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

305
305
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

193
193
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

704
704
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

22
22

Meer sportnieuws