'Club Brugge wint transferslag: huiswerk al afgerond?'

door
'Club Brugge wint transferslag: huiswerk al afgerond?'

In de laatste voorronde van de Champions League hoopt Club Brugge dinsdagavond een gunstige uitgangspositie te bemachtigen tegen Rangers. Als joker op de bank kan Nicky Hayen in Glasgow voor het eerst een beroep doen op kersverse aanwinst Mamadou Diakhon. Is het huiswerk in Westkapelle daarmee afgerond?

"Of hij al minuten zal maken? Hij heeft nog maar één keer meegetraind. We gaan gewoon vanavond kijken wat mogelijk is en dan die keuze maken. We zullen wel zien", vertelde Hayen daags voor de match over Diakhon, wiens komst volledig los zou staan van een eventuele exit van Christos Tzolis. "Hij stond sowieso op onze radar, ongeacht mogelijke vertrekkers. Dus het is een extra wapen voor ons", klonk het nog.

LEES OOK: 'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Diakhon kiest Club

Blauw-Zwart legde naar verluidt ruim acht miljoen op tafel om de 19-jarige Fransman weg te plukken bij Stade Reims. Omwille van de vele kapers op de kust kon het niet wachten om toe te slaan. "Diakhon stond volgens Franse media eveneens op de radar van Fenerbahçe en meerdere Duitse clubs, maar koos bewust voor Club", aldus Het Nieuwsblad. De voornaamste prioriteit op de verlanglijst werd er zo afgevinkt.

Al werd de voorbije weken hier en daar geopperd dat Club nog twee wingers wou strikken. "Ze sluiten niet uit dat er toch nog een extra vleugelaanvaller komt. Ik denk dat ze dat ook nodig hebben, want zo breed zitten ze toch niet in aanvallend opzicht", herhaalt Koen Van Uytvange in Sjotcast dat standpunt. De afgelopen weken deden Hugo Vetlesen en Cisse Sandra al geregeld dienst als noodoplossing rechts voorin.

Weelde voor Hayen

Zulke ongrepen lijken stilaan evenwel verleden tijd, want de concurrentie op de flanken neemt plots gevoelig toe. Niet alleen vervoegde Diakhon de rangen, ook Carlos Forbs lijkt alsmaar klaar om een vaste basisstek op te eisen. Daarnaast kan Hayen weer rekenen op Michal Skoras, die na enkele hoopgevende invalbeurten in de lappenmand lag. Tot slot gaf Shandre Campbell tegen Zulte Waregem zijn visitekaartje af. 

Op termijn lijkt de opvolging van Tzolis dus reeds min of meer verzekerd. Tenzij er alsnog wat beweegt rond de Griek, die zelf uiteraard bovenaan de pikorde staat, is er volgens transferspecialist Sacha Tavolieri dan ook geen nood meer aan nog meer alternatieven op de zijkanten. Daar zijn de plekjes immers al duur genoeg. De enige vraag is dus of er centraal achterin nog wat bijkomt mits een exit van Joel Ordonez.

Club kan nog een extra winger gebruiken

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

70
70
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

146
146
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

146
146
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

301
301
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

128
128
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

311
311
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

170
170
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

616
616
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

338
338
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws