Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ervoor om bij Club Brugge te blijven in plaats van een buitenlandse uitdaging aan te gaan.
Onder bondscoach Rudi Garcia krijgt Vanaken wél het vertrouwen. De middenvelder zal al zeker speelminuten krijgen op het WK, dat was niet het geval onder Domenico Tedesco in Qatar 2022.
LEES OOK: Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak
Garcia kijkt ogen uitGarcia sprak met Le Soir over dé grootste verrassing bij de Rode Duivels. “Oké, ik geef je één voorbeeld… iemand die ik nauwelijks kende voordat ik tekende: Hans Vanaken. Toen ik hem voor het eerst in Brugge zag, vroeg ik me af waarom hij niet in de selectie voor het vorige WK zat en, vooral, waarom hij nog geen minuut op een WK had gespeeld.”
Volgens Garcia heeft Vanaken alles om een meerwaarde te zijn bij de Rode Duivels op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. “Hij heeft spelintelligentie, passvermogen, een neus voor doelpunten, voorbeeldig gedrag, atletisch potentieel en hij kan verdedigingen openbreken met zijn kopkracht. Wat wil je nog meer?”
Meeste indruk gemaakt
Garcia ging zelfs nog een stapje verder. “De speler die de meeste indruk op me maakte? Hans Vanaken!” De Franse keuzeheer schuift de smaakmaker van Club Brugge aldus naar voren als de grote revelatie bij de nationale ploeg. Het ging dan ook snel voor Vanaken onder Garcia. Hij kreeg zelfs al een paar keer een basisplaats bij de Rode Duivels.
Stephan Calander