Barça vernedert Real opnieuw in knotsgekke Clasico

door
Barça vernedert Real opnieuw in knotsgekke Clasico

FC Barcelona heeft zondagavond de Spaanse Supercup op zijn palmares bijgeschreven. Het deed dat door al voor de tweede keer dit seizoen aartsrivaal Real Madrid te vernederen. Na de 0-4 van in oktober wonnen de Catalanen deze keer de Clasico met 2-5.

Nochtans had het er aanvankelijk geen schijn van dat Real een nieuwe pandoering zou krijgen. Het begon sterk en kwam al in de vijfde minuut fraai op voorsprong na een flits van Kylian Mbappé. De Franse vedette ging binnendoor bij Balde en knalde raak.

LEES OOK: 'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

Barça loopt nog voor rust uit naar 1-4

Daarna werd het echter een complete nachtmerrie voor Thibaut Courtois, die nog voor rust zich vier keer zou moeten omdraaien. Halfweg de eerste helft maakte Yamal na een solo gelijk en vanop de stip bezorgde Lewandowski Barça de voorsprong.

In de laatste tien minuten zorgden Raphinha en Balde ervoor dat Barça met maar liefst 1-4 de rust in mocht trekken. En de tweede helft begon met vrijwel meteen vijfde goal. Raphinha draaide het mes nog wat dieper in de wonde.

Rode kaart stopt afslachting Real

Kort voor het uur werd de dominantie van Barça wel gestuit. Ze moesten immers met tien verder na een rode kaart voor doelman Szczesny. De Pool maaide net buiten de zestien Mbappé onderuit en mocht gaan douchen. De daaropvolgende vrijschop werd door Rodrygo fraai verzilverd.

Verder dan die 2-5 zou Real echter niet meer komen en dus mag Barça de vijftiende Supercup uit zijn geschiedenis in de prijzenkast bijzetten. Voor Real is het een nieuwe mokerslag na de 0-4 van drie maanden geleden. De volgende Clasico staat geprogrammeerd voor 11 mei in Camp Nou en dan zullen ze echt wel iets recht te zetten hebben.

🚀 FC Barcelona-fans lezen nu:

'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'
95

Zal Barça dit seizoen ook kampioen worden?

Meest recent

Duivels-fans in de wolken: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

12
12
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

109
109
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

145
145
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

156
156
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

76
76
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

96
96
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

217
217
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

151
151
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

53
53
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

334
334
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

248
248
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

122
122
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

405
405
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

90
90
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

778
778
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

270
270
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

216
216
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

166
166
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

381
381
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

148
148
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

128
128
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

83
83
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

430
430
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

88
88
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

49
49

Meer sportnieuws