'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

door
'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Het is eindelijk prijs. Noorwegen gaat zo goed als zeker naar het WK 2026. We hoopten al vele toernooien dat zij zich eens zouden kwalificeren. Dit Noorwegen heeft een uitstekend elftal. Ze worden zelfs vergeleken met de Rode Duivels.

LEES OOK: Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Sterk Noors elftal

En daar valt wel wat voor te zeggen. Noorwegen wordt aanzien als een ploeg waar men nu een Gouden Generatie heeft. Ze doen het bijzonder goed in de WK-kwalificatiereeks. Ze hebben een 18 op 18 geboekt met een doelsaldo van 29 voor en 3 tegen. Hoe ze in juni Italië oprolden met 3-0 maakte veel indruk.

Maar als we kijken naar de spelersgroep, dan is dat geen grote verrassing. Erling Haaland (Manchester City), Martin Odegaard (Arsenal), Jorgen Strand Larsen (Wolverhampton), Antonio Nusa (RB Leipzig), Alexander Sorloth (Atlético Madrid), Sander Berge (Fulham), Oscar Bobb (Manchester City), Fredrik Aursnes (Benfica), Julian Ryerson (Borussia Dortmund)... Dat is een straffe ploeg.

Vooral aanvallend is het indrukwekkend. Wie met Haaland, Sorloth, Bobb en Nusa kan spelen, kan het elke tegenstander moeilijk maken. De Noren hebben een elftal dat brokken kan maken op het WK. Al moet iedereen dan wel fit blijven.

Donnum en Arnstad

In de breedte is het allemaal wat minder sterk. Zo viel Aaron Donnum (ex-Standard en nu Toulouse) nog in, Kristian Arnstad (ex-Anderlecht) zat ook in de selectie. Toch is dit een Noorwegen dat brokken kan maken op een WK.

De bondscoach van Israël zei na de 5-0-pandoering dat ze na Spanje het sterkste land uit Europa zijn. Dat is misschien wat overdreven, maar dat dit Noorwegen een beetje doet denken aan de Rode Duivels van pakweg 10 jaar geleden, dat begrijpen we dan weer wel.

Is Noorwegen 'het nieuwe België'?

Meest recent

'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

0
0
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

18
18
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

19
19
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

35
35
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

57
57
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

116
116
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

201
201
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

71
71
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

264
264
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

75
75
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

53
53
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

125
125
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

111
111
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

123
123
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

117
117
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

125
125
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

287
287
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

506
506
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

145
145
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

74
74
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

105
105
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

353
353
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

118
118
Rode Duivels smullen nu al: "De nieuwe Eden Hazard?"

De Rode Duivels hebben geen ploeg meer van wereldklasse, maar de Belgen zijn wel nog steeds een ...

113
113
Degryse ziet één vreemde keuze van Garcia in basisploeg

De Rode Duivels nemen het op tegen Kazachstan. Een irritante verplaatsing, waar de Belgen wel ...

83
83

Meer sportnieuws