Gedonder bij Rode Duivels: Tedesco gaat er helemaal over

2103 stemmen
Gedonder bij Rode Duivels: Tedesco gaat er helemaal over

Het gedonder bij de Rode Duivels na hun nederlaag tegen Slowakije richt zich voornamelijk op coach Domenico Tedesco. Zijn beslissingen, zoals het experiment met Carrasco als linksback en het vasthouden aan twee verdedigende middenvelders, oogstten kritiek. 

Tedesco's late wissels en complexe aanpak worden bekritiseerd als overbodig en contraproductief. Analisten zoals Marc Degryse en Philippe Albert benadrukken dat Tedesco te veel wilde veranderen en te weinig vasthield aan eenvoudige, effectieve tactieken.

LEES OOK: Einde De Bruyne bij Rode Duivels? KDB héél duidelijk

Tedesco moet verantwoordelijkheid nemen voor Slowakije-debacle

De voorspellingen wezen erop dat de Rode Duivels een uitdagende en moeilijke match tegen Slowakije tegemoet zouden gaan, maar een 0-1 nederlaag was zeker en vast niet ingecalculeerd.

Ondanks de vele kansen die België creëerde, slaagden ze er niet in om een doelpunt te maken. “Het enige wat niet perfect was, was onze afwerking. We moeten efficiënter zijn”, zei bondscoach Domenico Tedesco.

“Als we eerst hadden gescoord, had ons dat geholpen. Normaal gezien verlies je dit soort matchen niet. Normaal gezien…”

Hoewel de Rode Duivels drie keer zoveel expected goals hadden als Slowakije, wisten ze deze kansen niet te verzilveren en de wedstrijd naar hun hand te zetten. Het Belgische spel oogde stroef en de Duivels konden niet overtuigen in hun eerste groepswedstrijd op het EK 2024.

Het is duidelijk dat Tedesco hier een deel van de verantwoordelijkheid moet nemen.

Carrasco op de linksback: “Start EK is niet het moment om te experimenteren”

Een van de meest opvallende beslissingen van bondscoach Domenico Tedesco was het opstellen van Yannick Carrasco als linksback.

Hoewel Carrasco bij Atlético Madrid soms op die positie heeft gespeeld, is hij van nature geen verdedigende speler. Dit bleek ook tijdens de wedstrijd, waar Carrasco zichtbaar moeite had met de tactiek en onzeker was over wanneer hij moest doorschuiven of zich defensief moest positioneren bij balverlies.

“Hou het toch simpel en zet De Cuyper, een echte linksback, op zijn positie”, zei Marc Degryse in Deviltime.

“Dat je iets probeert wat we nog niet gezien hebben, daarmee geef je toch geen vertrouwen aan De Cuyper. Uiteindelijk heeft het ook niet veel opgebracht”, vervolgde Degryse in Het Laatste Nieuws. “Carrasco hielp Trossard bijvoorbeeld totaal niet.”

Ook Vincenzo Ciuro uitte zijn onbegrip over deze zet van Tedesco op RTL: “Het is geen tijd om te experimenteren als het EK begint. We hebben op de harde manier geleerd dat het geen goed idee was.”

“Misschien zag Tedesco toch een connectie tussen Trossard en Carrasco. Wat er uiteindelijk niet is uitgekomen”, stelde Mo Messoudi vast in Gazet van Antwerpen.

Twee zessen waren geen succes: “De Bruyne bij vlagen geïrriteerd”

De keuze om met twee zessen te spelen tegen Slowakije zorgde voor veel ergernissen en frustratie bij de achterban. Hoewel Amadou Onana en Orel Mangala goede voetballers zijn, brengen ze weinig creativiteit in de opbouw.

Dit resulteerde in een te laag opbouwtempo, waardoor er geen ruimte werd gevonden hogerop het veld en zowel Kevin De Bruyne als Romelu Lukaku geïsoleerd raakten. België moest het spel maken tegen Slowakije, maar met Onana en Mangala werd dit een moeilijke opgave.

“Het middenveld blonk uit in afwezigheid”, zei Frank Raes in Gazet van Antwerpen. “De Bruyne stond in niemandsland. Mangala en ­Onana zaten niet in de match.”

De Rode Duivels hadden weinig controle over het middenveld, waar Mangala en Onana de bal risicoloos breed en achteruit tikten en nooit aansluiting vonden bij De Bruyne.

“Nu oogde De Bruyne bij vlagen wat geïrriteerd, ook omdat hij niet altijd de juiste aanspeelmogelijkheden had”, stelde Marc Degryse vast in Het Laatste Nieuws.

(Te) late wissels: “Het is onbegrijpelijk”

Dat Domenico Tedesco zo lang wachtte met wisselen, was eveneens een bron van discussie. De bondscoach keek vooral de kat uit de boom en zag tijdens de rust of voor de 60ste minuut geen reden om in te grijpen.

De zwak spelende Leandro Trossard werd bijvoorbeeld pas 15 minuten voor het einde gewisseld. “Terwijl hij er tijdens de rust uit moest. Het is onbegrijpelijk”, zei Vincenzo Ciuro aan RTL.

