Vandenbempt verklaart waar het misliep tussen Club en Deila

door
Vandenbempt verklaart waar het misliep tussen Club en Deila

Ronny Deila werd ontslagen bij Club Brugge. De afgelopen weken was hij opgejaagd wild en de nederlaag tegen STVV zorgde voor het genadeschot. Peter Vandenbempt verklaar waar het is misgelopen.

LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Deila niet de hoofdschuldige

Deila werd de afgelopen weken wel héél erg zwaar aangepakt in bepaalde. Kritiek mag en moet bij een topclub, maar er werd toch wat vaak op de man gespeeld. Elk woord en zin werd geanalyseerd. Toch is Deila zeker niet de hoofdreden voor de huidige malaise.

Club Brugge is al ruim 2,5 jaar op de dool. De transferpolitiek roept steeds meer vragen op. Het is een komen en gaan spelers, net als de trainers. Volgend seizoen zal Club Brugge aan trainer 8! zitten in drie seizoenen. Dan ligt het niét aan de trainers, maar wel aan het beleid. 

Bestuur heeft ook gefaald

Toch had Deila met deze kern minstens Union SG en RSC Anderlecht in het vizier moeten houden. Defensief heeft Club zeker niet de beste ploeg van het land, maar deze kern moest toch voor de prijzen kunnen meespelen. Dat kan je de coach wél verwijten. Vandenbempt ziet nog een reden waarom het niet goed klikte tussen Club en Deila.

"Wat nu dé reden is waarom het niet gewerkt heeft? Daar kan ik de hand niet op leggen. Wat ik denk: misschien heeft Deila - hoewel hij bij een grote club als Celtic actief was - nooit begrepen wat voor een instituut Club Brugge is geworden de voorbije tien jaar. Dat leid ik een beetje af uit de uitspraken die hij deed. Hij verwees naar vorig seizoen dat het niet goed was en praatte te vaak recht wat krom was op en naast het veld. Ik had de indruk dat hij moeilijk om kon met het verwachtingspatroon bij blauw-zwart. Deila zei wel dat hij druk gewend is, maar er bleek een verschil tussen woord en daad te zijn", zei hij aan Sporza.

Voert Club al jaren een te pover sportief beleid?

Meest recent

De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

27
27
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

53
53
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

114
114
Taravel moet puzzelen: extra opdoffer voor Anderlecht

De kwalificatie voor de Champions' Play-Offs lijkt louter nog een formaliteit, al kan RSC Anderlecht ...

0
0
De Bruyne zet Conte op z’n plek: de maat is vol

Kevin De Bruyne heeft tegen Lecce meteen getoond waarom Napoli hem niet langer kan missen. Zijn ...

124
124
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een ...

93
93
'Club Brugge opent debatten: toptransfer krijgt vorm'

Komende zomer staat er een heuse leegloop op til bij Club Brugge, want tal van smaakmakers blijken ...

200
200
'Hayen speelt blufpoker: opstelling Genk lekt uit'

KRC Genk heeft donderdag om 18u45 een afspraak met de geschiedenis, want in Freiburg kan het zich ...

77
77
'Anderlecht zoekt spits: 17 miljoen in de vuilbak'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar wie Olivier ...

316
316
Schokkende beelden: Lang afgevoerd na bloederige blessure

Noa Lang heeft woensdag een ware rampavond beleefd. Als invaller werd hij met Galatasaray vrij ...

255
255
Voetbalporno! Ontdek de héérlijke affiches in kwartfinales UCL

De kaarten zijn geschud in de 1/8ste finales van de Champions League. Woensdagavond werden de ...

242
242
UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

50
50
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

143
143
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

83
83
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

380
380
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

331
331
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

170
170
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

75
75
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

256
256
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

196
196
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

510
510
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

94
94
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

71
71
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

79
79
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

341
341

Meer sportnieuws