'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

1356 stemmen
'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

Real Madrid moest afgelopen weekend de duimen leggen in de bekerfinale, maar blijft wel nog kans maken op de Spaanse titel. Om die strijd tot een goed einde te brengen rekent men onder meer op Thibaut Courtois. En ook op langere termijn wil men vasthouden aan het Belgische sluitstuk.

Courtois brak destijds op jonge leeftijd door bij KRC Genk, waarmee hij uiteindelijk ook de landstitel pakte. Die goede prestaties zag hij beloond worden met een toptransfer naar Chelsea FC. De Bleus hadden met Petr Cech echter al een topdoelman rondlopen en dus werd de jonge Belg eerst enkele seizoenen op huurbasis bij Atlético Madrid gestald.

Dat bleek een goede zet. Bij Los Rojiblancos groeide Courtois uit tot één van de betere doelmannen op de Europese velden. In 2014 keerde hij uiteindelijk terug naar Chelsea. Daar zou hij de concurrentiestrijd met Cech al snel naar zich toe trekken. En ook in Londen wist de keeper zijn prijzenkast te vullen met onder meer twee Engelse titels.

LEES OOK: Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

Prijzenpakker pur sang

In 2018 keerde Courtois terug naar de Spaanse hoofdstad. Dit keer om op permanente basis bij Real Madrid aan de slag te gaan. Ook bij één van de grootste clubs ter wereld scheerde hij al snel hoge toppen. De Limburger groeide volgens vele waarnemers uit tot de beste keeper ter wereld. Ondertussen won hij met Real ook drie landstitels, twee Champions League's en tal van andere prijzen.

Hoewel Courtois de voorbije seizoenen met het nodige blessureleed sukkelt, blijft het geloof in hem bijzonder groot bij de Koninklijke. Afgelopen zaterdag startte hij bijvoorbeeld niet voor niets in de bekerfinale, terwijl zijn doublure Andriy Lunin de hele campagne voor zijn rekening had genomen. Hetzelfde scenario geldt voor de CL-finale van vorig seizoen, toen Courtois na zijn zware blessure meteen terug in de basis startte en de wedstrijdwinnaar werd.

Nieuw contract van twéé seizoenen

Voorlopig blijft de Rode Duivel dus een bijzonder hoog niveau halen. En binnen de club gaat men er vanuit dat hij dit nog een tijdje zal volhouden. Volgens Relevo is Real Madrid immers van plan om zijn huidige contract, dat loopt tot medio 2026, open te breken. Op zich niets bijzonder, ware het niet dat de clubleiding hem voor twee extra seizoenen wil laten bijtekenen. En dat is wel uitzonderlijk.

De Madrilenen hebben immers de gewoonte om de contracten van spelers die ouder zijn dan 30 jaar telkens slechts voor één jaar te verlengen. Iets wat verschillende grote namen mochten ondervinden. Maar voor Courtois wil men die ongeschreven regel dus aan de kant schuiven. "Hij is een uitzondering, omdat Courtois een uitzonderlijke speler is", laat een anonieme insider verstaan. De doelman ziet een langere verbintenis zelf ook wel zitten, hij zou minstens tot zijn 35ste bij Real willen blijven.

Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

2
2
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

15
15
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

61
61
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

18
18
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

234
234
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

263
263
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

604
604
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

78
78
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

167
167
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

97
97
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

171
171
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

322
322
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

247
247
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

237
237
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

137
137
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

250
250
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

48
48
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

215
215
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

700
700
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

720
720
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

132
132
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

236
236
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

344
344
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

442
442

Meer sportnieuws