Grote gevolgen na vertrek Vandenhaute: droomscenario Coucke

door
Grote gevolgen na vertrek Vandenhaute: droomscenario Coucke

Voor Marc Coucke is het een bijzonder mooie zondag geworden. De hoofdeigenaar keek vanuit de tribune glunderend toe terwijl zijn RSC Anderlecht eindelijk nog eens won van Club Brugge. Enkele uren eerder raakte hij ook nog eens verlost van zijn rivaal Wouter Vandenhaute.

De steenrijke zakenman was nochtans zelf degene die Vandenhaute aan boord hees bij de recordkampioen. Aanvankelijk als extern adviseur, vervolgens als (niet-uitvoerend) voorzitter en zelfs aandeelhouder. Maar de aanpak van Vandenhaute rendeerde niet zoals verhoopt. En met zijn beleid raakte Coucke het steeds meer oneens.

Uiteindelijk raakte hun relatie dusdanig onderkoeld, dat een verdere samenwerking stilaan onmogelijk was. Het was ook Coucke's onverwachte communicatie vlak voor de topper tegen Union, die Vandenhaute het laatste duwtje gaf om zijn mandaat als voorzitter naast zich neer te leggen. Maar als aandeelhouder bleef hij wel aan de club verbonden.

LEES OOK: Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Duyck neemt aandelen over

In dat laatste is nu ook verandering gekomen. Zondagochtend kondigde Anderlecht aan dat Vandenhaute zich volledig terugtrekt uit de club en zijn aandelen zal verkopen. Uiteindelijk blijkt het zijn zakenpartner Geert Duyck die de aandelen overneemt. Hij wordt dus de sterke man bij 'Mauvavie', het investeringsvehikel waar de aandelen van onder meer Vandenhaute en Duyck waren in ondergebracht.

De durfkapitalist Duyck, erg gesteld op zijn discretie, zal evenwel geen actieve bestuursrol opnemen. Binnen de Raad van Bestuur zal Mauvavie vertegenwoordigd worden door onder meer Thomas Van den Spiegel. Maar nu Vandenhaute weg is, wordt een veel constructievere samenwerking verwacht. Bovendien wordt de club een lastige zoektocht naar nieuwe aandeelhouders bespaard.

Ideale oplossing voor Coucke

Bovendien behoudt Duyck dus een aanzienlijk aandelenpakket en ook dat is goed nieuws voor Coucke. Ondanks de spanningen met Vandenhaute onderhield hij zelf een behoorlijke relatie met Duyck. Die beschikt ook nog eens over een aanzienlijk vermogen, niet onbelangrijk als binnen de Raad van Bestuur zware financiële beslissingen wordt genomen. Voor de zakenman blijft het boeken van winst op aandelen het grote doel en dus heeft ook Duyck er alle belang bij dat RSCA goed rendeert. Naast én op het veld. Bij Het Laatste Nieuws spreekt men dan ook over een 'droomscenario' voor Coucke. Die zette met CEO Kenneth Bornauw en voorzitter Michael Verschueren, ook al twee pionnen op strategisch cruciale posities en heeft zijn grip op de club in de voorbije weken opnieuw danig vergroot.

Anderlecht zit opnieuw op het goede spoor richting succes ...

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

9
9
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

34
34
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

39
39
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

21
21
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

16
16
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

124
124
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

272
272
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

112
112
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

131
131
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

71
71
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

128
128
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

438
438
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

149
149
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

87
87
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

629
629
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

185
185
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

45
45
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

842
842
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

152
152
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

283
283
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

507
507
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

819
819
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

981
981
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

228
228
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

58
58

Meer sportnieuws