Rode Duivels flop van EK 2024: níémand slechter

497
Rode Duivels flop van EK 2024: níémand slechter

België begon het EK 2024 teleurstellend met een onverwachte 1-0 nederlaag tegen Slowakije, wat leidde tot kritiek op hun gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Ondanks het creëren van veel kansen, bijna 2,5 expected goals, slaagden de Rode Duivels er niet in om te scoren, in tegenstelling tot andere teams zoals Duitsland en Zwitserland die wel veel effectiever waren.

Dit plaatst België momenteel helemaal onderaan wat betreft doelpuntenscorend vermogen op het EK 2024.

LEES OOK: Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Technisch en tactisch schouwspel dat de lat niet haalde

De verwachtingen waren hooggespannen voor de Rode Duivels: de eerste plaats in groep E leek een zekerheid, en een perfecte score van 9 op 9 werd als realistisch beschouwd.

Na de eerste speeldag is het enthousiasme en optimisme echter flink getemperd door de verrassende en teleurstellende 1-0 nederlaag tegen Slowakije.

“Een realitycheck - vanzelf zal het niet gaan in deze groep - én een valse noot. Een nederlaag tegen Slovakije was vooraf niet ingecalculeerd”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Na een technisch én tactisch schouwspel dat veelal de lat niet haalde. Bondscoach en spelersgroep dienen in de spiegel te kijken.” 

Het komt erop neer dat die bal tegen het net moet

Kevin De Bruyne vond dat België niet slecht speelde en legde de oorzaak van de nederlaag bij een gebrek aan efficiëntie voor het doel. “We vonden die goal niet,” zei hij.

Bondscoach Domenico Tedesco deelde dezelfde mening: “Het enige wat niet perfect was, was onze afwerking. We moeten efficiënter zijn.” Hij benadrukte dat de Rode Duivels talrijke kansen creëerden.

“Grote kansen. Als we eerst hadden gescoord, had ons dat geholpen. Normaal gezien verlies je dit soort matchen niet. Normaal gezien... Dit doet pijn.”

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, erkende dat er honderd redenen gezocht kunnen worden waarom België zijn start op het EK 2024 mist. “Sommigen daarvan zullen terecht zijn. Maar het komt er toch gewoon op neer dat die bal tegen het net moet.”

België minst efficiëntste land op het EK 2024

De Rode Duivels misten efficiëntie en scherpte voor het doel. Ondanks het creëren van bijna 2,5 expected goals, de hoogste waarde onder alle teams die tot dan hebben gespeeld op het EK 2024, slaagden ze er niet in om te scoren.

In tegenstelling hiermee slaagde Slowakije erin één keer het net te laten trillen, ondanks een lage expected goal-waarde van 0,87.

Ter vergelijking, Duitsland creëerde 2,08 expected goals en scoorde 5 keer tegen Schotland. Zwitserland scoorde 3 keer tegen Hongarije, ondanks een expected goal-waarde van minder dan anderhalf.

De Rode Duivels behoren tot de top vijf landen op het EK 2024 wat betreft het aantal gecreëerde kansen (15), maar slechts 6 daarvan resulteerden in een doelpoging tussen de palen, zonder enig doelpunt tot gevolg.

In vergelijking hiermee deden Italië (15 kansen, 2 doelpunten), Zwitserland (15 kansen, 3 doelpunten), Nederland (19 kansen, 2 doelpunten) en Duitsland (21 kansen, 5 doelpunten) veel beter met hun scoringskansen.

Zal België zich kwalificeren voor de volgende ronde?

Meest recent

Seys spreekt over droomtransfer: "Dit is de club waar ik van houd"

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League. Na de stuntzege van vorige week op het ...

45
45
De Ketelaere krijgt waarschuwing: "Vroeg of laat op de bank"

Donderdagavond komen weer vier Belgische teams in actie in Europa, maar ook heel wat andere Belgen. ...

11
11
Mechele en Spileers geloven ogen niet bij Brugse uitblinker

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een statement gemaakt in de Champions League. Het klopte ...

62
62
STVV wint de jackpot: miljoenentransfer op komst

STVV neemt het vanavond op tegen FC Midtjylland. Dat is een zware opgave voor de Kanaries, maar wel ...

74
74
Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Nu de balans bij RSC Anderlecht negatief aan het uitdraaien is, komt ook sportief directeur Antoine ...

229
229
Hubert met fikse waarschuwing: "Geloof me..."

Union-coach David Hubert is op zijn hoede voor Hapoel Be’er Sheva. De Israëlische ...

22
22
Leko ziet 3 uitblinkers: "Hij speelt volgend jaar in Premier League"

Club Brugge is met een zes op negen zeer goed begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart won met ...

426
426
De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

AA Gent staat voor een stevige opdracht in Braga. De Portugese tegenstander heeft met een geschatte ...

37
37
Frankrijk witheet: Rode Duivel van Club gaat over de schreef

In Frankrijk zijn ze witheet op een Rode Duivel van Club Brugge. Eén zinnetje over RC Lens ...

513
513
Club tankt vertrouwen: "Dat kunnen we, tegen wie dan ook"

Club Brugge heeft een zes op negen geboekt in de Champions League en lijkt op weg naar een plaats ...

87
87
Biancone laat van zich horen bij Anderlecht: "Dat hoort zo"

RSC Anderlecht speelt vanavond in Polen tegen Jagiellonia. Een partij die de Brusselaars winnend ...

94
94
Grote uitblinker bij Club Brugge: "Ik ga genieten"

Club Brugge won gevleid met 3-0 van RC Lens, maar de zes op negen staat er wel. De ervaren jongens ...

237
237
Leko zag Club Brugge afzien:" Zonder hem was het 0-3"

Club Brugge won met 3-0 van RC Lens, maar die uitslag was niet correct. De Bruggelingen waren ...

205
205
L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

775
775
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

830
830
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

84
84
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

129
129
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

298
298
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

285
285
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

243
243
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

174
174
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

143
143
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

59
59
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

439
439
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

85
85

Meer sportnieuws