De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn basisopstelling al in gedachten, maar loste vooralsnog niets. Het Laatste Nieuws schoof vier Duivels naar voren.
Volgens Niels Poissonnier ligt de sleutel van het WK-succes in vier handen. Na de Gouden Generatie zoeken de Rode Duivels naar een balans en een nieuwe succesformule. Kan Garcia die vinden in de Verenigde Staten?
LEES OOK: “Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje
Deze Duivels belangrijkVolgens HLN zullen Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku én Jeremy Doku de Belgische nationale ploeg leiden. ‘Ons lot ligt de komende weken in handen van zij die inmiddels ‘The Fab Four’ worden genoemd, naar de bijnaam van de legendarische Britse popgroep The Beatles. In casu drie dertigers, in de herfst van hun carrière, en een onnavolgbare twintiger.’
De grote drie Courtois, De Bruyne en Lukaku gaan al een tijdje mee en zijn de natuurlijke leiders van de groep. Doku moet de nieuwe ster van het Belgische voetbal worden en wordt vergeleken met Eden Hazard. ‘Courtois x De Bruyne x Doku. En regelmatig straks ook x Lukaku. Zij dienen het pad doorheen de Verenigde Staten en Canada uit te stippelen’, klinkt het.
Nog één pion op achtergrond
Toch schuift Poissonier nog een pion op de achtergrond naar voren. Aanvoerder Youri Tielemans wordt gezien als de brug tussen de oude en de nieuwe generatie Duivels. ‘Het neemt niet weg dat de Rode Duivels staan te popelen om aan hun WK te beginnen. “On est prêt”, we zijn klaar, beklemtoont de aanvoerder. Als Youri Tielemans er nu eens ‘The Magnificent Five’ van zou maken.
Stephan Calander