Gedonder bij Rode Duivels: Tedesco gaat er helemaal over

2103 stemmen
Gedonder bij Rode Duivels: Tedesco gaat er helemaal over

Het gedonder bij de Rode Duivels na hun nederlaag tegen Slowakije richt zich voornamelijk op coach Domenico Tedesco. Zijn beslissingen, zoals het experiment met Carrasco als linksback en het vasthouden aan twee verdedigende middenvelders, oogstten kritiek. 

Tedesco's late wissels en complexe aanpak worden bekritiseerd als overbodig en contraproductief. Analisten zoals Marc Degryse en Philippe Albert benadrukken dat Tedesco te veel wilde veranderen en te weinig vasthield aan eenvoudige, effectieve tactieken.

LEES OOK: Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Tedesco moet verantwoordelijkheid nemen voor Slowakije-debacle

De voorspellingen wezen erop dat de Rode Duivels een uitdagende en moeilijke match tegen Slowakije tegemoet zouden gaan, maar een 0-1 nederlaag was zeker en vast niet ingecalculeerd.

Ondanks de vele kansen die België creëerde, slaagden ze er niet in om een doelpunt te maken. “Het enige wat niet perfect was, was onze afwerking. We moeten efficiënter zijn”, zei bondscoach Domenico Tedesco.

“Als we eerst hadden gescoord, had ons dat geholpen. Normaal gezien verlies je dit soort matchen niet. Normaal gezien…”

Hoewel de Rode Duivels drie keer zoveel expected goals hadden als Slowakije, wisten ze deze kansen niet te verzilveren en de wedstrijd naar hun hand te zetten. Het Belgische spel oogde stroef en de Duivels konden niet overtuigen in hun eerste groepswedstrijd op het EK 2024.

Het is duidelijk dat Tedesco hier een deel van de verantwoordelijkheid moet nemen.

Carrasco op de linksback: “Start EK is niet het moment om te experimenteren”

Een van de meest opvallende beslissingen van bondscoach Domenico Tedesco was het opstellen van Yannick Carrasco als linksback.

Hoewel Carrasco bij Atlético Madrid soms op die positie heeft gespeeld, is hij van nature geen verdedigende speler. Dit bleek ook tijdens de wedstrijd, waar Carrasco zichtbaar moeite had met de tactiek en onzeker was over wanneer hij moest doorschuiven of zich defensief moest positioneren bij balverlies.

“Hou het toch simpel en zet De Cuyper, een echte linksback, op zijn positie”, zei Marc Degryse in Deviltime.

“Dat je iets probeert wat we nog niet gezien hebben, daarmee geef je toch geen vertrouwen aan De Cuyper. Uiteindelijk heeft het ook niet veel opgebracht”, vervolgde Degryse in Het Laatste Nieuws. “Carrasco hielp Trossard bijvoorbeeld totaal niet.”

Ook Vincenzo Ciuro uitte zijn onbegrip over deze zet van Tedesco op RTL: “Het is geen tijd om te experimenteren als het EK begint. We hebben op de harde manier geleerd dat het geen goed idee was.”

“Misschien zag Tedesco toch een connectie tussen Trossard en Carrasco. Wat er uiteindelijk niet is uitgekomen”, stelde Mo Messoudi vast in Gazet van Antwerpen.

Twee zessen waren geen succes: “De Bruyne bij vlagen geïrriteerd”

De keuze om met twee zessen te spelen tegen Slowakije zorgde voor veel ergernissen en frustratie bij de achterban. Hoewel Amadou Onana en Orel Mangala goede voetballers zijn, brengen ze weinig creativiteit in de opbouw.

Dit resulteerde in een te laag opbouwtempo, waardoor er geen ruimte werd gevonden hogerop het veld en zowel Kevin De Bruyne als Romelu Lukaku geïsoleerd raakten. België moest het spel maken tegen Slowakije, maar met Onana en Mangala werd dit een moeilijke opgave.

“Het middenveld blonk uit in afwezigheid”, zei Frank Raes in Gazet van Antwerpen. “De Bruyne stond in niemandsland. Mangala en ­Onana zaten niet in de match.”

