Verrassing op komst? Peter Maes hint op Belgische terugkeer

door
Verrassing op komst? Peter Maes hint op Belgische terugkeer

Peter Maes heeft als trainer heel wat ervaring op de Belgische velden. De oefenmeester werkte in het verleden bij KV Mechelen, Lokeren, KRC Genk, Lommel en Beerschot, maar probeerde het de afgelopen seizoenen bij het Nederlandse Willem II. Daar startte Maes uitstekend, maar uiteindelijk ging het bergaf in Nederland.

Maes hobbelde met Willem II richting degradatie en werd ontslagen bij de Nederlandse club. De 61-jarige coach heeft echter weer zijn energie gevonden en denkt nog lang niet aan stoppen. Maes aast naar eigen zeggen op een nieuwe uitdaging in België. Afgelopen weken stond hij al dicht bij een erg verrassend avontuur.

LEES OOK: Ex-JPL sterkhouder krijgt verschrikkelijk nieuws te horen

Lucratieve stap

Maes stond dicht bij een Qatarees avontuur, maar op het nippertje sprongen de onderhandelingen af. “Ik sta open voor alles. Na anderhalf jaar in het Nederlandse voetbal heb ik het gevoel dat ik overal mijn plan kan trekken. Alleen moet het natuurlijk wel de moeite waard zijn om een lange periode ver weg te zijn van huis. Zeker nu ik kleinkinderen heb.”

Maes werd drie keer ‘Trainer van het Jaar’ en hoopt binnenkort weer in België aan de slag te gaan. “43 dienstjaren had ik de kans om op vervroegd pensioen te gaan. Maar eerlijk: geen haar op mijn hoofd dat daar aan dacht. Ik voel me echt nog niet rijp voor mijn pensioen. Dus heb ik me gewoon ingeschreven op de Belgische arbeidsmarkt”, citeert Het Nieuwsblad.

Propere Handen

Maes heeft flink wat imagoschade opgelopen na Operatie Propere Handen. De oefenmeester ging uiteindelijk akkoord met een minnelijke schikking. Maes wilde in Nederland tonen dat hij nog niet afgeschreven was. De T1 vindt dat hij daarin geslaagd is. “Op dat vlak ben ik volledig in het reine met mezelf.”

Een nieuw avontuur in Nederland is overigens ook niet uitgesloten. “Of ik nog hoop heb? Ach, ik laat het op me afkomen. Zelfs na de promotie met Willem II was er geen interesse vanuit België. Ligt dat aan mijn verleden of omdat clubs liever in zee gaan met een jongere Belgische coach? Ik weet het niet, maar uit Nederland verwacht ik meer interesse. Ik voel dat de waardering daar groter is.”

Zou jij Peter Maes graag terug als T1 in België willen zien?

Meest recent

'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

11
11
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

88
88
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

44
44
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

47
47
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

84
84
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

203
203
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

390
390
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

103
103
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

201
201
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

320
320
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

110
110
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

286
286
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

106
106
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

46
46
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

461
461
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

426
426
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

279
279
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

200
200
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

52
52
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

328
328
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

65
65
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

697
697
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

676
676
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

250
250

Meer sportnieuws