Croonen geeft plannen prijs: Genk zoekt extern kapitaal

door
Croonen geeft plannen prijs: Genk zoekt extern kapitaal

Als enige Belgische profclub opereert Genk nog als een vzw, een status die evenwel betwist wordt door de fiscus. Het sein voor de vicekampioen om het geweer stilaan eens van schouder te wisselen?

Omdat het de voorbije jaren vennootschapsbelasting ontliep eist de Bijzondere Belastinginspectie (BBI) maar liefst 39 miljoen van de Limburgers, die recent wel lieten weten dat ze blijven werken aan een akkoord. Dat herhaalt voorzitter Peter Croonen in Het Belang van Limburg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

Strategische oefening

"Hopelijk kennen we in 2024 de uitkomst van ons dispuut met de BBI, die een belangrijke impact heeft op onze manier van werken. Ik kan en mag daar nu onmogelijk dieper op ingaan, omdat de procedure loopt", klinkt het. Genk hoopt om als vzw te kunnen blijven functioneren.

"De vzw is cruciaal, omdat we altijd onze eigenheid willen bewaren", aldus Croonen, om vervolgens toch de deur op een kier te zetten voor extern kapitaal. "Wij hebben op dat vlak als bestuur een mandaat gekregen van de algemene vergadering voor een strategische oefening."

Trouw aan DNA

"De vzw kan bijvoorbeeld aandeelhouder worden van een voetbal-nv, die ook plaats biedt voor andere investeerders", oppert hij een opvallende constructie. Croonen benadrukt wel dat alles zich nog in een verkennende fase bevindt én Genk haar model nooit zal verloochenen.

De al dan niet buitenlandse centen zouden dan ook onder meer dienen om de infrastructuur verder uit te bouwen, en dus niet louter om op korte termijn meer dure transfers te realiseren. Daarnaast wil Genk in elk scenario lokaal verankerd en trouw aan het eigen DNA blijven.

Genk heeft nood aan extra investeerders

Meest recent

'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

18
18
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

63
63
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

93
93
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

32
32
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

92
92
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

46
46
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

41
41
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

84
84
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

260
260
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

230
230
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

130
130
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

425
425
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

329
329
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1116
1116
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

653
653
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

236
236
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

172
172
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

377
377
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

172
172
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

337
337
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

270
270
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

229
229
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

443
443
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

293
293

Meer sportnieuws