'Antwerp moet geldbuidel opentrekken voor gewenste trainer'

door
'Antwerp moet geldbuidel opentrekken voor gewenste trainer'

Een aantal vacatures is inmiddels ingevuld, maar verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League zijn momenteel nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Daarbij ook Antwerp FC. De Great Old heeft zijn vizier gericht op Rik De Mil (Sporting Charleroi). Al is diens dossier behoorlijk complex.

De Mil kwam destijds als doelman niet verder dan de provinciale reeksen, als trainer schopte hij het veel verder. Nadat hij goed werk had geleverd als T1 bij zijn voormalige club KSV Oostkamp, kreeg hij in 2015 een voorstel van Club Brugge. Zo werd De Mil aangeworven als trainer binnen de Brugse jeugdopleiding. In die hoedanigheid maakte de Oost-Vlaming indruk.

In zomer van 2022 werd hij dan ook naar de A-kern gepromoveerd, in een rol als assistent-trainer. En toen Scott Parker enkele maanden later aan de kant werd geschoven, maakte De Mil het seizoen zelfs af als hoofdcoach. Na de aanstelling van Ronny Deila als T1, besloot De Mil zich echter weer te schikken in de functie van assistent.

LEES OOK: De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Uitstekend werk op Mambourg

Maar in het uiteindelijk vertrok hij dan toch bij Club. Zo besloot hij in te gaan op de aanbieding om hoofdcoach te worden bij Westerlo. Daar leverde De Mil op zich ook meer dan behoorlijk goed werk af. Maar de veelbesproken salonremise tegen KRC Genk werd hem fataal. Enkele dagen na zijn ontslag werd hij evenwel al opgevist bij Sporting Charleroi.

Onder zijn bewind werden de Carolo's via de Play-Downs behoed van degradatie. En in de voorbije jaargang leidde hij de Henegouwers zowaar naar eindwinst in de Europe Play-Offs. Dat werd uiteindelijk verzilverd met het pakken van een Europees ticket in de barragematch tegen ... Antwerp. Aan adelbrieven heeft De Mil dus geen gebrek.

Financiële struikelblokken

Voor Antwerp zal het wel een heuse uitdaging worden om de trainer te strikken. De vraag is of RAFC het momenteel wel een interessanter project kan voorstellen dan Charleroi, dat dus wél Europees speelt. Ook het financiële aspect zal een rol spelen. Het feit dat AA Gent in staat was om Ivan Leko een veel competitiever salarispakket aan te bieden, voorspelt alvast weinig goeds.

Daarnaast ligt De Mil nog een jaar vast in Charleroi. Er zal dus een bepaalde afkoopsom betaald moeten worden en bij La Dernière Heure stelt men zich de vraag of daar wel voldoende middelen beschikbaar voor zijn. Zeker omdat de Carolo's er alles aan zullen doen hun succescoach te houden. Tot slot zijn zowel De Mil als Pierre-Yves Hendrickx, directeur bij Charleroi, nog met vakantie, waardoor het dossier verder vertraging oploopt.

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Druk stijgt: eerste crisisje sinds héél lang borrelt bij Union

Union SG zit in een dipje. Na een 2 op 9 in de Jupiler Pro League en een nederlaag in de Champions ...

7
7
Leko met grote zorgen: Club zéér gehavend tegen Gent

Club Brugge neemt het zondag in eigen huis op tegen AA Gent. Blauw-Zwart moet winnen, dat is het aan ...

96
96
Kompany met grote zorgen: Bayern sleept zich naar einde

Bayern München pakt dit jaar de titel in de Bundesliga, dat staat nu al vast. Vincent Kompany ...

25
25
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

17
17
STVV voor cruciaal tweeluik: Vrancken zet boel op scherp

STVV is bezig aan een geweldig seizoen. De Kanaries hopen tegen KV Mechelen en Standard nog twee ...

34
34
Euvrard slaat en zalft met héél scherpe boodschap

Standard doet mee voor de top zes, maar de Rouches spelen echt niet goed. Tegen OH Leuven deed het ...

55
55
'Game over: Anderlecht zoekt oplossing in januari'

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De sportief ...

132
132
Herman Brusselmans shockeert iedereen: "Ik stop ermee"

Herman Brusselmans zorgde zopas voor een héél grote verrassing door op Radio 2 te ...

61
61
Leekens: "Hij is de ideale coach voor Racing Genk"

Georges Leekens is al jaren op pensioen, maar de voormalige Belgische trainer volgt het voetbal nog ...

369
369
TRANSFERUURTJE: Drukte bij Club, RSCA maakt lijstje bekend

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

159
159
‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

94
94
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

118
118
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

141
141
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

247
247
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

266
266
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

199
199
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

182
182
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

353
353
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

143
143
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

141
141
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

206
206
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

731
731
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

1083
1083
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

260
260
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

391
391

Meer sportnieuws