'Jonathan David maakt toptransfer: Premier League wenkt'

door
'Jonathan David maakt toptransfer: Premier League wenkt'

De Jupiler Pro League wist in de voorbije seizoenen heel wat spelers te lanceren richting de grote competities in Europa. Zo ook Jonathan David, de ex-spits van AA Gent maakt al een tijdje furore bij Lille OSC. Deze zomer lijkt hij echter een nieuwe stap te gaan zetten.

De Canadese international maakte als jonge knaap het mooie weer bij Ottawa Internationals. Al snel werd duidelijk dat hij voldoende kwaliteiten had om de oversteek naar Europa te maken. Hij testte ook bij enkele Duitse clubs, maar uiteindelijk won Gent het pleit.

Begin 2018 werd David definitief vastgelegd door de Buffalo's. Pas een halfjaartje later zou hij er ook zijn officiële debuut namens de hoofdmacht maken. Hoewel hij nog heel wat verbeterpunten had, werd al snel duidelijk dat de aanvaller over een pak potentieel beschikte.

LEES OOK: Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Doorbraak in Ligue 1

Uiteindelijk zou David een tweetal seizoenen in Gent spelen. Tijdens die periode was hij goed voor 37 goals en 15 assists in iets meer dan 80 wedstrijden. Die statistieken leverden hem in de zomer van 2022 een nieuwe transfer op. Dit keer werd de Franse subtopper Lille zijn bestemming.

Na een aarzelende start werd ook die overgang een succes. David zou in zijn eerste seizoen meteen de titel pakken met Lille en won vervolgens ook de Franse Supercup. Met zijn prestaties speelde hij zich logischerwijs in de kijker van heel wat Europese topclubs. Maar telkens bleef een transfer uit.

Tottenham op de loer

Daar lijkt deze zomer echter verandering in te komen. Nadat de Canadees eerst nog een overstap naar AS Roma weigerde, zou hij nu in de Premier League terecht kunnen. Zo meldt L'Equipe dat Tottenham Hotspur aan zijn mouw trekt. Atlético Madrid wordt eveneens genoemd, maar daar lijkt men voor Julian Alvarez te gaan.

In ieder geval lijkt een zomerse transfer onvermijdelijk. David is immers zijn laatste contractjaar ingegaan en zal niet verlengen. Om te voorkomen dat hij binnen een jaartje transfervrij vertrekt, wil Lille dan ook meewerken aan een transfer. Afwachten dus tot een concreet op tafel komt. Eenmaal dat geval is, zou het snel kunnen gaan.

David hoort bij de 10 beste spelers van het voorbije decennium in de JPL ...

Meest recent

De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

61
61
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

20
20
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

20
20
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

96
96
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

25
25
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

188
188
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

205
205
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

28
28
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

257
257
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

180
180
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

250
250
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

179
179
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

219
219
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

862
862
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

168
168
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

725
725
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

510
510
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

498
498
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

256
256
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

337
337
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

689
689
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

800
800
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

568
568
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

284
284
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

577
577

Meer sportnieuws