Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd niet meer gedacht. De 45-voudige international pakte zijn laatste cap in 2022 en kwam niet meer in beeld sinds hij in de zomer van dat jaar naar de Verenigde Staten verkaste.
De voorbije 3,5 jaar was Benteke in de MLS aan de slag bij DC United. Daar groeide hij uit tot één van de smaakmakers van de competitie en werd hij ook aanvoerder. Ook op zijn 34ste was hij dit seizoen nog goed bij schot.
DC United licht optie Benteke niet
In 25 competitiewedstrijden kon Benteke met negen doelpunten en drie assists nog altijd zeer degelijke statistieken voorleggen. Desondanks moet hij nu een opdoffer slikken. DC United liet woensdag weten dat het de optie in zijn aflopende contract niet zal lichten.
Dat betekent dat er nu een groot vraagteken achter de toekomst van Benteke staat. Het is niet uitgesloten dat hij alsnog bij DC United zal blijven. "We blijven onderhandelen met zijn management over een mogelijke terugkeer in 2026", laat sportief directeur Erkut Sogut weten.
D.C. United announced the list of contract options the club has exercised ahead of the 2026 Major League Soccer Season.
— D.C. United (@dcunited) November 26, 2025
Read more: https://t.co/dMkwkjhp1n pic.twitter.com/37JhW8fEBl
Groot vraagteken achter toekomst
Als Benteke nog bijtekent, zal dat wellicht aan verminderde voorwaarden moeten gebeuren. Doordat hij al enkele jaren aan de slag is in de MLS, mogen andere Amerikaanse clubs vanaf 10 december met onze landgenoot beginnen onderhandelen.
Tenzij Benteke ervoor kiest om terug te keren naar Europa, natuurlijk. Alle opties lijken momenteel nog op tafel te liggen. Eén ding lijkt zeker: aan stoppen zal Benteke nog niet denken. Enkele maanden geleden liet hij in een interview met Sudpresse nog weten dat hij nog enkele jaren wil verdergaan.
Jannick Lanckriet