'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

1356
'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

Real Madrid moest afgelopen weekend de duimen leggen in de bekerfinale, maar blijft wel nog kans maken op de Spaanse titel. Om die strijd tot een goed einde te brengen rekent men onder meer op Thibaut Courtois. En ook op langere termijn wil men vasthouden aan het Belgische sluitstuk.

Courtois brak destijds op jonge leeftijd door bij KRC Genk, waarmee hij uiteindelijk ook de landstitel pakte. Die goede prestaties zag hij beloond worden met een toptransfer naar Chelsea FC. De Bleus hadden met Petr Cech echter al een topdoelman rondlopen en dus werd de jonge Belg eerst enkele seizoenen op huurbasis bij Atlético Madrid gestald.

Dat bleek een goede zet. Bij Los Rojiblancos groeide Courtois uit tot één van de betere doelmannen op de Europese velden. In 2014 keerde hij uiteindelijk terug naar Chelsea. Daar zou hij de concurrentiestrijd met Cech al snel naar zich toe trekken. En ook in Londen wist de keeper zijn prijzenkast te vullen met onder meer twee Engelse titels.

LEES OOK: Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Prijzenpakker pur sang

In 2018 keerde Courtois terug naar de Spaanse hoofdstad. Dit keer om op permanente basis bij Real Madrid aan de slag te gaan. Ook bij één van de grootste clubs ter wereld scheerde hij al snel hoge toppen. De Limburger groeide volgens vele waarnemers uit tot de beste keeper ter wereld. Ondertussen won hij met Real ook drie landstitels, twee Champions League's en tal van andere prijzen.

Hoewel Courtois de voorbije seizoenen met het nodige blessureleed sukkelt, blijft het geloof in hem bijzonder groot bij de Koninklijke. Afgelopen zaterdag startte hij bijvoorbeeld niet voor niets in de bekerfinale, terwijl zijn doublure Andriy Lunin de hele campagne voor zijn rekening had genomen. Hetzelfde scenario geldt voor de CL-finale van vorig seizoen, toen Courtois na zijn zware blessure meteen terug in de basis startte en de wedstrijdwinnaar werd.

Nieuw contract van twéé seizoenen

Voorlopig blijft de Rode Duivel dus een bijzonder hoog niveau halen. En binnen de club gaat men er vanuit dat hij dit nog een tijdje zal volhouden. Volgens Relevo is Real Madrid immers van plan om zijn huidige contract, dat loopt tot medio 2026, open te breken. Op zich niets bijzonder, ware het niet dat de clubleiding hem voor twee extra seizoenen wil laten bijtekenen. En dat is wel uitzonderlijk.

De Madrilenen hebben immers de gewoonte om de contracten van spelers die ouder zijn dan 30 jaar telkens slechts voor één jaar te verlengen. Iets wat verschillende grote namen mochten ondervinden. Maar voor Courtois wil men die ongeschreven regel dus aan de kant schuiven. "Hij is een uitzondering, omdat Courtois een uitzonderlijke speler is", laat een anonieme insider verstaan. De doelman ziet een langere verbintenis zelf ook wel zitten, hij zou minstens tot zijn 35ste bij Real willen blijven.

Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

6
6
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

22
22
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

301
301
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

408
408
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

403
403
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

63
63
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

755
755
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

298
298
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

47
47
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

98
98
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

500
500
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

313
313
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

95
95
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

313
313
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

259
259
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

710
710
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

173
173
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1318
1318
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

774
774
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

414
414
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

417
417
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

888
888
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

710
710
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

706
706
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

804
804

Meer sportnieuws