'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

1356
'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

Real Madrid moest afgelopen weekend de duimen leggen in de bekerfinale, maar blijft wel nog kans maken op de Spaanse titel. Om die strijd tot een goed einde te brengen rekent men onder meer op Thibaut Courtois. En ook op langere termijn wil men vasthouden aan het Belgische sluitstuk.

Courtois brak destijds op jonge leeftijd door bij KRC Genk, waarmee hij uiteindelijk ook de landstitel pakte. Die goede prestaties zag hij beloond worden met een toptransfer naar Chelsea FC. De Bleus hadden met Petr Cech echter al een topdoelman rondlopen en dus werd de jonge Belg eerst enkele seizoenen op huurbasis bij Atlético Madrid gestald.

Dat bleek een goede zet. Bij Los Rojiblancos groeide Courtois uit tot één van de betere doelmannen op de Europese velden. In 2014 keerde hij uiteindelijk terug naar Chelsea. Daar zou hij de concurrentiestrijd met Cech al snel naar zich toe trekken. En ook in Londen wist de keeper zijn prijzenkast te vullen met onder meer twee Engelse titels.

LEES OOK: 'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Prijzenpakker pur sang

In 2018 keerde Courtois terug naar de Spaanse hoofdstad. Dit keer om op permanente basis bij Real Madrid aan de slag te gaan. Ook bij één van de grootste clubs ter wereld scheerde hij al snel hoge toppen. De Limburger groeide volgens vele waarnemers uit tot de beste keeper ter wereld. Ondertussen won hij met Real ook drie landstitels, twee Champions League's en tal van andere prijzen.

Hoewel Courtois de voorbije seizoenen met het nodige blessureleed sukkelt, blijft het geloof in hem bijzonder groot bij de Koninklijke. Afgelopen zaterdag startte hij bijvoorbeeld niet voor niets in de bekerfinale, terwijl zijn doublure Andriy Lunin de hele campagne voor zijn rekening had genomen. Hetzelfde scenario geldt voor de CL-finale van vorig seizoen, toen Courtois na zijn zware blessure meteen terug in de basis startte en de wedstrijdwinnaar werd.

Nieuw contract van twéé seizoenen

Voorlopig blijft de Rode Duivel dus een bijzonder hoog niveau halen. En binnen de club gaat men er vanuit dat hij dit nog een tijdje zal volhouden. Volgens Relevo is Real Madrid immers van plan om zijn huidige contract, dat loopt tot medio 2026, open te breken. Op zich niets bijzonder, ware het niet dat de clubleiding hem voor twee extra seizoenen wil laten bijtekenen. En dat is wel uitzonderlijk.

De Madrilenen hebben immers de gewoonte om de contracten van spelers die ouder zijn dan 30 jaar telkens slechts voor één jaar te verlengen. Iets wat verschillende grote namen mochten ondervinden. Maar voor Courtois wil men die ongeschreven regel dus aan de kant schuiven. "Hij is een uitzondering, omdat Courtois een uitzonderlijke speler is", laat een anonieme insider verstaan. De doelman ziet een langere verbintenis zelf ook wel zitten, hij zou minstens tot zijn 35ste bij Real willen blijven.

Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

5
5
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

1
1
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

12
12
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

43
43
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

57
57
8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

291
291
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

80
80
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

38
38
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

73
73
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

171
171
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

453
453
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

218
218
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

81
81
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

30
30
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

58
58
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

87
87
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

31
31
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

219
219
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

67
67
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

143
143
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

416
416
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

341
341
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

368
368
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

631
631
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

219
219

Meer sportnieuws