Wouter Vrancken houdt STVV in eerste: "Beerschot dankbaar"

door
Wouter Vrancken houdt STVV in eerste:

STVV zal volgend seizoen dan toch weer in de Jupiler Pro League aantreden. De Kanaries verzekerden zich zaterdag immers van de eindwinst in de Play-Downs en ontlopen zo barrages om het behoud. Knap werk dus van coach Wouter Vrancken.

Een jaar geleden was Sint-Truiden nog één van de grote revelaties in de competitie, in de huidige jaargang liep lange tijd zowat alles fout. Christian Lattanzio bleek een miscast en werd al na enkele weken aan de kant geschoven. Onder diens opvolger Felice Mazzu ging het even beter. Maar al snel zakte STVV weer weg in het degradatiemoeras.

In januari werd nog een wanhoopspoging ondernomen op de mercato. Het aantrekken van Didier Lamkel Zé en co bleek meer kwaad dan goed te doen. Zo werd STVV uiteindelijk veroordeeld tot de Play-Downs om het behoud te verzekeren. Die gingen evenwel dramatisch van start, waarop Mazzu na de eerste speeldag ontslagen werd.

LEES OOK: Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Redding is een feit

Om hem te vervangen pakte de club uit met ex-speler Wouter Vrancken. Die was zelf enkele weken eerder aan de kant geschoven bij AA Gent. En zijn aanwerving bleek een succes. Vrancken kreeg de ploeg weer op de rails en leidde STVV uiteindelijk naar de eindzege in de Play-Downs en dus automatisch het behoud.

Na de laatste match op KV Kortrijk (2-2) was hij dan ook een tevreden man. "Voor de spelers heeft de degradatiestress veel langer geduurd dan voor mij, in zo’n situatie wil je er zo snel mogelijk van af zijn en gered zijn. Dat is vandaag het belangrijkste", reageerde hij tegenover Sporza.

Helpende hand van Beerschot

De Truienaars speelden wel met vuur. Een gelijkspel op Kortrijk was immers niet voldoende om zelf voor mathematische zekerheid te zorgen. Indien Cercle Brugge won, gingen zij nog met de eindwinst aan de haal. Maar de Bruggelingen kenden een totale inzinking op het veld van Beerschot VA en verloren uiteindelijk met 4-2. "Ik heb hen heel de Play-Downs zien spelen en het is helemaal niet simpel om te gaan winnen. Hier ook niet. Zeker en vast dankbaar voor hun resultaat", aldus Vrancken.

Het behoud van STVV is een goede zaak voor de Jupiler Pro League ...

Meest recent

'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

21
21
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

59
59
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

30
30
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

169
169
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

277
277
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

67
67
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

451
451
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

259
259
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

95
95
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

62
62
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

108
108
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

349
349
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

89
89
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

318
318
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

796
796
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

43
43
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

291
291
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

58
58
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

288
288
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

84
84
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

274
274
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

42
42
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

94
94
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

158
158
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

423
423

Meer sportnieuws