Bloeit of breekt hij? De Ketelaere vecht tegen chaos

door
Bloeit of breekt hij? De Ketelaere vecht tegen chaos

Atalanta waagt een forse gok met Charles De Ketelaere als speerpunt, maar de eerste barsten tekenen zich al af. Terwijl steunpilaren de club verlaten, ligt de druk volledig op zijn schouders. Kan CDK deze chaos trotseren – of stort de hele aanval binnenkort in?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De nieuwe held van Bergamo: wereldwonder of breekbare ster?

“Straordinario”, “Uitzonderlijk!” – zo doopte La Gazzetta dello Sport Charles De Ketelaere eind vorig jaar tot het achtste wereldwonder van Atalanta Bergamo.

De Ketelaere speelde toen de pannen van het dak en hielp zijn club aan de allereerste Europese prijs, de Europa League 2024. CDK was hot in Italië en begon met verbluffende cijfers ook de rest van Europa te veroveren.

Hij toverde, betoverde en werd uitgeroepen tot ‘Beste Belg in het Buitenland’. Antonio Cassano noemde hem zelfs de beste speler van de Serie A. “De speler die me de meeste vreugde bezorgt. Hij is fantastisch en ik zie hem ooit meedingen naar de Ballon d’Or,” zei de ex-topvoetballer in de podcast ‘Viva el Futbol’.

Toch kende CDK eind vorig seizoen een terugval: fysieke kwaaltjes, minder doelpunten en assists, wat samenhing met het moeizame seizoen van Atalanta.

Gasperini’s meesterstuk: De Ketelaere floreert als nooit tevoren

Onder de vleugels van Gian Piero Gasperini bloeide Charles De Ketelaere echt open. De 67-jarige coach, bekend om zijn gedurfde en offensieve stijl, bood CDK de perfecte voedingsbodem.

Atalanta stond bekend als één van de meest aanvallende teams in Italië – een droomscenario voor De Ketelaere, die sinds zijn komst lichamelijk sterker is geworden, Italiaans vloeiender spreekt en scherper en explosiever oogt dan ooit.

In zijn rol als 9,5 groeide hij uit tot een stille technische leider in de kleedkamer. Zijn indrukwekkende cijfers liegen er niet om: 27 doelpunten en 24 assists in alle competities, een heropleving van de flair die hij bij AC Milan had gemist.

Zijn tactische evolutie was cruciaal: van een multifunctionele rol bij Club Brugge naar een meer doelgerichte positie bij Atalanta, waar hij als aanvallende middenvelder effectiever en directer speelt.

Nieuwe coach, nieuwe kansen: van prins naar koning?

Komend seizoen wacht Charles De Ketelaere een grote uitdaging: zijn derde seizoen in Bergamo, maar voor het eerst onder Ivan Juric, de Kroaat die Gasperini opvolgt na diens transfer naar AS Roma. Volgens La Gazzetta dello Sport moet de ‘Prins’ nu uitgroeien tot ‘Koning’.

Met Juric zou CDK op zijn beste positie kunnen schitteren: in een 3-4-2-1 achter de spits, startend op rechts, of in een 3-4-1-2 naast de spits, met de vrijheid om creatieve acties te ondernemen en doelgericht te bewegen.

Vorig seizoen gaf hij meer assists dan doelpunten (13 tegenover 11), een teken dat hij als spelverdeler achterin ook kan floreren.

Atalanta bouwt aanval rond De Ketelaere: zekerheid in een zee van onzekerheid

Terwijl er onzekerheid heerst in de aanvalslinie, wordt Charles De Ketelaere duidelijk hét absolute speerpunt van Atalanta Bergamo in het komende seizoen. 

Mateo Retegui ligt in de kijker bij Al-Qadsiah en lijkt te vertrekken, Ademola Lookman wordt begeerd door buitenlandse clubs en zou kunnen vertrekken, en Gianluca Scamacca keert terug na een blessurejaar, maar zijn toekomst is nog onduidelijk.

In dit onstabiele landschap is De Ketelaere de enige zekerheid voor Atalanta, het baken waar de Nerazzurri hun hoop op vestigen – maar kan hij die druk aan?

Kan Charles De Ketelaere het drama bij Atalanta keren?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

23
23
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

18
18
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

15
15
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

104
104
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

40
40
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

256
256
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

14
14
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

253
253
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

165
165
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

504
504
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

140
140
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

97
97
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

232
232
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

347
347
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

109
109
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

649
649
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

430
430
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

139
139
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

274
274
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

83
83
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

307
307
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

40
40
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

57
57

Meer sportnieuws