De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In Atlanta werd met duidelijke 2-5-cijfers gewonnen tegen de Verenigde Staten. Daarbij maakten ook verschillende invallers een goede beurt.
Bondscoach Rudi Garcia had daags voor de match al aangegeven dat hij heel wat wissels zou doorvoeren. Met zijn collega bij de VS Mauricio Pochettino werd ook afgesproken dat liefst elf vervangingen toegelaten zouden zijn. En die maakte Garcia bijna allemaal op.
Zo eindigde België de partij met tien andere veldspelers dan waarmee het begonnen was. Enkel doelman Senne Lammens maakte de oefenpot dus vol. En het merendeel van de invallers deed het ook goed. Debutanten Nathan Ngoy, Mika Godts en Nathan De Cat stonden bijvoorbeeld goed hun mannetje.
LEES OOK: Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"
Uitstekende LukebakioDe beste invaller was echter Dodi Lukebakio. De flankspeler van SL Benfica mocht na een dik uur Alexis Saelemaekers komen aflossen. Vervolgens deed hij de wedstrijd op slot met twee doelpunten. Vooral zijn eerste treffer was er eentje van grote klasse. Een sterk optreden dus van de 28-jarige.
Achteraf oogstte hij, en bij uitbreiding de andere wisselspelers, dan ook lof bij ploegmaats Zeno Debast. "De invallers, vooral Lukebakio, deden het geweldig. Het is goed voor het vertrouwen dat we vijf goals kunnen maken", werd de centrale verdediger geciteerd bij Sporza.
Eerste treffer bij Duivels
Ook Debast zelf speelde overigens een sterke wedstrijd. Hoewel hij nog maar net terug is na maanden van blessureleed, wierp hij zich op als leider in de achterhoede. Als kers op de taart scoorde hij ook nog eens zijn eerste treffer namens de Duivels met een knap afstandsschot. "Ik ben heel fier dat ik mijn eerste doelpunt voor de nationale ploeg kon scoren. Toen die hoge bal kwam, had ik maar één gedachte: naar de goal knallen!", staalde hij.
Kobe K