'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

door
'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

Real Madrid moest afgelopen weekend de duimen leggen in de bekerfinale, maar blijft wel nog kans maken op de Spaanse titel. Om die strijd tot een goed einde te brengen rekent men onder meer op Thibaut Courtois. En ook op langere termijn wil men vasthouden aan het Belgische sluitstuk.

Courtois brak destijds op jonge leeftijd door bij KRC Genk, waarmee hij uiteindelijk ook de landstitel pakte. Die goede prestaties zag hij beloond worden met een toptransfer naar Chelsea FC. De Bleus hadden met Petr Cech echter al een topdoelman rondlopen en dus werd de jonge Belg eerst enkele seizoenen op huurbasis bij Atlético Madrid gestald.

Dat bleek een goede zet. Bij Los Rojiblancos groeide Courtois uit tot één van de betere doelmannen op de Europese velden. In 2014 keerde hij uiteindelijk terug naar Chelsea. Daar zou hij de concurrentiestrijd met Cech al snel naar zich toe trekken. En ook in Londen wist de keeper zijn prijzenkast te vullen met onder meer twee Engelse titels.

LEES OOK: Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Prijzenpakker pur sang

In 2018 keerde Courtois terug naar de Spaanse hoofdstad. Dit keer om op permanente basis bij Real Madrid aan de slag te gaan. Ook bij één van de grootste clubs ter wereld scheerde hij al snel hoge toppen. De Limburger groeide volgens vele waarnemers uit tot de beste keeper ter wereld. Ondertussen won hij met Real ook drie landstitels, twee Champions League's en tal van andere prijzen.

Hoewel Courtois de voorbije seizoenen met het nodige blessureleed sukkelt, blijft het geloof in hem bijzonder groot bij de Koninklijke. Afgelopen zaterdag startte hij bijvoorbeeld niet voor niets in de bekerfinale, terwijl zijn doublure Andriy Lunin de hele campagne voor zijn rekening had genomen. Hetzelfde scenario geldt voor de CL-finale van vorig seizoen, toen Courtois na zijn zware blessure meteen terug in de basis startte en de wedstrijdwinnaar werd.

Nieuw contract van twéé seizoenen

Voorlopig blijft de Rode Duivel dus een bijzonder hoog niveau halen. En binnen de club gaat men er vanuit dat hij dit nog een tijdje zal volhouden. Volgens Relevo is Real Madrid immers van plan om zijn huidige contract, dat loopt tot medio 2026, open te breken. Op zich niets bijzonder, ware het niet dat de clubleiding hem voor twee extra seizoenen wil laten bijtekenen. En dat is wel uitzonderlijk.

De Madrilenen hebben immers de gewoonte om de contracten van spelers die ouder zijn dan 30 jaar telkens slechts voor één jaar te verlengen. Iets wat verschillende grote namen mochten ondervinden. Maar voor Courtois wil men die ongeschreven regel dus aan de kant schuiven. "Hij is een uitzondering, omdat Courtois een uitzonderlijke speler is", laat een anonieme insider verstaan. De doelman ziet een langere verbintenis zelf ook wel zitten, hij zou minstens tot zijn 35ste bij Real willen blijven.

Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

27
27
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

56
56
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

66
66
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

132
132
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

43
43
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

330
330
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

357
357
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

110
110
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

273
273
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

430
430
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

258
258
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

274
274
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

487
487
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

496
496
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

284
284
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

257
257
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

302
302
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

159
159
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

357
357
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

87
87
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

266
266
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

404
404
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

326
326
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

326
326

Meer sportnieuws