Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

227 stemmen
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Voor bondscoach Rudi Garcia een ideaal moment om bepaalde spelers aan het werk te zien met oog op het WK. Wie kiest hij bijvoorbeeld in het centrum van de defensie?

Garcia lijkt zijn ideale duo voor het WK al in zijn hoofd te hebben. Indien beiden beschikbaar, koos hij tijdens de kwalificatiecampagne doorgaans voor Zeno Debast en Arthur Theate in het hart van zijn achterhoede. Maar het tweetal kreeg de voorbije weken af te rekenen met het nodige blessureleed.

LEES OOK: Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Debast net terug fit

In aanloop naar deze stage stond zelfs nog een groot vraagteken achter hun namen. Debast, die ook de interlands in november miste, stond immers maanden aan de kant bij Sporting CP. Maar hij lijkt dus tijdig weer fit. Op de trainingen liet hij alvast een goede indruk achter. Hij lijkt dan ook te starten tegen de VS.

Theate maakte afgelopen weekend dan weer zijn rentree na weken afwezigheid bij Eintracht Frankfurt. Tegen Mainz maakte hij zelfs de 90 minuten vol. Maar daags nadien moest de 25-jarige de training overslaan bij de Duivels. Er zullen dan ook geen risico's met hem genomen worden, een basisplaats is vrij onwaarschijnlijk.

Mechele of De Winter?

En dus wordt het uitkijken wie naast Debast zal starten in Atlanta. De jonge Nathan Ngoy buiten beschouwing gelaten zijn daarvoor twee concrete opties. Koni De Winter kon tot dusver nog niet overtuigen bij de nationale ploeg. De laatste weken toonde hij zich echter in goede vorm bij AC Milan, waar De Winter is uitgegroeid tot een vaste sterkhouder. Krijgt hij een nieuwe kans om eindelijk zijn stempel te drukken op de Rode Duivels?

Daarnaast zou Garcia ook voor Brandon Mechele kunnen opteren. Die heeft veruit de meeste ervaring van alle centrale verdedigers in de selectie, zeker gezien Axel Witsel vooral als middenvelder wordt beschouwd. Mechele is andermaal bezig aan een goed seizoen bij Club Brugge. En in november was hij zelfs trefzeker bij zijn basisplaats tegen Liechtenstein. Mag hij zich nu opnieuw bewijzen tegen een waardige tegenstander?

Wie zou u naast Debast verkiezen als Theate niet start?

Meest recent

Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

27
27
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

191
191
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

230
230
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

273
273
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

164
164
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

61
61
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

171
171
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

65
65
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

68
68
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

110
110
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

71
71
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

117
117
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

86
86
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

285
285
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

82
82
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

50
50
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

121
121
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

824
824
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

490
490
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

46
46
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

441
441
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

339
339

Meer sportnieuws