Rode Duivels flop van EK 2024: níémand slechter

497 stemmen
Rode Duivels flop van EK 2024: níémand slechter

België begon het EK 2024 teleurstellend met een onverwachte 1-0 nederlaag tegen Slowakije, wat leidde tot kritiek op hun gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Ondanks het creëren van veel kansen, bijna 2,5 expected goals, slaagden de Rode Duivels er niet in om te scoren, in tegenstelling tot andere teams zoals Duitsland en Zwitserland die wel veel effectiever waren.

Dit plaatst België momenteel helemaal onderaan wat betreft doelpuntenscorend vermogen op het EK 2024.

LEES OOK: Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Technisch en tactisch schouwspel dat de lat niet haalde

De verwachtingen waren hooggespannen voor de Rode Duivels: de eerste plaats in groep E leek een zekerheid, en een perfecte score van 9 op 9 werd als realistisch beschouwd.

Na de eerste speeldag is het enthousiasme en optimisme echter flink getemperd door de verrassende en teleurstellende 1-0 nederlaag tegen Slowakije.

“Een realitycheck - vanzelf zal het niet gaan in deze groep - én een valse noot. Een nederlaag tegen Slovakije was vooraf niet ingecalculeerd”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Na een technisch én tactisch schouwspel dat veelal de lat niet haalde. Bondscoach en spelersgroep dienen in de spiegel te kijken.” 

Het komt erop neer dat die bal tegen het net moet

Kevin De Bruyne vond dat België niet slecht speelde en legde de oorzaak van de nederlaag bij een gebrek aan efficiëntie voor het doel. “We vonden die goal niet,” zei hij.

Bondscoach Domenico Tedesco deelde dezelfde mening: “Het enige wat niet perfect was, was onze afwerking. We moeten efficiënter zijn.” Hij benadrukte dat de Rode Duivels talrijke kansen creëerden.

“Grote kansen. Als we eerst hadden gescoord, had ons dat geholpen. Normaal gezien verlies je dit soort matchen niet. Normaal gezien... Dit doet pijn.”

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, erkende dat er honderd redenen gezocht kunnen worden waarom België zijn start op het EK 2024 mist. “Sommigen daarvan zullen terecht zijn. Maar het komt er toch gewoon op neer dat die bal tegen het net moet.”

België minst efficiëntste land op het EK 2024

De Rode Duivels misten efficiëntie en scherpte voor het doel. Ondanks het creëren van bijna 2,5 expected goals, de hoogste waarde onder alle teams die tot dan hebben gespeeld op het EK 2024, slaagden ze er niet in om te scoren.

In tegenstelling hiermee slaagde Slowakije erin één keer het net te laten trillen, ondanks een lage expected goal-waarde van 0,87.

Ter vergelijking, Duitsland creëerde 2,08 expected goals en scoorde 5 keer tegen Schotland. Zwitserland scoorde 3 keer tegen Hongarije, ondanks een expected goal-waarde van minder dan anderhalf.

De Rode Duivels behoren tot de top vijf landen op het EK 2024 wat betreft het aantal gecreëerde kansen (15), maar slechts 6 daarvan resulteerden in een doelpoging tussen de palen, zonder enig doelpunt tot gevolg.

In vergelijking hiermee deden Italië (15 kansen, 2 doelpunten), Zwitserland (15 kansen, 3 doelpunten), Nederland (19 kansen, 2 doelpunten) en Duitsland (21 kansen, 5 doelpunten) veel beter met hun scoringskansen.

Zal België zich kwalificeren voor de volgende ronde?

Meest recent

'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

115
115
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

132
132
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

121
121
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

49
49
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

40
40
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

532
532
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

382
382
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

93
93
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

68
68
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

696
696
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

434
434
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

215
215
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

217
217
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

261
261
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

223
223
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

489
489
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

964
964
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

954
954
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

362
362
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

902
902
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

623
623
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

224
224
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

182
182
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

347
347

Meer sportnieuws