Wouter Vrancken houdt STVV in eerste: "Beerschot dankbaar"

414 stemmen
Wouter Vrancken houdt STVV in eerste:

STVV zal volgend seizoen dan toch weer in de Jupiler Pro League aantreden. De Kanaries verzekerden zich zaterdag immers van de eindwinst in de Play-Downs en ontlopen zo barrages om het behoud. Knap werk dus van coach Wouter Vrancken.

Een jaar geleden was Sint-Truiden nog één van de grote revelaties in de competitie, in de huidige jaargang liep lange tijd zowat alles fout. Christian Lattanzio bleek een miscast en werd al na enkele weken aan de kant geschoven. Onder diens opvolger Felice Mazzu ging het even beter. Maar al snel zakte STVV weer weg in het degradatiemoeras.

In januari werd nog een wanhoopspoging ondernomen op de mercato. Het aantrekken van Didier Lamkel Zé en co bleek meer kwaad dan goed te doen. Zo werd STVV uiteindelijk veroordeeld tot de Play-Downs om het behoud te verzekeren. Die gingen evenwel dramatisch van start, waarop Mazzu na de eerste speeldag ontslagen werd.

LEES OOK: Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

Redding is een feit

Om hem te vervangen pakte de club uit met ex-speler Wouter Vrancken. Die was zelf enkele weken eerder aan de kant geschoven bij AA Gent. En zijn aanwerving bleek een succes. Vrancken kreeg de ploeg weer op de rails en leidde STVV uiteindelijk naar de eindzege in de Play-Downs en dus automatisch het behoud.

Na de laatste match op KV Kortrijk (2-2) was hij dan ook een tevreden man. "Voor de spelers heeft de degradatiestress veel langer geduurd dan voor mij, in zo’n situatie wil je er zo snel mogelijk van af zijn en gered zijn. Dat is vandaag het belangrijkste", reageerde hij tegenover Sporza.

Helpende hand van Beerschot

De Truienaars speelden wel met vuur. Een gelijkspel op Kortrijk was immers niet voldoende om zelf voor mathematische zekerheid te zorgen. Indien Cercle Brugge won, gingen zij nog met de eindwinst aan de haal. Maar de Bruggelingen kenden een totale inzinking op het veld van Beerschot VA en verloren uiteindelijk met 4-2. "Ik heb hen heel de Play-Downs zien spelen en het is helemaal niet simpel om te gaan winnen. Hier ook niet. Zeker en vast dankbaar voor hun resultaat", aldus Vrancken.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent
128

Het behoud van STVV is een goede zaak voor de Jupiler Pro League ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

6
6
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

33
33
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

10
10
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

82
82
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

85
85
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

16
16
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

20
20
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

96
96
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

176
176
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

49
49
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

161
161
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

34
34
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

173
173
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

257
257
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

101
101
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

393
393
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

549
549
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

142
142
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

222
222
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

296
296
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

290
290
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

568
568
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

160
160
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

171
171

Meer sportnieuws