Rode Duivels flop van EK 2024: níémand slechter

door
Rode Duivels flop van EK 2024: níémand slechter

België begon het EK 2024 teleurstellend met een onverwachte 1-0 nederlaag tegen Slowakije, wat leidde tot kritiek op hun gebrek aan efficiëntie voor het doel.

Ondanks het creëren van veel kansen, bijna 2,5 expected goals, slaagden de Rode Duivels er niet in om te scoren, in tegenstelling tot andere teams zoals Duitsland en Zwitserland die wel veel effectiever waren.

Dit plaatst België momenteel helemaal onderaan wat betreft doelpuntenscorend vermogen op het EK 2024.

LEES OOK: Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Technisch en tactisch schouwspel dat de lat niet haalde

De verwachtingen waren hooggespannen voor de Rode Duivels: de eerste plaats in groep E leek een zekerheid, en een perfecte score van 9 op 9 werd als realistisch beschouwd.

Na de eerste speeldag is het enthousiasme en optimisme echter flink getemperd door de verrassende en teleurstellende 1-0 nederlaag tegen Slowakije.

“Een realitycheck - vanzelf zal het niet gaan in deze groep - én een valse noot. Een nederlaag tegen Slovakije was vooraf niet ingecalculeerd”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Na een technisch én tactisch schouwspel dat veelal de lat niet haalde. Bondscoach en spelersgroep dienen in de spiegel te kijken.” 

Het komt erop neer dat die bal tegen het net moet

Kevin De Bruyne vond dat België niet slecht speelde en legde de oorzaak van de nederlaag bij een gebrek aan efficiëntie voor het doel. “We vonden die goal niet,” zei hij.

Bondscoach Domenico Tedesco deelde dezelfde mening: “Het enige wat niet perfect was, was onze afwerking. We moeten efficiënter zijn.” Hij benadrukte dat de Rode Duivels talrijke kansen creëerden.

“Grote kansen. Als we eerst hadden gescoord, had ons dat geholpen. Normaal gezien verlies je dit soort matchen niet. Normaal gezien... Dit doet pijn.”

Ludo Vandewalle, chef voetbal bij Het Nieuwsblad, erkende dat er honderd redenen gezocht kunnen worden waarom België zijn start op het EK 2024 mist. “Sommigen daarvan zullen terecht zijn. Maar het komt er toch gewoon op neer dat die bal tegen het net moet.”

België minst efficiëntste land op het EK 2024

De Rode Duivels misten efficiëntie en scherpte voor het doel. Ondanks het creëren van bijna 2,5 expected goals, de hoogste waarde onder alle teams die tot dan hebben gespeeld op het EK 2024, slaagden ze er niet in om te scoren.

In tegenstelling hiermee slaagde Slowakije erin één keer het net te laten trillen, ondanks een lage expected goal-waarde van 0,87.

Ter vergelijking, Duitsland creëerde 2,08 expected goals en scoorde 5 keer tegen Schotland. Zwitserland scoorde 3 keer tegen Hongarije, ondanks een expected goal-waarde van minder dan anderhalf.

De Rode Duivels behoren tot de top vijf landen op het EK 2024 wat betreft het aantal gecreëerde kansen (15), maar slechts 6 daarvan resulteerden in een doelpoging tussen de palen, zonder enig doelpunt tot gevolg.

In vergelijking hiermee deden Italië (15 kansen, 2 doelpunten), Zwitserland (15 kansen, 3 doelpunten), Nederland (19 kansen, 2 doelpunten) en Duitsland (21 kansen, 5 doelpunten) veel beter met hun scoringskansen.

Zal België zich kwalificeren voor de volgende ronde?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

5
5
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

22
22
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

32
32
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

30
30
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

197
197
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

146
146
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

210
210
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

59
59
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

207
207
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

501
501
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

40
40
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

339
339
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

450
450
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

374
374
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

63
63
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

62
62
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

92
92
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

56
56
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

225
225
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

526
526
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

126
126
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

167
167
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws