De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. Daarvoor rekent bondscoach Gill Swerts onder meer op Julien Duranville in zijn selectie. Die liet zich in aanloop naar het duel nog eens uit over zijn 'mislukte terugkeer' naar RSC Anderlecht.
De nog altijd maar 19 jaar oude Duranville werd destijds gevormd bij Anderlecht. Binnen de jeugdopleiding van Paars-Wit stond hij jarenlang te boek als een absoluut supertalent. Maar lang zou RSCA niet van hem kunnen genieten. Na amper 11 duels bij de hoofdmacht trok hij al richting Borussia Dortmund.
De Duitse topclub, bekend als een ideale trampoline voor jong talent richting de Europese elite, betaalde zo'n 8.5 miljoen euro. Geld dat Anderlecht toen broodnodig had. Maar voor Duranville zelf werd die overgang geen succes. Mede door blessureleed zat hij twee jaar later aan nog geen 30 duels voor de eerste ploeg van BVB.
LEES OOK: Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”
Basel boven BrusselIn januari moest dan ook een, al dan niet tijdelijke, oplossing gezocht worden. Uiteindelijk werd die gevonden in Zwitserland. Zo werd Duranville voor een half seizoen verhuurd aan FC Basel. Bij de huidige nummer drie uit de Swiss Super League maakt hij opnieuw volop minuten. Maar er lagen tijdens de wintermercato ook andere opties op tafel.
Zo werd Duranville onder meer gelinkt aan een tijdelijke terugkeer naar Anderlecht. Dat kon door het vertrek van Nilson Angulo nog wel een flankaanvaller met diepgang gebruiken. Maar uiteindelijk werd die comeback nooit echt concreet. Bij RTBF werd Duranville gevraagd wat er nu echt van aan was. "Ik ontken niet dat er iets speelde, maar ik kan en wil er niets meer over zeggen", reageerde hij met een knipoog.
Club van het hart
Misschien komt het in de toekomst alsnog zover. De flankaanvaller heeft zijn ex-club alvast nog steeds erg hoog zitten. "Anderlecht blijft de club van mijn hart, het zal voor altijd mijn tweede thuis zijn. De beslissing die ik moest nemen was een moeilijke, want er is de keuze van het hart en de keuze voor wat het beste is voor mijn carrière en voor mezelf. Er moest een beslissing gemaakt worden, waarbij alle scenario's in afweging werden genomen. Meer wil ik er niet over zeggen."
Kobe K