Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het bestuur koos ervoor om Jeremy Taravel vast aan te stellen als nieuwe hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
Na het ontslag van Hasi liep het plots een pak beter onder Taravel. Hasi gaf voor een eerste keer een interview en sprak duidelijke taal. Tegenover Het Laatste Nieuws maakte hij een Anderlecht-trio compleet af.
LEES OOK: Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”
Bestuur krijgt volle laagHasi was eerlijk over Anderlecht. “Waar waren zij die in het begin van het seizoen zeiden: ‘Als het wat minder gaat, zullen wij het wel aan iedereen uitleggen’? (denkt) Kijk, toen de ‘drie directeurs’ – Olivier Renard, Tim Borguet en Thibault Dochy – de optie in mijn contract wilden lichten, ging het over het feit dat er geen leven meer in de ploeg zat. Geen intensiteit, geen tweede ballen, geen snelheid, dit, dat. Ik was het daarmee eens.”
Er werd Hasi steun beloofd, maar die kwam er niet. “Ze zeiden er meteen bij: ‘Je ploeg zal ook jonger zijn, want dit seizoen hebben we nul meerwaarde gecreëerd op de spelersgroep.’ Ik heb toen de vraag gesteld: ‘Wat als het met zo’n jonge ploeg even minder gaat? Want zowel jullie als ik kennen ons publiek en de media. Wie zal dan uitleggen dat zoiets normaal is?’”
Zichzelf beschermen
Hasi was vervolgens snoeihard voor het Anderlecht-trio. “Ze zeiden dat zij dat wel gingen doen, maar in september zag ik ineens niemand meer. Drie weken lang. Tot we weer begonnen te winnen. Ik zit al lang genoeg in het voetbal om te beseffen dat mensen op zulke momenten vooral zichzelf proberen te beschermen. Simpel.”
Hasi had op meer steun gerekend. “Ach, het mechanisme om mij te ontslaan, was eigenlijk al eind december begonnen, toen we thuis verloren van Charleroi. Ik voelde wat er ging gebeuren. Maar als je voor zulke jonge spelers kiest, weet je dat er hoogtes en laagtes zullen zijn. Vermoeidheid, eerste blessures, examens, de winter, de vele wedstrijden...”
Stephan Calander