Rode Duivels flop van EK 2024: níémand slechter

door
Rode Duivels flop van EK 2024: níémand slechter

België begon het EK 2024 teleurstellend met een onverwachte 1-0 nederlaag tegen Slowakije, wat leidde tot kritiek op hun gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Ondanks het creëren van veel kansen, bijna 2,5 expected goals, slaagden de Rode Duivels er niet in om te scoren, in tegenstelling tot andere teams zoals Duitsland en Zwitserland die wel veel effectiever waren.

Dit plaatst België momenteel helemaal onderaan wat betreft doelpuntenscorend vermogen op het EK 2024.

LEES OOK: Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

Technisch en tactisch schouwspel dat de lat niet haalde

De verwachtingen waren hooggespannen voor de Rode Duivels: de eerste plaats in groep E leek een zekerheid, en een perfecte score van 9 op 9 werd als realistisch beschouwd.

Na de eerste speeldag is het enthousiasme en optimisme echter flink getemperd door de verrassende en teleurstellende 1-0 nederlaag tegen Slowakije.

“Een realitycheck - vanzelf zal het niet gaan in deze groep - én een valse noot. Een nederlaag tegen Slovakije was vooraf niet ingecalculeerd”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Na een technisch én tactisch schouwspel dat veelal de lat niet haalde. Bondscoach en spelersgroep dienen in de spiegel te kijken.” 

Het komt erop neer dat die bal tegen het net moet

Kevin De Bruyne vond dat België niet slecht speelde en legde de oorzaak van de nederlaag bij een gebrek aan efficiëntie voor het doel. “We vonden die goal niet,” zei hij.

Bondscoach Domenico Tedesco deelde dezelfde mening: “Het enige wat niet perfect was, was onze afwerking. We moeten efficiënter zijn.” Hij benadrukte dat de Rode Duivels talrijke kansen creëerden.

“Grote kansen. Als we eerst hadden gescoord, had ons dat geholpen. Normaal gezien verlies je dit soort matchen niet. Normaal gezien... Dit doet pijn.”

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, erkende dat er honderd redenen gezocht kunnen worden waarom België zijn start op het EK 2024 mist. “Sommigen daarvan zullen terecht zijn. Maar het komt er toch gewoon op neer dat die bal tegen het net moet.”

België minst efficiëntste land op het EK 2024

De Rode Duivels misten efficiëntie en scherpte voor het doel. Ondanks het creëren van bijna 2,5 expected goals, de hoogste waarde onder alle teams die tot dan hebben gespeeld op het EK 2024, slaagden ze er niet in om te scoren.

In tegenstelling hiermee slaagde Slowakije erin één keer het net te laten trillen, ondanks een lage expected goal-waarde van 0,87.

Ter vergelijking, Duitsland creëerde 2,08 expected goals en scoorde 5 keer tegen Schotland. Zwitserland scoorde 3 keer tegen Hongarije, ondanks een expected goal-waarde van minder dan anderhalf.

De Rode Duivels behoren tot de top vijf landen op het EK 2024 wat betreft het aantal gecreëerde kansen (15), maar slechts 6 daarvan resulteerden in een doelpoging tussen de palen, zonder enig doelpunt tot gevolg.

In vergelijking hiermee deden Italië (15 kansen, 2 doelpunten), Zwitserland (15 kansen, 3 doelpunten), Nederland (19 kansen, 2 doelpunten) en Duitsland (21 kansen, 5 doelpunten) veel beter met hun scoringskansen.

Zal België zich kwalificeren voor de volgende ronde?

Meest recent

Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

73
73
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

74
74
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

161
161
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

23
23
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

64
64
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

105
105
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

562
562
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

137
137
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

188
188
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

403
403
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

81
81
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

173
173
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

125
125
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

96
96
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

74
74
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

14
14
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

161
161
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

158
158
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

213
213
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

313
313
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

108
108
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

222
222
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

152
152

Meer sportnieuws