'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

door
'Real breekt ongeschreven regel: straffe toekomstwending Courtois'

Real Madrid moest afgelopen weekend de duimen leggen in de bekerfinale, maar blijft wel nog kans maken op de Spaanse titel. Om die strijd tot een goed einde te brengen rekent men onder meer op Thibaut Courtois. En ook op langere termijn wil men vasthouden aan het Belgische sluitstuk.

Courtois brak destijds op jonge leeftijd door bij KRC Genk, waarmee hij uiteindelijk ook de landstitel pakte. Die goede prestaties zag hij beloond worden met een toptransfer naar Chelsea FC. De Bleus hadden met Petr Cech echter al een topdoelman rondlopen en dus werd de jonge Belg eerst enkele seizoenen op huurbasis bij Atlético Madrid gestald.

Dat bleek een goede zet. Bij Los Rojiblancos groeide Courtois uit tot één van de betere doelmannen op de Europese velden. In 2014 keerde hij uiteindelijk terug naar Chelsea. Daar zou hij de concurrentiestrijd met Cech al snel naar zich toe trekken. En ook in Londen wist de keeper zijn prijzenkast te vullen met onder meer twee Engelse titels.

LEES OOK: Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Prijzenpakker pur sang

In 2018 keerde Courtois terug naar de Spaanse hoofdstad. Dit keer om op permanente basis bij Real Madrid aan de slag te gaan. Ook bij één van de grootste clubs ter wereld scheerde hij al snel hoge toppen. De Limburger groeide volgens vele waarnemers uit tot de beste keeper ter wereld. Ondertussen won hij met Real ook drie landstitels, twee Champions League's en tal van andere prijzen.

Hoewel Courtois de voorbije seizoenen met het nodige blessureleed sukkelt, blijft het geloof in hem bijzonder groot bij de Koninklijke. Afgelopen zaterdag startte hij bijvoorbeeld niet voor niets in de bekerfinale, terwijl zijn doublure Andriy Lunin de hele campagne voor zijn rekening had genomen. Hetzelfde scenario geldt voor de CL-finale van vorig seizoen, toen Courtois na zijn zware blessure meteen terug in de basis startte en de wedstrijdwinnaar werd.

Nieuw contract van twéé seizoenen

Voorlopig blijft de Rode Duivel dus een bijzonder hoog niveau halen. En binnen de club gaat men er vanuit dat hij dit nog een tijdje zal volhouden. Volgens Relevo is Real Madrid immers van plan om zijn huidige contract, dat loopt tot medio 2026, open te breken. Op zich niets bijzonder, ware het niet dat de clubleiding hem voor twee extra seizoenen wil laten bijtekenen. En dat is wel uitzonderlijk.

De Madrilenen hebben immers de gewoonte om de contracten van spelers die ouder zijn dan 30 jaar telkens slechts voor één jaar te verlengen. Iets wat verschillende grote namen mochten ondervinden. Maar voor Courtois wil men die ongeschreven regel dus aan de kant schuiven. "Hij is een uitzondering, omdat Courtois een uitzonderlijke speler is", laat een anonieme insider verstaan. De doelman ziet een langere verbintenis zelf ook wel zitten, hij zou minstens tot zijn 35ste bij Real willen blijven.

Courtois is momenteel de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

16
16
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

33
33
Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

107
107
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

70
70
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

155
155
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

71
71
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

47
47
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

81
81
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

76
76
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

132
132
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

89
89
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

149
149
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

255
255
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

150
150
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

72
72
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

251
251
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

162
162
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

319
319
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

96
96
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

103
103
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

333
333
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

269
269
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

161
161
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

250
250
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

407
407

Meer sportnieuws