Croonen geeft plannen prijs: Genk zoekt extern kapitaal

277
Croonen geeft plannen prijs: Genk zoekt extern kapitaal

Als enige Belgische profclub opereert Genk nog als een vzw, een status die evenwel betwist wordt door de fiscus. Het sein voor de vicekampioen om het geweer stilaan eens van schouder te wisselen?

Omdat het de voorbije jaren vennootschapsbelasting ontliep eist de Bijzondere Belastinginspectie (BBI) maar liefst 39 miljoen van de Limburgers, die recent wel lieten weten dat ze blijven werken aan een akkoord. Dat herhaalt voorzitter Peter Croonen in Het Belang van Limburg.

LEES OOK: Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

Strategische oefening

"Hopelijk kennen we in 2024 de uitkomst van ons dispuut met de BBI, die een belangrijke impact heeft op onze manier van werken. Ik kan en mag daar nu onmogelijk dieper op ingaan, omdat de procedure loopt", klinkt het. Genk hoopt om als vzw te kunnen blijven functioneren.

"De vzw is cruciaal, omdat we altijd onze eigenheid willen bewaren", aldus Croonen, om vervolgens toch de deur op een kier te zetten voor extern kapitaal. "Wij hebben op dat vlak als bestuur een mandaat gekregen van de algemene vergadering voor een strategische oefening."

Trouw aan DNA

"De vzw kan bijvoorbeeld aandeelhouder worden van een voetbal-nv, die ook plaats biedt voor andere investeerders", oppert hij een opvallende constructie. Croonen benadrukt wel dat alles zich nog in een verkennende fase bevindt én Genk haar model nooit zal verloochenen.

De al dan niet buitenlandse centen zouden dan ook onder meer dienen om de infrastructuur verder uit te bouwen, en dus niet louter om op korte termijn meer dure transfers te realiseren. Daarnaast wil Genk in elk scenario lokaal verankerd en trouw aan het eigen DNA blijven.

🚀

Genk heeft nood aan extra investeerders

Meest recent

De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

3
3
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

39
39
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

152
152
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

15
15
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

95
95
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

74
74
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

63
63
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

38
38
Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Donderdag krijgt AA Gent in de Conference League het bezoek van Aarhus en daarbij kijken ze ook een ...

95
95
Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

17
17
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

214
214
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

56
56
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

38
38
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

88
88
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

119
119
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

149
149
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

36
36
Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak

Om 21u gaat Anderlecht op zoek naar zijn eerste punten van dit seizoen in de Europa League. Daarvoor ...

147
147
Hattrickheld Tresoldi dingt naar volgende bekroning

Club Brugge geniet nog altijd na van zijn nieuwste stunt in de Champions League, waarin het zijn ...

119
119
'Geheim lekt uit: daarom stond Dendoncker lang aan de kant'

Donderdagavond komen maar liefst vier Belgische teams in actie in de Europa League en Conference ...

68
68
CEO STVV voert druk op coach en spelers op

STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een ...

46
46
Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Het is woensdag voor veel Belgen in de Champions League alweer geen fijne avond geworden. De ...

364
364
'Sancho vindt eindelijk onderdak bij verbazende club'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro voor hem op tafel en leek hij op weg om ...

54
54

Meer sportnieuws