Griekenland boven België: Karetsas verklaart gewaagde keuze

door
Griekenland boven België: Karetsas verklaart gewaagde keuze

Nog voor hij één interland gespeeld heeft, zijn de Rode Duivels een groot talent kwijt. KRC Genk-goudhaantje Konstantinos Karetsas verkiest namelijk de nationale ploeg van Griekenland. Op zijn Instagram-account gaf de jongeling meer uitleg bij die veelbesproken keuze.

Hoewel hij nog altijd maar 17 jaar is, geldt Karetsas als één van de grootste talenten op de Belgische velden. In de voorbije seizoenen liet hij op regelmatige basis flitsen van zijn onmiskenbare talent zien bij Jong Genk. En in de huidige jaargang wist hij inmiddels ook al indruk te maken bij de eerste ploeg van KRC Genk.

LEES OOK: Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Grieken hebben beet

Indien hij gefocust en gezond kan blijven, bestaat er dan ook weinig twijfel over dat Karetsas een grote carrière tegemoet gaat. Daar kan ook zijn nationale ploeg uiteraard van profiteren. De vraag was echter welk land Karetsas zou kiezen. Naast België komt hij door zijn roots immers ook in aanmerking voor Griekenland.

En hoewel Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, in de voorbije weken nog een charme-offensief inzette, zijn het toch de Grieken die aan het langste einde trekken. Dat maakte het toptalent zelf bekend via Instagram. "Na lang beraad heb ik besloten Griekenland te vertegenwoordigen. Deze keuze komt uit mijn hart en heeft niets te maken met toekomstige selecties", klinkt het onder meer.

Niet minder Belg

De beslissing van Karetsas laat wel een wrang gevoel achter. De spelmaker werd in België geboren, groeide er op en werkte zijn volledige jeugdopleiding af bij Belgische ploegen. Ook bij de nationale jeugdploegen droeg hij telkens het Belgische shirt. Opvallend dus dat hij nu toch voor een ander land kiest. Al mag de bond zich dit zelf ook aanrekenen.

Nochtans benadrukt de jongeling dat hij dankbaar is voor de (te late?) inspanningen die werden gedaan door de KBVB. "Ik waardeer de inspanningen van de Belgische voetbalbond in de voorbije weken ten zeerste. Deze beslissing betekent niet dat ik me minder Belg voel", sluit hij zijn statement af.

Het mislopen van Karetsas is grotendeels de fout van de bond ...

Meest recent

'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

47
47
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

130
130
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

172
172
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

41
41
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

204
204
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

154
154
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

225
225
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

159
159
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

359
359
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

317
317
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

101
101
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

272
272
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

166
166
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

545
545
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

644
644
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

412
412
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

336
336
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

165
165
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

626
626
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

594
594
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

367
367
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

174
174
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

538
538
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

234
234

Meer sportnieuws