'KRC Genk dreigt nog naast transfer te grijpen'

door
'KRC Genk dreigt nog naast transfer te grijpen'

KRC Genk sloot het seizoen af met een indrukwekkende zestien op achttien in de Champions Play-Off en hield ei zo na nog Club Brugge van de titel. De Limburgers willen dan ook hun kern graag samenhouden om volgend seizoen wél het kampioenschap te veroveren, maar wellicht zullen ze wel afscheid moeten nemen van Paul Onuachu, die zich met zijn 33 doelpunten stevig in de kijker gespeeld heeft.

Genk lijkt alvast te anticiperen op het vertrek van de boomlange Nigeriaan door werk te maken van de komst van Rodrigo Muniz. Het Braziliaanse medium O Dia komt met een update over het dossier en weet dat Genk inmiddels een akkoord bereikt heeft met Flamengo over een transfersom die met bonussen kan oplopen tot 5 miljoen euro. Daarnaast zou Flamengo nog 20 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop krijgen.

De Braziliaanse club moest wel nog een akkoord vinden met Desportivo Brasil, dat nog de helft van de transferrechten van Muniz in handen had, over de verdeling van de transfersom. Ook dat obstakel is inmiddels van de baan. Op clubniveau is alles dus helemaal rond, maar Genk moet nu wel nog een akkoord zien te vinden met de 20-jarige spits zelf.

Op dat vlak hebben de Limburgers echter nog werk, want Muniz en zijn entourage zouden het eerste Genkse contractvoorstel afgewezen hebben. De Limburgers zouden hem een relatief laag loon voorgesteld hebben, aangezien het talent bij Flamengo nog een beloftencontract heeft. Muniz zou echter duidelijk gemaakt hebben dat hij het viervoudige eist van wat Genk hem tot dusver aanbiedt.

UPDATE 01/06
Genk dreigt de komst van Muniz alsnog door de vingers te zien glippen. Braziliaanse media melden dat Flamengo Muniz onder druk zou zetten om het voorstel van de Limburgers te aanvaarden - zij bieden hem een jaarloon van 120.000 euro - maar de jonge spits en zijn entourage zouden niet van plan zijn om te buigen. Ze worden daarin gesterkt door het feit dat er nog een aantal andere teams interesse tonen. Muniz zou het sportieve project van Genk wel interessant vinden, maar tenzij er een hoger loonsvoorstel komt, zal de toekomst van de Braziliaan niet in de Luminus Arena liggen.

LEES OOK: Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

Zal Genk hem nog overtuigen?

Meest recent

'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

32
32
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

21
21
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

45
45
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

19
19
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

105
105
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

120
120
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

197
197
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

51
51
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

339
339
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

344
344
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

76
76
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

61
61
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

108
108
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

66
66
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

179
179
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

510
510
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

121
121
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

228
228
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

686
686
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

77
77
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

324
324
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

231
231
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1418
1418
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

294
294

Meer sportnieuws