Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

606 stemmen
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan Breydel halen, maar ook andere topclubs trekken aan dezelfde mouw. Wat eerst een opportuniteit leek, dreigt zo uit te draaien op een stevige transfersoap.

LEES OOK: 'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

Club Brugge krijgt Reus niet cadeau

Het dossier rond Beau Reus is in enkele dagen uitgegroeid van een interessante opportuniteit op de Belgische markt tot een volwaardige transfersoap voor de zomermercato. Dat heeft niet alleen met de interesse van Club Brugge te maken. Volgens recente berichtgeving van Voetbal International volgen behalve blauw-zwart ook Anderlecht, Union en AA Gent de Nederlandse doelman van SK Beveren. Voetbal International noemde hem na het kampioenenfeest zelfs de meest gewilde doelman van België. Daarmee is Reus niet langer zomaar een sterke keeper uit 1B, maar een profiel dat tegelijk sportief, financieel en strategisch interessant is geworden.

Waarom Reus plots zo gegeerd is in België

De doelman uit Alkmaar heeft een verleden in de jeugd van FC Volendam en AZ, werkte zich in Alkmaar op richting Jong AZ en trok in juli 2022 naar SK Beveren. Reus is 1,98 meter groot, linksvoetig, had al ervaring in de Keuken Kampioen Divisie en kwam binnen als een doelman met groeipotentieel. In zijn eerste seizoen in het Waasland schoof Reus tussen de palen na de blessure van Jorn Brondeel, en Beveren maakte daar een jaar later in zijn contractverlenging zelf de balans van op: elf clean sheets, de trofee van minst gepasseerde doelman in de Challenger Pro League en vooral het beeld van een keeper die rust uitstraalde en leiding gaf aan zijn defensie.

CEO Antoine Gobin ging toen nog verder en noemde hem de beste doelman van de reeks. Clubs spreken zelden zo expliciet over een keeper, precies omdat die positie zo hard draait om vertrouwen, foutenmarge en stabiliteit. Reus heeft dat label dus al sinds zijn eerste volledige campagne in België. Wat zijn profiel vandaag nog sterker maakt, is de vaststelling dat hij geen eendagsvlieg is. Dit seizoen telt hij 28 competitiewedstrijden, 11 clean sheets en 22 tegendoelpunten.

Daarnaast noteert de competitie ook een pasnauwkeurigheid van 73 procent en 42 procent op lange ballen. Dat sluit aan bij het beeld dat al langer rond hem hangt. In de najaarsbalans van de Challenger Pro League benadrukten kenners in Het Belang van Limburg dat Reus misschien niet de meest spectaculaire doelman is, maar wel een betrouwbare. Eerder schetsten andere analyses hem al als een keeper die al seizoenen aan een constante lijn aanhoudt, met na zijn elf clean sheets in 2022/23 nog campagnes van 10 en 13 clean sheets.

Reus wordt hét hete keepersdossier van de zomer

Die combinatie van rust en rendement heeft ook met zijn opleiding te maken. Reus komt uit de AZ-school, waar opbouw, positionering en comfort aan de bal zwaar doorwegen. In recente interviews legde hij zelf uit dat de klik met SK Beveren-trainer Marink Reedijk belangrijk was, omdat diens visie gebaseerd is op het Nederlandse voetbal: aanvallend en met opbouw van achteruit. Tegelijk heeft hij zich in België aangepast aan een competitie waarin, zoals hij bij ESPN aangaf, het vaak minder om schoonheid draait dan om efficiëntie: ballen tegenhouden, duels winnen en wedstrijden met 1-0 over de streep trekken. Precies daar lijkt Reus een volwassen evenwicht in te hebben gevonden. Hij is niet het prototype van de pure showkeeper, maar evenmin een klassieke lijnkeeper die onwennig wordt zodra het spel via hem moet worden geopend.

Ook mentaal komt een duidelijk profiel naar voren. Vlak voor het promotieduel tegen Patro Eisden zei Reus bij TV Oost: “De club, de historie: dit is gewoon een 1A-club.” Eerder noemde hij Beveren bij ESPN al een familieclub en een grote club in een klein dorp. Die uitspraken tonen een doelman die de context begrijpt waarin hij speelt en die zijn omgeving niet louter als tussenstation benadert. Nog relevanter is wat hij bij ESPN zei over de komst van Reedijk en Bob Peeters: volgens Reus werd de basis van het huidige succes gelegd toen zij kwamen, vooral omdat discipline, gedragsnormen en detailwerk veel scherper werden. Voor topclubs die naar keepers kijken, telt dat mee. Een doelman wordt niet alleen gescout op reflexen, maar ook op zijn functioneren in een veeleisende structuur.

Zijn ambities steken hij bovendien niet weg. In oktober vertelde Reus aan ESPN dat hij vorige zomer nog met andere clubs sprak tot aan de laatste dag van de transfer window, maar zijn positie bij Beveren niet zomaar wilde opgeven. In datzelfde gesprek noemde hij Engeland zijn voorkeursbestemming, met de Eredivisie als aantrekkelijk alternatief, en hield hij vast aan zijn droom van Oranje. SK Beveren speelt volgend seizoen in 1A, maar de kans bestaat dat dit zonder Reus zal gebeuren. Voetbal International wees erop dat de minst gepasseerde keeper van de reeks zich “opmaakt voor een transfer”. De vraag blijft evenwel naar waar. Club Brugge, Anderlecht, Union of AA Gent?

Moet Club Brugge deze transfer doorduwen?

Meest recent

'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

7
7
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

15
15
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

25
25
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

36
36
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

80
80
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

185
185
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

56
56
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

129
129
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

105
105
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

65
65
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

393
393
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

344
344
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

106
106
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

333
333
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

266
266
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

258
258
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

488
488
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

184
184
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

94
94
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

236
236
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

76
76
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

153
153
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

72
72
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

164
164

Meer sportnieuws