Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

door
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de derby tussen KRC Genk en STVV zijn de belangen dit keer bijzonder groot. Maar wie begint straks als de grote favoriet aan deze burenstrijd?

Voor aanvang van het seizoen liepen de verwachtingen rond beide Limburgse ploegen compleet uit mekaar. Genk werd naast Club Brugge en Union SG immers bij de grootste kandidaten voor de titel gerekend. Van STVV werd dan weer verwacht dat ze opnieuw zouden strijden om de Play-Downs te ontlopen, met zo nu en dan een positieve uitschieter.

LEES OOK: Boeckx voorspelt Club-RSCA: "Als ze dat doen..."

Genk móét winnen

Maar waar Genk in eigen land vooral teleurstelde, wisten de Truienaars vriend en vijand te verbazen. Vlak voor de start van de Play-Offs staan de Kanaries immers stevig in de top drie en maken ze zelfs nog kans om de reguliere competitie te winnen, wat een Europees ticket zou opleveren. Genk daarentegen, is nog steeds niet zeker van deelname aan Play-Off I.

Zondag staat er dus veel meer op het spel dan de onderlinge rivaliteit en eretitel van 'Ploeg van Limburg'. Racing moet op eigen veld immers winnen om kans te behouden op de Champions' Play-Offs. Bij een nederlaag is het ticket bijna zeker gaan vliegen. STVV moet dan weer winnen (én hopen op puntenverlies bij Union) om kans te houden op eindwinst van de reguliere competitie.

Situatie in voordeel STVV

Wie vat de wedstrijd in de Cegeka Arena dan als favoriet? Genk heeft het thuisvoordeel, maar staat veel meer onder druk én heeft nog een Europese match in de benen. "STVV draait bovenaan mee en Genk moet onder druk dat PO I-ticket proberen te bemachtigen. Je kan bijna niet anders dan zeggen dat STVV in de huidige situatie de favoriet is", stelt analist Frank Boeckx bij Kick Off.

Jan Boskamp houdt de kerk iets meer in het midden. Hij schat de kansen even hoog in, maar benadrukt wel dat Genk het meest onder druk staat. "Mijn voorspelling? Doe maar een gelijkspelletje. Voor Genk is dat in principe niet genoeg voor de top zes, maar in de Belgische competitie weet je het nooit. Wie weet valt KV Mechelen er toch weer uit", aldus Boskamp in zijn column bij Het Belang van Limburg.

Wie is jouw favoriet voor de derby?

Meest recent

Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

43
43
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

25
25
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

123
123
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

131
131
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

277
277
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

270
270
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

92
92
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

239
239
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

149
149
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

527
527
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

571
571
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

383
383
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

328
328
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

160
160
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

611
611
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

557
557
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

350
350
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

171
171
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

501
501
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

233
233
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

319
319
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

90
90
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

204
204

Meer sportnieuws