Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

door
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent afgewerkt. Door de recente gebeurtenissen tussen beide clubs, zal dat gebeuren onder een gespannen sfeer. Hoofdrolspeler Ivan Leko zorgde voor de match alvast voor een bijzonder tafereel.

Mede door de mindere prestaties van de Buffalo's in de voorbije jaren, was de rivaliteit tussen beide clubs de voorbije seizoenen wat afgenomen. Maar binnen de bestuurskamers bleef de relatie naar verluidt redelijk gespannen. Dat heeft onder meer te maken met de debatten rond het competitieformat. Gent is een vurige verdediger van de Play-Offs, Club wil daar al een hele poos komaf mee maken.

De voorbije weken escaleerde de situatie echter compleet. Club Brugge besloot namelijk om trainer Nicky Hayen ietwat verrassend aan de kant te zetten en te vervangen voor Leko. Die lag echter onder contract bij AA Gent. Blauw-Zwart lichtte echter de contractueel bepaalde afkoopclausule. Op zich correct. Maar het feit dat ze Gent hier totaal niet van op de hoogte brachten, zette kwaad bloed bij de Buffalo's.

LEES OOK: Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aparte tafels, gezamenlijk aperitief

In de voorbije dagen ging het zelfs van kwaad naar erger. Zo zou Club geprobeerd hebben om ook keeperstrainer Bart Van Tornhout weg te halen bij de Oost-Vlamingen. Die had echter geen clausule in zijn contract, bij Gent was men dan ook verbolgen dat Blauw-Zwart toch contact met hem zocht zonder de club daarover in te lichten. Uiteindelijk bleef Van Tornhout op post, maar het zette de relatie nog verder op scherp.

Voor de match van zondagmiddag verwacht Het Laatste Nieuws zich dan ook aan een gespannen sfeertje tijdens het traditionele etentje tussen de twee bestuurskamers. Ook al vindt het etentje zelf plaats aan twee aparte tafels, het aperitief is wel gezamenlijk. En hoewel het Gentse bestuur zich niet wegsteekt, zou het hele gebeuren volgens de genoemde krant aan een 'gespannen sfeer' verlopen.

Leko wacht spelers op

Ondertussen zijn de camera's uiteraard vol op Leko gericht. Die zorgde voor de wedstrijd alvast voor een opmerkelijk tafereel. Samen met zijn assistent-trainer Nicolas Still, die eveneens de overstap maakte, wachtte hij de spelers van AA Gent op in de catacomben om hen persoonlijk te begroeten. Op zich een mooi gebaar en enkele spelers apprecieerden het zeker, maar lang niet iedereen was enthousiast. Het belooft in ieder geval nog een erg interessante middag te worden in Brugge.

Begrijpt u de woede van Gent over de werkwijze van Club?

Meest recent

Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

2
2
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

102
102
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

236
236
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

200
200
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

291
291
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

228
228
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

53
53
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

658
658
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

506
506
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

87
87
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

388
388
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

313
313
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

146
146
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

777
777
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

156
156
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

61
61
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

147
147
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

178
178
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

926
926
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

174
174
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

260
260
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

119
119
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

249
249
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1214
1214

Meer sportnieuws