Standard slaagde er vorig weekend niet in om de Croky Cup te pakken, waardoor de Rouches in Play-Off II zullen moeten zien een Europees ticket af te dwingen. De Rouches beginnen zaterdagavond aan die opdracht met een verplaatsing naar KV Mechelen. Maar voor Mbaye Leye zal het al meteen puzzelen worden.
Standard maakte donderdag bekend dat reservedoelman Laurent Henkinet voor de rest van het seizoen out is, maar Leye zit met nog veel meer zorgen. Vooral achterin en op het middenveld zal het puzzelen worden. RTBF weet dat ook Bokadi en Cimirot out zijn, terwijl Sissako geschorst is na zijn rode kaart in de bekerfinale. Daarnaast staat er ook een vraagteken achter de naam van Hugo Siquet, nadat de jonge rechtsachter op training een trap tegen de knie kreeg.
Op de rechtsachter lijken Fai en Pavlovic de voornaamste opties om in te springen als Siquet niet fit zou raken, terwijl het centraal wat meer zoeken zal worden naar een oplossing. Wellicht zal Dussenne naast Laifis komen te spelen, maar dan heeft Leye geen andere alternatieven meer achter de hand voor het hart van de defensie;
LEES OOK: Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"
Jannick Lanckriet