Rode Duivels flop van EK 2024: níémand slechter

door
Rode Duivels flop van EK 2024: níémand slechter

België begon het EK 2024 teleurstellend met een onverwachte 1-0 nederlaag tegen Slowakije, wat leidde tot kritiek op hun gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Ondanks het creëren van veel kansen, bijna 2,5 expected goals, slaagden de Rode Duivels er niet in om te scoren, in tegenstelling tot andere teams zoals Duitsland en Zwitserland die wel veel effectiever waren.

Dit plaatst België momenteel helemaal onderaan wat betreft doelpuntenscorend vermogen op het EK 2024.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Technisch en tactisch schouwspel dat de lat niet haalde

De verwachtingen waren hooggespannen voor de Rode Duivels: de eerste plaats in groep E leek een zekerheid, en een perfecte score van 9 op 9 werd als realistisch beschouwd.

Na de eerste speeldag is het enthousiasme en optimisme echter flink getemperd door de verrassende en teleurstellende 1-0 nederlaag tegen Slowakije.

“Een realitycheck - vanzelf zal het niet gaan in deze groep - én een valse noot. Een nederlaag tegen Slovakije was vooraf niet ingecalculeerd”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Na een technisch én tactisch schouwspel dat veelal de lat niet haalde. Bondscoach en spelersgroep dienen in de spiegel te kijken.” 

Het komt erop neer dat die bal tegen het net moet

Kevin De Bruyne vond dat België niet slecht speelde en legde de oorzaak van de nederlaag bij een gebrek aan efficiëntie voor het doel. “We vonden die goal niet,” zei hij.

Bondscoach Domenico Tedesco deelde dezelfde mening: “Het enige wat niet perfect was, was onze afwerking. We moeten efficiënter zijn.” Hij benadrukte dat de Rode Duivels talrijke kansen creëerden.

“Grote kansen. Als we eerst hadden gescoord, had ons dat geholpen. Normaal gezien verlies je dit soort matchen niet. Normaal gezien... Dit doet pijn.”

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, erkende dat er honderd redenen gezocht kunnen worden waarom België zijn start op het EK 2024 mist. “Sommigen daarvan zullen terecht zijn. Maar het komt er toch gewoon op neer dat die bal tegen het net moet.”

België minst efficiëntste land op het EK 2024

De Rode Duivels misten efficiëntie en scherpte voor het doel. Ondanks het creëren van bijna 2,5 expected goals, de hoogste waarde onder alle teams die tot dan hebben gespeeld op het EK 2024, slaagden ze er niet in om te scoren.

In tegenstelling hiermee slaagde Slowakije erin één keer het net te laten trillen, ondanks een lage expected goal-waarde van 0,87.

Ter vergelijking, Duitsland creëerde 2,08 expected goals en scoorde 5 keer tegen Schotland. Zwitserland scoorde 3 keer tegen Hongarije, ondanks een expected goal-waarde van minder dan anderhalf.

De Rode Duivels behoren tot de top vijf landen op het EK 2024 wat betreft het aantal gecreëerde kansen (15), maar slechts 6 daarvan resulteerden in een doelpoging tussen de palen, zonder enig doelpunt tot gevolg.

In vergelijking hiermee deden Italië (15 kansen, 2 doelpunten), Zwitserland (15 kansen, 3 doelpunten), Nederland (19 kansen, 2 doelpunten) en Duitsland (21 kansen, 5 doelpunten) veel beter met hun scoringskansen.

Zal België zich kwalificeren voor de volgende ronde?

Meest recent

'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

13
13
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

7
7
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

51
51
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

45
45
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

198
198
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

205
205
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

179
179
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

101
101
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

263
263
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

242
242
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

192
192
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

82
82
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

48
48
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

518
518
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

373
373
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

622
622
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

394
394
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

117
117
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

129
129
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

478
478
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

174
174
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

280
280
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

121
121
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

282
282
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22

Meer sportnieuws