Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen van Olympique Marseille om nog kans te maken op kwalificatie voor de play-offs. Makkelijk zal dat echter niet worden.
Marseille toont zich in de Ligue 1 dit seizoen offensief zeer sterk, terwijl de laatste weken bij Club juist de defensie de achilleshiel bleek. In de laatste drie competitiewedstrijden slikte Blauw-Zwart maar liefst negen tegendoelpunten.
LEES OOK: Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict
Sonck ziet geen defensief probleem bij ClubDe laatste clean sheet tout court dateert alweer van eind november en in de Champions League oogt de balans met zeventien tegendoelpunten in zeven wedstrijden ook niet al te fraai. Er werd dan ook al heel wat gezegd en geschreven over de defensieve problemen van Club.
Wesley Sonck komt in Het Nieuwsblad echter met een zeer verrassend oordeel. "Ik wil het zogenaamde defensief probleem van Club Brugge relativeren. Volgens mij is daar niets absurd verkeerd mee", oppert de analist immers.
Club maakt ook veel goals
"Zulte Waregem schoot bij wijze van spreken drie keer naar de goal en drie keer ging die bal binnen", zag hij vorig weekend immers. "Dat mag niet gebeuren tegen Marseille maar ik herhaal: dat defensief probleem wordt sterk overdreven. Wat lager spelen, met meer balans in het team en het zal al veel beter gaan."
Bovendien ziet Sonck dat het voorin bij Club vlot genoeg loopt. "Club maakt toch ook veel goals? Ik kijk overigens liever naar een wedstrijd waarin het 4-3 wordt in plaats van 1-0. Zo lang Club Brugge meer scoort, is er voor mij niets aan de hand."
Jannick Lanckriet