Stuntzege duwt kwakkelend Lommel verder richting crisis

door
Stuntzege duwt kwakkelend Lommel verder richting crisis

In de marge van al het Champions League-geweld, ging woensdagavond ook de bal aan het rollen op de Belgische velden. In de Challenger Pro League werd de laatste inhaalmatch van de 17de speeldag afgewerkt. Dat leidde tot nieuw puntenverlies voor Lommel SK.

Gesteund door de puisant rijke 'City Football Group' werd voor het seizoen weer één en ander verwacht van Lommel. Zeker gezien het tijdens de vorige jaargang in de barrage-wedstrijden tegen KV Kortrijk slechts nipt naast de promotie greep. Maar de Limburgers konden de verwachtingen niet inlossen.

LEES OOK: Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

Dramatische start van 2025

De club zwemt al een heel seizoen in de middenmoot van de Challenger Pro League en raakt daar voorlopig maar niet uit weg. Als klap op de vuurpijl moest Lommel recentelijk nog op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Steve Bould besloot begin deze maand om naar Engeland terug te keren wegens familiale redenen.

Zijn assistent Ryan Garry nam het stokje voorlopig over, maar een groot succes is dat voorlopig niet. Afgelopen weekend werd onder zijn bewind verloren van RFC Luik (0-2). En ook woensdagavond liep het fout voor de Limburgers op eigen veld tegen Francs Borains.

Vroege voorsprong niet verzilverd

De wedstrijd, die begin januari werd uitgesteld wegens de hevige sneeuwval, begon nochtans voortvarend voor Lommel. Na amper 8 minuten zorgde Diego Rosa al voor de 1-0-voorsprong. Maar vlak voor rust hing Alessio Curci de bordjes weer in evenwicht namens de bezoekers.

Vervolgens slaagde Lommel er niet in om de match weer naar zich toe te trekken. En in de slotfase zorgde Mondy Prunier zowaar voor een 1-2-stuntzege voor Francs Borains. De Henegouwers doen zo een gouden zaak in de strijd om het behoud en springen naar de tiende plaats. Ze tellen nu evenveel punten als ... Lommel, waar de crisis stilaan om de hoek loert.

Lommel is dit seizoen dé teleurstelling in de CPL ...

Meest recent

Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

81
81
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

155
155
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

31
31
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

70
70
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

82
82
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

150
150
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

101
101
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

114
114
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

43
43
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

164
164
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

528
528
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

442
442
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

90
90
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

343
343
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1434
1434
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

182
182
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

282
282
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

778
778
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

399
399
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

93
93
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

153
153
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

109
109
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

78
78
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

109
109

Meer sportnieuws