Pas in het absolute slot van de wedstrijd besloot Tedesco voluit voor de aanval te kiezen, maar dat bleek duidelijk te laat.

“In het slot stond zó veel aanvallende kracht op het veld. Waarom begonnen we niet op die manier aan de match?” vroeg Marc Degryse zich af in Deviltime. “Je kan ook aan de match beginnen met diezelfde aanvalsdrift. Dan heb je meer kans om op voorsprong te komen.”

Tedesco maakte het ingewikkelder dan nodig was: “Hij is in de val gelopen”

Volgens Marc Degryse waren deze keuzes echter niet doorslaggevend voor de nederlaag tegen Slowakije, maar de analist vindt wel dat Domenico Tedesco het ingewikkelder maakte dan nodig was.

“Waarom zoveel veranderen? Waarom dat beginnen rondtikken achterin? Zet de jongens gewoon op hun beste positie”, zei hij in Het Laatste Nieuws. “Een goede beurt heeft hij niet gemaakt. Hij heeft dingen gezocht die niets opbrachten”, voegde hij eraan toe in Deviltime.

Philippe Albert deelt deze mening en vindt dat Tedesco als jonge coach in de val is gelopen door alles onder controle te willen houden. De voormalige Rode Duivel meent dat de bondscoach nog veel te leren heeft over de subtiliteiten van het vak.

“Deze jonge coaches, die de geur van de kleedkamer op het hoogste niveau vaak niet hebben ervaren, geloven dat professionele spelers zich aan alles en op elk moment kunnen aanpassen”, zei Albert in Le Soir. “En dat is naar mijn mening hun fout.”

Ging Tedesco in de fout tegen Slowakije?

Meest recent

‘Recordtransfer Khalaili op de schop? Inter verbaast met eis’

Niets leek een toptransfer van Anan Khalaili nog in de weg te staan. De buitenspeler van Union SG ...

0
0
‘Dilemma in de aanval: Club Brugge grijpt in op mercato’

Club Brugge wil zich op verschillende posities versterken. Eerder werd al bekend dat Blauw-Zwart op ...

52
52
Ibrahimovic maakt Lammens én Garcia af: “Schaam jullie!”

De Rode Duivels gingen in de kwartfinale kopje onder tegen Spanje. In het slot van de wedstrijd ging ...

159
159
‘Gigantische monstersom voor revelatie Diego Moreira’

Diego Moreira heeft niet veel kansen gekregen op het WK, maar in de comeback tegen Senegal was de ...

38
38
‘Club Brugge verrast iedereen met transferwending’

Club Brugge is druk bezig om de selectie van volgend seizoen te versterken. Blauw-Zwart wil ...

315
315
Lommel SK stunt met transfer bij Manchester City

Lommel SK heeft een ingaande transfer afgerond en wat voor een. Ze gingen bij Manchester City ...

42
42
Nieuwe bondscoach op komst? Analisten spreken heldere taal

In de komende dagen zal men de teleurstelling na de WK-uitschakeling moeten verwerken, maar lang zal ...

439
439
Einde De Bruyne bij Rode Duivels? KDB héél duidelijk

Kevin De Bruyne begon tegen Spanje in de basis en was door het uitvallen van Youri Tielemans ...

262
262
'KRC Genk denkt aan ex-coach als opvolger Hayen'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

190
190
Niet enkel Lammens de pineut: kranten geven Duivels-ster 4/10

Om Spanje te kloppen op weg naar de derde WK-halve finale in hun geschiedenis, moesten de Rode ...

425
425
"Verbazingwekkende flater" - Garcia met grond gelijk gemaakt

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

451
451
Schmeichel, Rooney, ...: topanalisten gaan los op flater Lammens

De Rode Duivels leken in hun kwartfinale van het WK 2026 op weg naar verlengingen tegen Spanje. Tot ...

723
723
Garcia buiten? 'Mannaert droomt van absolute topcoach'

De Rode Duivels verlaten het WK na de uitschakeling tegen Spanje. Geen afgang, geen mislukt ...

480
480
Wereldpers na Spanje-België: één Duivel keihard aangepakt

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. In de kwartfinales van het WK 2026 moesten ze ...

1163
1163
Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

334
334
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

194
194
Spelersrapport België: één stevige buis en straffe invaller

De Rode Duivels hebben met 2-1 verloren van Spanje. De Europees kampioen was baas, maar de winnende ...

988
988
Spanje kegelt België uit WK na dure fout van Lammens

De Rode Duivels liggen uit het WK. De Belgen hadden 88 minuten lang uitzicht op verlengingen, maar ...

135
135
'Sibierski onder stoom: Anderlecht lonkt naar volgende deal'

Antoine Sibierski stelde Lukas Ambros voor. De Brusselaars hebben zo een creatieve middenvelder ...

630
630
Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

222
222
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

123
123
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

27
27
OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

200
200
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

21
21
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

134
134

Meer sportnieuws