Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen wedstrijd dat eindigde in een belangrijke overwinning voor de Rouches. Toch was coach Vincent Euvrard na afloop streng.
Standard maakt nog steeds kans op winst in de Europa Play-Offs, maar KRC Genk deed een erg goede zaak door te winnen op het veld van Westerlo. De Limburgers namen zo weer de leidersplaats over.
LEES OOK: Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”
Euvrard strengUiteraard was Euvrard ook tevreden met de overwinning. “Ik begin met het meest positieve: de overwinning. Winnen in Charleroi is altijd goed voor de club en de supporters, zeker omdat we zijn teruggekomen in de wedstrijd en omdat de invallers het verschil hebben gemaakt. Het spelniveau was echter minder goed.”
Toch zijn er nog werkpunten. “Ik ben niet tevreden over ons spel tussen ons eerste en tweede doelpunt, omdat we te vaak lange ballen naar voren speelden en die telkens verloren. Op het einde van de wedstrijd stonden we voortdurend onder druk, ook al was die vrij steriel. We hadden dat beter moeten managen. Er is nog veel werk, maar het blijft een mooie overwinning.”
Ambities duidelijk
Standard gaat nog steeds vol voor winst in de Europe Play-Offs. “Ik ben vooral blij dat we zijn teruggekomen en dat de invallers het verschil hebben gemaakt, dat is een echte evolutie. Bernard Nguene? Hij brengt veel energie, maakt progressie en wordt steeds belangrijker. We blijven in de running om deze Play-offs te winnen. Nu moeten we snel recupereren en verdergaan.”
⚪️ SPORTING CHARLEROI 1️⃣
— Au Cœur du Standard (@ACDStandard) April 19, 2026
🔴 STANDARD DE LIÈGE 2️⃣
🎙️ Vincent Euvrard
🎙️ Bernard Nguene#JPL | #CHASTA | #RSCL
🔴 Vincent Euvrard :
💬 « Je vais commencer par le plus satisfaisant : la victoire. Venir gagner à Charleroi est toujours positif pour le club et les supporters,… pic.twitter.com/g0Wcg6yZ4f
Stephan Calander