
Glen De Boeck volgt nog steeds nauwgelet de wedstrijden van zijn ex-ploeg RSC Anderlecht. In de podcast Café Constant spaarde hij zoals steeds de kritiek niet.
"De defensieve organisatie en scorend vermogen waren dit seizoen de grote manco’s bij RSC Anderlecht" liet De Boeck optekenen in de podcast Café Constant. Het laatste doelpunt dat ze slikten in de competitie, was tekenend volgens hem: “Bij KV Mechelen stonden ze met twee aan de bal bij de hoekschop. Daar moet je klaar voor zijn. Nu werd de verdediger van Anderlecht uitgespeeld en had de man aan de bal nog tijd om een sigaar op te steken en een koffie te drinken vooraleer hij de bal voorbracht.”
Zulke fases zijn er nog teveel volgens de voormalige kapitein van Paars-Wit: “Dat zijn dingen niet kunnen. Het is het ABC van het voetbal en er werd veel te vaak tegen gezondigd dit seizoen. Of ik gek zou geworden zijn van zulke fases als speler? Ja, en ik niet alleen. Als keeper sta je voor janlul."
RIEMER KOP VAN JUT
Dat het Europese parcours toch nog wat glans aan het seizoen kon brengen, wil De Boeck niet geweten hebben: “Dat redt het seizoen van Anderlecht niet. Ze hadden er trouwens al veel vroeger kunnen uitliggen omdat ze constant de mindere waren”. Ook de trainer, Brian Riemer, wordt niet gespaard: “Hoe Anderlecht met een 2-0 bonus aan de wedstrijd in Alkmaar begon door de bal in eigen helft rond te spelen, … dan vraag je om miserie. Met welk wedstrijdplan is Anderlecht daar aan de wedstrijd begonnen? Dat is de verantwoordelijkheid van de trainer”.
POLL: Is Riemer verantwoordelijk voor het slechte seizoen bij Anderlecht?