Nederland lyrisch na magnifiek optreden Vertessen

door
Nederland lyrisch na magnifiek optreden Vertessen

PSV is bezig aan een fenomenaal seizoen. De Eindhovenaren staan met een perfect rapport aan de leiding in de Eredivisie en zetten woensdagavond een aanzienlijke stap richting de volgende ronde van de Champions League. Daar had Yorbe Vertessen een groot aandeel in.

De Nederlandse topclub stelde afgelopen zomer Peter Bosz aan als nieuwe trainer en hij werd vervolgens van serieuze versterking voorzien. Die aanpak werpt zijn vruchten nu af. Met 13 overwinningen op evenveel speeldagen tijd, stevent PSV momenteel op de Nederlandse titel af.

En ook in de Champions League zijn de Eindhovenaren sterk bezig. Een ticket voor de tweede ronde ligt zelfs binnen handbereik. Zo klom PSV woensdagavond naar de tweede plaats in zijn poule dankzij een sensationele comeback op het veld van Sevilla FC.

LEES OOK: Genk liep topper mis: "Als Jong Genk toen bestaan had..."

Allesbepalende invalbeurt

Eén van de grote uitblinkers bij PSV was Vertessen. Na wisselvallige uitleenbeurt aan Union SG, moet de Belgische aanvaller dit seizoen vrede nemen met een invallersrol. Ook in Sevilla kwam hij pas in de tweede helft tussen de lijnen. Desondanks speelde hij een cruciale rol.

Eerst lokte Vertessen een fout uit die leidde tot de tweede gele kaart van Lucas Ocampos. Vervolgens legde hij de basis voor de owngoal die de gelijkmaker opleverde. En in de slotminuten tekende de aanvaller ook nog eens voor de assist op het winnende doelpunt van Ricardo Pepi.

Geweldige commentaren

In Nederland oogstte de Belg dan ook een pak lof. Bij Voetbal International kreeg hij met 8 op 10 de beste beoordeling. "Door de blessures van Hirving Lozano en Noa Lang zou de Belg de komende tijd zomaar eens vaker kunnen gaan spelen", klinkt het. Bij RTL7 was analist Wesley Sneijder dan weer gecharmeerd door zijn werk bij de winning-goal. "Aan de winnende treffer klopt alles. De actie van Vertessen, die vervolgens ook goed het overzicht behoudt. Dat tekent ook de beleving."

Ook Danny Blind was onder de indruk. "Vertessen viel erg goed in. Hij is eigenlijk de man van de wedstrijd geworden met zijn twee assists en de twee gele kaart die hij forceert", aldus de ex-bondscoach bij Ziggo. De officiële trofee van 'Man van de Match' ging overigens naar een andere Belg: Johan Bakayoko.

Vertessen heeft het potentieel voor de Rode Duivels ...

Meest recent

Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

2
2
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

79
79
Van Crombrugge haalt ondanks zege hard uit naar Genk

Na een twee op zes wist KRC Genk zondag nog eens een overwinning te pakken in de Jupiler Pro League. ...

25
25
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

85
85
'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'STVV verliest smaakmaker, exit Still'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

95
95
‘Kopzorgen KAA Gent groeien: Ivan Leko kop van jut’

KAA Gent leek op weg om een goede reeks neer te zetten. De afgelopen twee wedstrijden wonnen de ...

128
128
De Cat verbaast Anderlecht met mindset: "Grote klasse"

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Onder Besnik Hasi is het ...

203
203
Alderweireld velt hard oordeel over Antwerp én Wils

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag onderuit tegen Sint-Truiden VV. The Great Old staat nu ...

351
351
Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Een verdiende zege, maar het is nog maar een eerste ...

334
334
Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

142
142
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

320
320
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

180
180
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

186
186
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

57
57
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

431
431
Treurnis bij Anderlecht en KRC Genk: "50 miljoen euro!"

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben enorm goede jeugdopleidingen. Er kwamen al veel spelers via die ...

126
126
Degryse luidt alarmbellen voor Club Brugge én Union SG

Union SG en Club Brugge wonnen hun matchen. Zulte Waregem en FCV Dender werden al bij al vlot over ...

281
281
'Anderlecht doet gek: strikt Braziliaanse doelpuntenmachine'

Anderlecht gaat voluit voor een linksvoetige doelpuntenmachine met Raphinha-aura. De 23-jarige ...

747
747
Monsterdeal voor Patro: miljoenen euro’s op komst

Patro Eisden is bezig aan een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft de afgelopen jaren voor ...

129
129
KRC Genk tankt vertrouwen: Smets geeft grote ambitie prijs

KRC Genk won met 0-1 van KVC Westerlo. Die zege was niet helemaal verdiend, maar daar maalden ze ...

124
124
Hubert scherp na vlotte zege en viseert twee spelers

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. De Brusselaars moesten niet eens doorduwen aan ...

92
92
Plots sterkhouder bij STVV: "Als ik het voor het zeggen had…"

STVV speelde een beresterke partij tegen Royal Antwerp FC. Het won met 1-0, maar de score had hoger ...

95
95
Vandenbempt verbaasd over Anderlecht-ster: “Totaal onverwacht”

RSC Anderlecht speelde bij momenten goed tegen KV Mechelen. Ze wonnen verdiend met 3-1 van KV ...

597
597
STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

155
155

Meer sportnieuws