Via Engeland stilaan een leidster bij de Flames: “Kompany mijn idool”

door
Via Engeland stilaan een leidster bij de Flames: “Kompany mijn idool”

De Red Flames nemen het vanavond op tegen Ierland. De Belgische dames zijn bijzonder gemotiveerd om in de A-divisie van de Nations League te blijven. VoetbalNieuws zat in Tubeke samen met de immer aimabele Amber Tysiak. De speelster van West Ham United toont de branie die deze Red Flames stilaan kenmerken. Geloof in eigen kunnen, met een gezonde dosis realisme.

Amber, hoe kijk je terug op de groepsfase van de Nations League?

"Er waren wat ups en downs. Kijk bijvoorbeeld naar de match tegen Spanje, waar we op verplaatsing tot heel laat in de match op voorsprong stonden. Uiteindelijk verliezen we daar zelfs nog. Daar zat een stunt en de drie punten zeker in. Maar we moeten vooral positief terugkijken naar die groepsfase."

"We hebben het goed afgesloten met een zege tegen Portugal. We hebben daar veel geleerd tegen toch wel sterke tegenstanders. Het was ook de start van een nieuw tijdperk bij de Red Flames met de nieuwe coach. Achteraf bekeken is het toch een positief verhaal geweest, want we eindigden toch derde in een moeilijke groep. Nu staan er twee cruciale matchen tegen Ierland op het programma."

Is de Nations League volgens jou een goede competitie?

"Ja, ik vind het een enorme meerwaarde. Zeker de A-divisie. We willen daar dan ook dolgraag in blijven spelen en het is onze ambitie om ons te kunnen blijven meten met de toplanden."

Ierland wordt geen makkie, lijkt ons. Hoe schat jij hen in?

"Ik ken heel wat dames die in Engeland in de WSL 1 en 2 (de twee hoogste competities in Engeland, nvdr.) spelen. Ierland is met andere woorden zeker geen slecht team, en we mogen ons aan een tegenstander verwachten die veel intensiteit brengt omdat ze toch bijna allemaal in Engeland voetballen. We gaan ze zeker niet mogen onderschatten, want het zullen twee pittige duels worden."

Begin dit jaar kregen jullie een nieuwe bondscoach. Hoe kijk je tot op heden terug op die nieuwe wind die er is gekomen bij de Red Flames?

"Het is tot op heden heel positief verlopen. Ik denk dat we wel eens nood hadden aan nieuwe wind met een nieuwe manier van spelen. De sfeer in de groep is heel goed, de intensiteit op trainingen ligt zeer hoog en ik zie wel dat er evolutie zit in onze prestaties. Er is wel een bepaald fundament opgebouwd in de ploeg en nu kunnen we daar verder op bouwen. Het is nu verder werken aan de details, in balbezit en -verlies, om zo de volgende stap te zetten."

De volgende stap is onder meer met de jeugd. Mag ik zeggen dat er een heel goede mix tussen ervaring en jong talent is?

"Klopt, we zitten nu echt met een heel goede mix. Je hebt de ervaren speelsters, dan heb je een ‘middengroep’ en tot slot de jonge talenten die je echt ziet groeien zoals bijvoorbeeld een Aurélie (Reynders, het 18-jarige toptalent van OHL, nvdr.). Zij halen een zeer goed niveau bij hun club en verdienen deze selectie bij de Red Flames. Het is goed dat zij kunnen rekenen op de ervaren speelsters in de groep. Dit is alvast heel positief voor de toekomst."

Ook leuk: jullie zien elkaar nog eens bij de Flames. Al een tijdje geleden.

"Het is echt van de zomer geleden. Het is wel wat wennen, voor mij zelfs aan de taal (lacht). Ik spreek dus altijd Engels, maar ik denk nu ook altijd in die taal. Dan plots overschakelen naar het Nederlands is soms aanpassen (lacht). Ik ben altijd blij om terug in België te zijn, zo kan ik mijn familie terugzien. Dat is altijd leuk, plus mijn broer is nu ook kiné bij de U23. Dat komt ook goed uit dat ik hem terug meer kan zien. Dat is toch het grootste gemis: de familie. België mis ik niet speciaal."

Mag ik zeggen dat je de afgelopen jaren enorm gegroeid bent inzake présence, uitstraling… Er stààt daar wel iemand in de defensie.

"Dank je wel (lacht). Het klopt dat die overgang naar West Ham United wel voor een goede evolutie heeft gezorgd. Ik vertrok als 22-jarig meisje naar Engeland en ondertussen ben ik er toch een 25-jarige vrouw geworden. Die présence en uitstraling, dat is toch iets wat ik geleerd heb in Engeland. Het niveau ligt er hoger: de intensiteit is er enorm, er spelen veel buitenlandse dames, de concurrentie is groot en dan moet je zelf toch ook wel wat présence hebben om je kans te grijpen."

Tot slot: we lazen al eens over ‘de Kompany van de Red Flames’. We zien het wel qua manier van spelen.

"Inderdaad, dat is eens aangehaald (lacht). Ik speel centraal achteraan, heb nummer vier… Het is wel leuk om te horen, en Kompany was ook altijd een van mijn jeugdidolen. Het was iemand waar ik wel naar opkeek."

Veel succes, Amber!

LEES OOK: Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Gaan de Flames Ierland over twee matchen verslaan?

Meest recent

Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

0
0
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

46
46
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

36
36
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

44
44
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

29
29
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

159
159
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

191
191
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

103
103
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

61
61
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

37
37
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

278
278
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

71
71
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

108
108
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

306
306
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

160
160
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

182
182
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

60
60
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

94
94
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

416
416
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

184
184
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

1024
1024
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

171
171
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

96
96
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

355
355
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

101
101

Meer sportnieuws