"Zeker niet wauw" - Proto zet Anderlecht met voeten op grond

door

Anderlecht heeft de voorbije week een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de vierde plaats. Het won twee keer van AA Gent, want na de 5-0 van vorige week gingen ze zondag ook met 0-1 winnen in de Planet Group Arena. Daardoor groeit het vertrouwen en optimisme ook bij Paars-Wit.

Volgende zondag wacht immers dé match van het jaar voor Anderlecht. Dan spelen ze de finale van de Croky Cup, waarin ze op zoek gaan naar een eerste trofee in acht jaar. Daarvoor zullen ze wel voorbij Club Brugge moeten.

Proto ziet paar lichtpuntjes bij Anderlecht

Dat wordt een lastige opdracht, al heerste er toch heel wat goede hoop bij Anderlecht na de dubbele zege tegen Gent. Silvio Proto vond ook dat er enkele lichtpuntjes waren bij zijn oude club.

"Hazard en Dendoncker groeien naar hun beste vorm toe en de verdediging slikt geen tegendoelpunt", stelde hij immers vast in de podcast Dans Le Vestiaire. "Ja, er zijn inderdaad redenen om hoopvol te zijn."

Globaal gezien toch geen overtuigende prestatie

Maar anderzijds vreest de ex-doelman dat die lichtpunten toch niet zullen volstaan tegen Club. Want van de collectieve prestatie van Anderlecht was Proto allesbehalve ondersteboven.

"De prestatie van Anderlecht was zeker niet 'wauw'. Ze hebben pas het verschil kunnen maken toen ze met elf tegen tien mochten spelen", temperde hij het enthousiasme. "Daarvoor heeft Gent voor mij de beste kansen gehad. Ze zijn alleen onhandig voor doel en daarom staan ze zo laag in het klassement. Maar Gent heeft voor mij wel goed gereageerd na die dubbele 5-0."

POLL: Maakt Anderlecht kans in de bekerfinale?

Meest recent

'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

20
20
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

71
71
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

23
23
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

193
193
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

78
78
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

180
180
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

238
238
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

137
137
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

39
39
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

1427
1427
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

126
126
Zomerse vertrek bij Genk? 'Karetsas beslist over toptransfer'

KRC Genk dreigt alsnog naast de landstitel te grijpen, maar beschikt over voldoende elementen om ...

384
384
Opvolger Vertonghen bij Anderlecht: is hij nog te braaf?

Anderlecht haalde afgelopen winter de 22-jarige Deense verdediger Lucas Hey binnen als veelbelovende ...

146
146
'Antwerp greep naast sensatietransfer Bounida'

Bij Antwerp hebben ze het transferbeleid de voorbije twee jaar stevig omgegooid. De club richt zich ...

258
258
Hubert spreekt duidelijke taal over volgende uitdaging

De trainerscarrière van David Hubert nam de voorbije maanden een zeer opmerkelijke vlucht. ...

72
72
Westerlo verliest parel allicht wél: transfer in aantocht

KVC Westerlo gaat in de zomer heel wat transfers afronden. In- en uitgaand. Onze redactie weet dat ...

98
98
RWDM kondigt vertrek van volgende sterkhouder aan

RWDM likt zijn wonden nadat het op dramatische wijze naast promotie naar 1A greep. Door een ...

76
76
Ulderink doet markante uitspraak over toekomst bij Antwerp

Na een zwakke start in de play-offs leefde Antwerp de voorbije weken weer op. Na een nul op negen ...

97
97
'Schokkende wending rond Roméo Lavia'

Donderdag gaat Chelsea op zoek naar een ticket voor de finale van de Conference League. De Blues ...

151
151
Nieuwe spits Club Brugge? Hayen geeft duidelijke mening

Club Brugge moet donderdagnamiddag winnen van AA Gent als het nog kans wil blijven maken op de ...

334
334

Meer sportnieuws