De Rode Duivels hadden weinig controle over het middenveld, waar Mangala en Onana de bal risicoloos breed en achteruit tikten en nooit aansluiting vonden bij De Bruyne.

“Nu oogde De Bruyne bij vlagen wat geïrriteerd, ook omdat hij niet altijd de juiste aanspeelmogelijkheden had”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

(Te) late wissels: “Het is onbegrijpelijk”

Dat Domenico Tedesco zo lang wachtte met wisselen, was eveneens een bron van discussie. De bondscoach keek vooral de kat uit de boom en zag tijdens de rust of voor de 60ste minuut geen reden om in te grijpen.

De zwak spelende Leandro Trossard werd bijvoorbeeld pas 15 minuten voor het einde gewisseld. “Terwijl hij er tijdens de rust uit moest. Het is onbegrijpelijk”, zei Vincenzo Ciuro aan RTL.

Pas in het absolute slot van de wedstrijd besloot Tedesco voluit voor de aanval te kiezen, maar dat bleek duidelijk te laat.

“In het slot stond zó veel aanvallende kracht op het veld. Waarom begonnen we niet op die manier aan de match?” vroeg Marc Degryse zich af in Deviltime. “Je kan ook aan de match beginnen met diezelfde aanvalsdrift. Dan heb je meer kans om op voorsprong te komen.”

Tedesco maakte het ingewikkelder dan nodig was: “Hij is in de val gelopen”

Volgens Marc Degryse waren deze keuzes echter niet doorslaggevend voor de nederlaag tegen Slowakije, maar de analist vindt wel dat Domenico Tedesco het ingewikkelder maakte dan nodig was.

“Waarom zoveel veranderen? Waarom dat beginnen rondtikken achterin? Zet de jongens gewoon op hun beste positie”, zei hij in Het Laatste Nieuws. “Een goede beurt heeft hij niet gemaakt. Hij heeft dingen gezocht die niets opbrachten”, voegde hij eraan toe in Deviltime.

Philippe Albert deelt deze mening en vindt dat Tedesco als jonge coach in de val is gelopen door alles onder controle te willen houden. De voormalige Rode Duivel meent dat de bondscoach nog veel te leren heeft over de subtiliteiten van het vak.

“Deze jonge coaches, die de geur van de kleedkamer op het hoogste niveau vaak niet hebben ervaren, geloven dat professionele spelers zich aan alles en op elk moment kunnen aanpassen”, zei Albert in Le Soir. “En dat is naar mijn mening hun fout.”

Ging Tedesco in de fout tegen Slowakije?

Meest recent

Wereldpers lyrisch over België: één Duivel hemel in geprezen

De Rode Duivels staan aanstaande vrijdag in de kwartfinales van het WK 2026. In de 1/8ste finales ...

28
28
Courtois haalt Amerikanen van wolk met pittige sneer

Neen, de Verenigde Staten zullen ook in eigen land geen kwartfinale spelen op het WK voetbal. ...

44
44
Punten van VN: België baas in Seattle, tweetal scoort 9/10

België heeft zich bij de beste acht landen op het wereldkampioenschap 2026 geschaard. In een ...

198
198
KWARTFINALE BINNEN! Beresterke Belgen kicken VS uit WK 2026

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK 2026. Na een uitstekende eerste helft en een ...

177
177
Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

98
98
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

236
236
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

54
54
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

100
100
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

80
80
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

77
77
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

344
344
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

885
885
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

755
755
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

103
103
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

1039
1039
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

475
475
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

329
329
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

609
609
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

663
663
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1046
1046
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

388
388
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

544
544
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1573
1573
Garcia heeft 'het beste wapen van het WK' op de bank zitten

De Rode Duivels staan voor hun achtste finale tegen de Verenigde Staten. Dat belooft een spannend ...

374
374
Trump geeft toe en zorgt meteen voor véél commotie

De volgende episode in de soap rondom Falorin Balogun. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ...

502
502

Meer sportnieuws