Gedonder bij Rode Duivels: Tedesco gaat er helemaal over

2103
Gedonder bij Rode Duivels: Tedesco gaat er helemaal over

Het gedonder bij de Rode Duivels na hun nederlaag tegen Slowakije richt zich voornamelijk op coach Domenico Tedesco. Zijn beslissingen, zoals het experiment met Carrasco als linksback en het vasthouden aan twee verdedigende middenvelders, oogstten kritiek. 

Tedesco's late wissels en complexe aanpak worden bekritiseerd als overbodig en contraproductief. Analisten zoals Marc Degryse en Philippe Albert benadrukken dat Tedesco te veel wilde veranderen en te weinig vasthield aan eenvoudige, effectieve tactieken.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Tedesco moet verantwoordelijkheid nemen voor Slowakije-debacle

De voorspellingen wezen erop dat de Rode Duivels een uitdagende en moeilijke match tegen Slowakije tegemoet zouden gaan, maar een 0-1 nederlaag was zeker en vast niet ingecalculeerd.

Ondanks de vele kansen die België creëerde, slaagden ze er niet in om een doelpunt te maken. “Het enige wat niet perfect was, was onze afwerking. We moeten efficiënter zijn”, zei bondscoach Domenico Tedesco.

“Als we eerst hadden gescoord, had ons dat geholpen. Normaal gezien verlies je dit soort matchen niet. Normaal gezien…”

Hoewel de Rode Duivels drie keer zoveel expected goals hadden als Slowakije, wisten ze deze kansen niet te verzilveren en de wedstrijd naar hun hand te zetten. Het Belgische spel oogde stroef en de Duivels konden niet overtuigen in hun eerste groepswedstrijd op het EK 2024.

Het is duidelijk dat Tedesco hier een deel van de verantwoordelijkheid moet nemen.

Carrasco op de linksback: “Start EK is niet het moment om te experimenteren”

Een van de meest opvallende beslissingen van bondscoach Domenico Tedesco was het opstellen van Yannick Carrasco als linksback.

Hoewel Carrasco bij Atlético Madrid soms op die positie heeft gespeeld, is hij van nature geen verdedigende speler. Dit bleek ook tijdens de wedstrijd, waar Carrasco zichtbaar moeite had met de tactiek en onzeker was over wanneer hij moest doorschuiven of zich defensief moest positioneren bij balverlies.

“Hou het toch simpel en zet De Cuyper, een echte linksback, op zijn positie”, zei Marc Degryse in Deviltime.

“Dat je iets probeert wat we nog niet gezien hebben, daarmee geef je toch geen vertrouwen aan De Cuyper. Uiteindelijk heeft het ook niet veel opgebracht”, vervolgde Degryse in Het Laatste Nieuws. “Carrasco hielp Trossard bijvoorbeeld totaal niet.”

Ook Vincenzo Ciuro uitte zijn onbegrip over deze zet van Tedesco op RTL: “Het is geen tijd om te experimenteren als het EK begint. We hebben op de harde manier geleerd dat het geen goed idee was.”

“Misschien zag Tedesco toch een connectie tussen Trossard en Carrasco. Wat er uiteindelijk niet is uitgekomen”, stelde Mo Messoudi vast in Gazet van Antwerpen.

Twee zessen waren geen succes: “De Bruyne bij vlagen geïrriteerd”

De keuze om met twee zessen te spelen tegen Slowakije zorgde voor veel ergernissen en frustratie bij de achterban. Hoewel Amadou Onana en Orel Mangala goede voetballers zijn, brengen ze weinig creativiteit in de opbouw.

Dit resulteerde in een te laag opbouwtempo, waardoor er geen ruimte werd gevonden hogerop het veld en zowel Kevin De Bruyne als Romelu Lukaku geïsoleerd raakten. België moest het spel maken tegen Slowakije, maar met Onana en Mangala werd dit een moeilijke opgave.

“Het middenveld blonk uit in afwezigheid”, zei Frank Raes in Gazet van Antwerpen. “De Bruyne stond in niemandsland. Mangala en ­Onana zaten niet in de match.”

De Rode Duivels hadden weinig controle over het middenveld, waar Mangala en Onana de bal risicoloos breed en achteruit tikten en nooit aansluiting vonden bij De Bruyne.

“Nu oogde De Bruyne bij vlagen wat geïrriteerd, ook omdat hij niet altijd de juiste aanspeelmogelijkheden had”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

(Te) late wissels: “Het is onbegrijpelijk”

Dat Domenico Tedesco zo lang wachtte met wisselen, was eveneens een bron van discussie. De bondscoach keek vooral de kat uit de boom en zag tijdens de rust of voor de 60ste minuut geen reden om in te grijpen.

De zwak spelende Leandro Trossard werd bijvoorbeeld pas 15 minuten voor het einde gewisseld. “Terwijl hij er tijdens de rust uit moest. Het is onbegrijpelijk”, zei Vincenzo Ciuro aan RTL.

Pas in het absolute slot van de wedstrijd besloot Tedesco voluit voor de aanval te kiezen, maar dat bleek duidelijk te laat.

“In het slot stond zó veel aanvallende kracht op het veld. Waarom begonnen we niet op die manier aan de match?” vroeg Marc Degryse zich af in Deviltime. “Je kan ook aan de match beginnen met diezelfde aanvalsdrift. Dan heb je meer kans om op voorsprong te komen.”

Tedesco maakte het ingewikkelder dan nodig was: “Hij is in de val gelopen”

Volgens Marc Degryse waren deze keuzes echter niet doorslaggevend voor de nederlaag tegen Slowakije, maar de analist vindt wel dat Domenico Tedesco het ingewikkelder maakte dan nodig was.

“Waarom zoveel veranderen? Waarom dat beginnen rondtikken achterin? Zet de jongens gewoon op hun beste positie”, zei hij in Het Laatste Nieuws. “Een goede beurt heeft hij niet gemaakt. Hij heeft dingen gezocht die niets opbrachten”, voegde hij eraan toe in Deviltime.

Philippe Albert deelt deze mening en vindt dat Tedesco als jonge coach in de val is gelopen door alles onder controle te willen houden. De voormalige Rode Duivel meent dat de bondscoach nog veel te leren heeft over de subtiliteiten van het vak.

“Deze jonge coaches, die de geur van de kleedkamer op het hoogste niveau vaak niet hebben ervaren, geloven dat professionele spelers zich aan alles en op elk moment kunnen aanpassen”, zei Albert in Le Soir. “En dat is naar mijn mening hun fout.”

Ging Tedesco in de fout tegen Slowakije?

Meest recent

Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

13
13
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

2
2
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

58
58
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

62
62
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

35
35
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

109
109
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

72
72
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

180
180
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

205
205
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

145
145
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

53
53
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

302
302
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

140
140
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

345
345
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

79
79
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

260
260
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

287
287
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

313
313
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

135
135
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

315
315
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

540
540
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

565
565
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

192
192
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

136
136
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

386
386

Meer sportnieuws