Real flikt het weer: scheidsrechter Clasico hard aangepakt

194 stemmen
Real flikt het weer: scheidsrechter Clasico hard aangepakt

Zondagnamiddag staat in La Liga de clash tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. In aanloop naar de Clasico heeft de Koninklijke opnieuw voor commotie gezorgd. Zo werd scheidsrechter Alejandro Hernandez Hernandez hard aangepakt op het televisiekanaal van de club.

Enkele weken geleden stonden beide aartsrivalen ook al tegenover mekaar in de finale van de Copa de Rey. Toen vond Real het nodig om de integriteit van scheidsrechter Ricardo de Burgos Bengoetxea in twijfel te trekken met een kritische compilatievideo. Die aanval kwam dusdanig hard aan, dat de man in kwestie in tranen uitbrak op zijn persconferentie.

De club dreigde toen zelfs met een boycot indien geen andere ref werd aangesteld, maar kwam net op tijd bij haar zinnen. Die bewuste actie leverde Real Madrid wel een pak kritiek op uit de voetballerij en zorgde voor de nodige imagoschade. Maar blijkbaar heeft men zijn lesje nog niet geleerd.

LEES OOK: Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Nieuwe videomontage

In aanloop naar de Clasico van zondag publiceerde 'Real Madrid TV' opnieuw een soortgelijke video. Dit keer met Hernandez Hernandez in een ondankbare hoofdrol. Die man fluit inmiddels al 13 jaar op het hoogste niveau. In de video worden een aantal beslissingen in het nadeel van Real Madrid op een rijtje gezet.

Daarnaast trekt men ook zijn integriteit in twijfel. Zo wordt een videofragment getoond dat dateert uit 1994. Daarin verklaart Hernandez Hernandez dat Barcelona op dat moment zijn favoriete ploeg is. Hij was toen amper 12 jaar oud. Ook worden enkele uit de context getrokken statistieken voorgelegd en is het commentaar weinig verrassend erg Real-gezind.

Cruciale titelwedstrijd

Veel effect leek deze video echter niet te hebben. Behalve dan dat Los Blancos opnieuw reputatieschade dreigen op te lopen én dat de druk op de wedstrijdleiding nog wat groter wordt. Die was al behoorlijk groot, want er staat zondag heel wat op het spel. Met nog vier speeldagen te gaan staat Barcelona met een voorsprong van vier punten aan de leiding. Real moet dus winnen om de titelstrijd weer helemaal open te breken. Dat lukte dit seizoen echter nog niet, in de drie voorbije Clasico's trok Barça aan het langste einde.

🚀

Real Madrid moet een sanctie krijgen voor zo'n video's ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

11
11
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

78
78
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

70
70
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

147
147
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

151
151
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

315
315
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

310
310
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

233
233
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

95
95
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

171
171
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

495
495
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

123
123
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

908
908
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

246
246
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

100
100

Meer sportnieuws